Vai miten sinusta tuntuu? Mulla ote jo lipeää, tuntuu, etten saa enää jarruja millään pitämään. Tunteet ovat lämmenneet siihen mittaan. Hallitsematon muuten, mutta sinua kohti silti, niin että törmätään lujaa. Huh!
Miten, nainen, sulla tilanne?
Miten, nainen, sulla tilanne?
Vastaukset 25
Vanhimmat
Näin on. Mutta ei kohdata eikä tunneta, joten mitään suhdetta ei synny.
Ihan sama tunne.... En halua estellä enää💋 Lykkää vain väistämätöntä, hukataan vain aikaa. You had me at hello years ago❤ Kuiskaan sun korvaan, että.......
ooks sie viktiivine emojityttöystävä?
Miks se luvaton olis? Oletko varattu?
Voi olla luvaton, vaikka molemmat olisi ihan sinkkujakin. Toisella tavalla luvaton. Itselläni on nyt sellainen tilanne, että se nyt vaan on menoa. En pysty, mutta en myöskään halua jarrutella. On sellainen tuntu, että tää voisi olla jotain vähän niin kuin elämää suurempaa.
Toinen tuntuu kaikella tavalla sopivalta. Ja ensimmäisen kerran tuntuu siltä, että siellä on oikeasti hyvä ihminen vastassa. Toivoo mulle oikeasti hyvää, niin kuin minäkin hänelle. Pärjään kyllä jotenkin yksinkin, mutta olisi paljon parempi olla kaksin. Voimaannuttava ihminen, eikä voimia vievä.
Ja lisäys vielä, en ole aapee, joku nainen vaan :)
Millä ihmeen tavalla luvatonta? Ellei sitten ole alaikäistä tai liian läheistä sukua.
vierestä
No ei kummastakaan mainitsemastasi asiasta kuitenkaan kyse.
Kirjoitat ihan niin kuin näen hänet ja tunnen häntä kohtaan. Voisin allekirjoittaa samat lauseet, myös tuon tietyn ”luvattoman”. Se tosin on pitkälti oman päänsisäistä luvattomuutta, ei rakkaudella ole rajoja.♥️ Ympäristö toki voi aluksi ehkä köhiä, mutta kyllä se köhä aikanaan laantuu kun näkevät aitouden. Itsellä on kova luotto läheisiin ja muulla taas ei ole niin kovin paljon edes väliä.
Omalla kohdallani nämä tunteet on kestäneet jo kauan, eikä ne ole hävinneet edes takapakkitilanteessa. Alussa kielsin voimakkaasti tunteeni (kunnollisuutta ja sovinnaisuutta kai), mutta aika alussa jo tajusin että tässä on jotain suurta kyseessä. En tietysti tiennyt saako rakkaus kasvaa ja kehittyä vai jääkö se sydämeni sisään piiloon. Haluaisin päästää sen jo vapauteen.♥️ Olet varmasti nähnyt silmistäni sen syvän tunteen. Olemme molemmat nähneet miten ihan tavallinen juttelu voimaannuttaa. Se ei ole mikään pikkujuttu, joka toimii kenen tahansa kanssa. Kumpa saisimme kokea miltä suutelu, halaaminen ja intiimimpikin yhteys tuntuu. ♥️
Oi oi. Tämä osuu. Näittekö vasta?
Kyllä
Kuinka kauan on sinulla ollut tunteita häntä kohtaan? Puhutaanko siis vuosista vai parista vai kuukausista?
uskothan meihin vaikka nyt tuli isompi este väliin.. Meille tulee viellä hetkemme jos niin on tarkoitettu. Kaipaan puhettasi ja läsnäoloasi.. ennen kaikkea hymyäsi..
Tiedän, se on vain ajan kysymys ❤️
Sama tunne. Tosi lyhyessä ajassa tämä mies on saanut sydämeni hakkaamaan jatkuvasti. Mies pyörii vain mielessä ja odotan joka päivä, että nään hänet. Jarruja yritän painaa, mutta sydän sanoo muuta.
Eräs nainen on muuttanut sydämeeni. Ajattelen häntä hyvin usein.
Kuin myös, nainen on sydämeeni pesän mennyt tekemään.
Oletko sinä sinkku ja nainen varattu?
Olen. En varma hänestä.
Onko teillä iso ikäero?
On kylöä
Siis auts, tää osuu ...
Ei tässä juurikaan ole tarvinnut jarrutella, kun ei miehiä ole näköpiirissä ollut.
Hiljaa hyvää tulee on kohdallani totaali pysähdys.
Näin kohtalotoverin vastakappaleena sinulle kirjoitan. Teillä on tulossa romantiikkaa näemmä.
Eikö nyt voi jo vapautua.. tässä tulee väkisin tauko ennen kunnon aloitusta.. kohtalo otti asiat haltuun. Nyt tai ei koskaan?
Saattaisi olla aluillaan, jos nähtäisiin useammin. Nyt vaan taitaa Korona tulla väliin.. ja ikävä taas kasvaa. Mutta kunhan nyt vaan pitäisit itsesi terveenä.