Rahaston rahojen siirto omalle tilille?

Anonyymi

Miten kauan kestää, että S-pankissa lopettamieni rahastojen rahat siirtyvät omalle tilille samaan pankkiin?

Viime viikon puolella, varmaankin perjantaina hyvin aikaisin tein tuon siirron. Puhelinpalvelussa oli ruuhkaa ja tunnin ainakin jonotettuani sain jonkun puhelimeen. Sanottiin että rahat siirtyvät tililleni maanantaina tai tiistaina. Kävin äsken verkkopankissa, nyt on siis maanantai, ja rahastojen kohdalla ei ollut enää mitään, mutta ei niitä rahoja säästötilillä näkynyt. Puhelimella en enää ala asiaa selvittämään. Laitoin viestin pankin sivuilta, johon tuli automaattinen vastaus että heillä on ruuhkaa ja vastailevat ensin kiireellisimpiin kysymyksiin.

Pitäisköhän siirtää seuraavaksi rahat sukanvarteen?

9

424

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Provo! Noin kaksi pankkipäivää!

    • Anonyymi

      Illalla oli ne kaivatut rahat tulleet tilille.

    • Anonyymi

      OP, maanantaina lopetin ei vielä näy.

    • Anonyymi

      3 päivää, voi mennä päivä enemmänkin. Jos sulla on asunto- tai metsärahastossa, niin siinä kuukausia. Tympäännyin S- ja FIM -pankin rahastoihin, kun niihin tuli aina jotain muutoksia tai hallinnoivan pankin vaihdoksia ja sulautumisia. Ihan pelle firma tuo S/FIM, enkä enää koskaan sijoita rahastoihin heillä.

    • Anonyymi

      Olette ymärtäneet rahastosijoittamisen aivan väärin. Nyt on aika sijoittaa lisää rahaa rahastoihin, eikä suinkaan myydä vanhoja pois. Ellei sitten ole toinen jalka haudassa oleva eläkeläinen kyseessä.

    • Anonyymi

      Myykää vaan nyt, niin ostan ne halvalla pois. katsotaan sitten, kuka porskuttaa syksyllä..porskutarallaaa

    • Anonyymi

      Op - kaksi päivää.

    • Anonyymi

      Aktia. Melkein heti. Yllättävän nopeaa toimintaa verrattuna sperma...., eikun S-pankkiin. :)

      • Anonyymi

        Onko S -pankki lyhenne muuten spermapankista? :)


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Eläkeläiset siirrettävä muuttotappioalueille

      Joutoväki pois ruuhkauttamasta elättäjien arkea. Samalla putoaa jokaisen asumiskulut ja rahaa jää enemmän kuluttamiseen.
      Maailman menoa
      273
      2495
    2. Riikka runnoo: datakeskuksille tulee UUSI yritystuki

      "Suomen valtio erikseen tukee esimerkiksi kryptovaluuttaan tai aikuisviihteeseen tai muuhun keskittyviä datakeskuksia."
      Maailman menoa
      76
      2419
    3. Onko kivaa jättää

      elämän suurin rakkaus hiljaisuuteen?
      Ikävä
      120
      1598
    4. SDP pelastaa uppoavan Suomen

      2027 kun SDP voittaa ylivoimaisesti vaalit alkaa Suomen uusi raju syöksy kohti täystyöllisyyttä ja turvallisempaa yhteis
      Maailman menoa
      9
      1589
    5. Jopa Espanjassa talous kasvaa, Purra vain irvistelee

      Huomaa kuinka Purra on Suomen historian huonoin miniseteri, joka ei ole saanut aikaiseksi kuin tuhoa, Siis jopa vasemmis
      Maailman menoa
      50
      1506
    6. Kauppalehti - Törkeä skandaali paljastui: Espanja käytti EU-rahoja ihan muuhun kuin piti

      Espanja on käyttänyt miljardeja euroja EU:n elpymisavustuksia eläkkeisiin ja sosiaalimenoihin – ja pyytää lisää. Espanj
      Maailman menoa
      64
      1387
    7. Mitä haluaisit sanoa hänelle tänään?

      Kerro tähän viestisi. 🍭🍡🍦
      Ikävä
      133
      1359
    8. En kerro nimeäsi nainen

      Sillä olet nyt salaisuus jota kannan sydämessäni. Tämä mitä tunnen ja kuinka sinuun vahvasti ihastuin on jo niin erikoin
      Ikävä
      71
      1250
    9. Auta mua mies

      Ota vielä yhteyttä, keksi oikeat sanat että vuosien ajan kasvanut muuri murtuu meidän väliltä vaikka aluksi vain vähän.
      Ikävä
      82
      1049
    10. Olet kiva ihminen

      En kiellä sitä yhtään. Sinussa on hyvin paljon erinomaisia puolia, enemmän varmasti kun meissä muissa. Sitten on puoli
      Ikävä
      73
      1029
    Aihe