Miten kauan kestää, että S-pankissa lopettamieni rahastojen rahat siirtyvät omalle tilille samaan pankkiin?
Viime viikon puolella, varmaankin perjantaina hyvin aikaisin tein tuon siirron. Puhelinpalvelussa oli ruuhkaa ja tunnin ainakin jonotettuani sain jonkun puhelimeen. Sanottiin että rahat siirtyvät tililleni maanantaina tai tiistaina. Kävin äsken verkkopankissa, nyt on siis maanantai, ja rahastojen kohdalla ei ollut enää mitään, mutta ei niitä rahoja säästötilillä näkynyt. Puhelimella en enää ala asiaa selvittämään. Laitoin viestin pankin sivuilta, johon tuli automaattinen vastaus että heillä on ruuhkaa ja vastailevat ensin kiireellisimpiin kysymyksiin.
Pitäisköhän siirtää seuraavaksi rahat sukanvarteen?
Rahaston rahojen siirto omalle tilille?
9
449
Vastaukset 9
- Anonyymi
Provo! Noin kaksi pankkipäivää!
- Anonyymi
Illalla oli ne kaivatut rahat tulleet tilille.
- Anonyymi
OP, maanantaina lopetin ei vielä näy.
- Anonyymi
3 päivää, voi mennä päivä enemmänkin. Jos sulla on asunto- tai metsärahastossa, niin siinä kuukausia. Tympäännyin S- ja FIM -pankin rahastoihin, kun niihin tuli aina jotain muutoksia tai hallinnoivan pankin vaihdoksia ja sulautumisia. Ihan pelle firma tuo S/FIM, enkä enää koskaan sijoita rahastoihin heillä.
- Anonyymi
Olette ymärtäneet rahastosijoittamisen aivan väärin. Nyt on aika sijoittaa lisää rahaa rahastoihin, eikä suinkaan myydä vanhoja pois. Ellei sitten ole toinen jalka haudassa oleva eläkeläinen kyseessä.
- Anonyymi
Myykää vaan nyt, niin ostan ne halvalla pois. katsotaan sitten, kuka porskuttaa syksyllä..porskutarallaaa
- Anonyymi
Op - kaksi päivää.
- Anonyymi
Aktia. Melkein heti. Yllättävän nopeaa toimintaa verrattuna sperma...., eikun S-pankkiin. :)
- Anonyymi
Onko S -pankki lyhenne muuten spermapankista? :)
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 731140
Tässä ovat Elämäni biisi -vieraat lauantai 3.10. - Yksi vieras on todellinen suomalaisten suosikki
Jos menisit Elämäni biisiin, mikä olisi elämäsi biisi ja miksi? Elämäni biisi tulee suorana lähetyksenä Tampereelta. K14968En voi kertoa meistä kenellekään
Minulla on ikävä sinua mies.. Oon yrittänyt taas unohtaa, mutta silti tulet mieleeni lähes päivittäin. Eihän meitä voi o61940- 65831
- 60760
- 57720
SuMetKu konkursissa
Asiakastiedon sivulla oli, SuMetKu asetettu konkurssiin. Tulihan se seinä vastaan lopultakin suuruudenhulluudessa.24630Kadutko mies sitä miten reagoit?
..siihen sotkuun, jonka jälkeen mikään ei ole ollut kuin ennen. 🥺49627- 60627
- 133606
- 67606
Suutuin lähinnä itselleni
Kun irl juttujen takia näyttää erittäin epätodennäköiseltä, että olisin millään tavoin toivottu henkilö sulle.34581- 50559
Miksi meille jäi
Niin huonot välit vaikka meistä kumpikaan ei ole tunteilleen mitään voinut. Ehkä se kohtalo on sitä mieltä ettei kuitenk35519- 29515
- 33510
- 72486
- 18484
- 40467
- 24449