Ei ole eikä tule. Martina on tärkeä tukipilari yhteiskunnallemme ja näin ollen hän ei myöskään vetäydy sairaspetiin.
Martinalla ei ole koronaa
Anonyymi
54<50
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 54
Vanhimmat
Koronakin pelkää Marttiinaa?
Kyyyyllä korona voi Martinaankin iskeä ihan samalla tavalla kuin muihinkin suomalaisiin. Eikös noilla Levillä hilluneilla ole siihen tautiin vähän niinkuin etuoikeus?
Vai tukipilari sun kyllä vihdoinkin kannattaisi kääntyä mielenterveys alan ammattilaisen puoleen jos se pystyisi auttamaan sinua pääsemään noista harhoista eroon!!!
Martina tekee tärkeää työtä ja maksaa veroja. Mikä siinä sinua häiritsee?
Ei tee millään mittarilla TÄRKEÄÄ työtä!!!
Näiden pissisten maailmankuva ja arvomaailma on niin vääristynyt,että voivat hyvin erehtyä pitämään tyrkyn puuhastelua tärkeänä.
Näiltä jää huomaamatta,että kaikesta mitä Martina tekee rahastetaan kohtuuttomasti,verotiedothan sen kertoo.
Ei nainen mitään hyväntekeväisyyttä harrasta,eikä tee mitään yleishyödyllistä työtäkään ,miten voisikaan kouluttamaton tollo kun on.
Kun ei tee työtä ollenkaan, elää ja harrastelee kultalusikka suussa syntyneen avokkinsa rahoilla ja omaisuudella. Tämä on fakta.
Martinalla on yksinoikeus uimaan Hangon spa
Ei ole Martinalla eikä kenelläkään muulla. Miksi valehtelet?
Katso instan kuvat—yksin se siellä polskii.
Rahalla saa mitä vaan,kuten muka triathlonistille harjoitustilaa.
Stefan ja Martina siellä. Molemmat näyttää kuinka on tyhjää. Näinhän tää menee. Rahalla saa. Martina taas vähän kuvaa stefania, viestittäen että me ollaan yhdessä
Vai on Steppuli taas palannut maisemiin,niin käy aina kun julkisuudessa on ollut vätyksen suhde-epäilyjä.
Martina uskottelee taas,että hyvin pyyhkii,poneja ostellaan ja fillaroidaan Hangossa .
Uskokoon ken tahtoo—suurin osa ei.
Sormusta ei kuitenkaan näy, kanissako on?
Vanhoja kuvia 😂 Tuolla kauniimpansa hakkaajalla ja rattijuopolla EI ole mitään etuoikeuksia, mitä ei muillakaan ihmisillä🙄
Martina on mahtava tyyppi.
On niin skrode nykyään, että voisi kyllä ”mahtavaksi” sanoa 😁
Martina pystyy juoksemaan karkuun mokomaa koronaa.
Martina näyttää koronalle äidilliset otteet ja vetää sitä pataan 😏
Ja Paperilennokki ikuistaa pakotilanteen.
Martina kertoikin (kysy mitä haluat boxissa) että tekisi mieli välillä laittaa Stefanin aamukahvin sekaan myrkkyä. Aika kauhea kommentti vaikka vain leikillään.
Kertoo hellästä rakkausesta. Rakastuneet kiusoittelevat toisiaan usein.
On siis ajatuksen tasolla myrkyttäjäkin 😂? Jaa, olisiko lisännyt rauhoittavia? Siis kamomillaa ja sen sellaista 😂🤔 Vätys on sen verran poissaolevan näköinen Maran kuvissa 🤔
Arvostan Martinaa ♥️
Että oli jo eristyksissä landella koko perheen kanssa niin eikös pitänyt lähteä Helsinkiin kampaajalle kun haluu tukea pienyrittäjiä.
Martina tekee ahkerasti töitä.
Martina on Hangossa hyvässä turvassa koronalta.
Martina osaa pysyä kaukana korona ihmisistä.
Tosin stefania ei näy missään.
Martina on aina ymmärtänyt hyvän kunnon ja ravintiden merkityksen. Runsaasti C-vitamiinia ja liikuntaa säännöllisesti ainakin 2 tuntia päivässä antaa hyvän immuniteettisuojan koronaa vastaan, kun kehon itsepuolustusjärjestelmä on vahva niin siinä ei korona paljoa voi mitään vaan kiertää tuollaiset ihmiset kaukaa. Martinan viisaus maksaa nyt itsensä takaisin.
Moikkelis satuilee ennen aamuvuoroa.
Tosiuskovainen ennustaa Martinan säilyvän coronalta ”hyvän ”itsepuolustusjärjestelmän ja tahdonvoiman ansiosta.
Autuaita ovat yksinkertaiset.
Martina ja viisaus nyt ainakaan ei kuulu samaan lauseeseen.
Korona ei tartu kauniisiin naisiin.
Etkö ole tietoinen, että on edesvastuutonta väittää jonkun vitamiinin ehkäisevän koronaa? Lääketieteen professori eräässä lehtihaastattelussa painotti, etteivät ihmiset uskoisi minkään lisäravinteitten tai vitamiinien suojaavan heitä viruksesta. On rikollista, jos esim. jotkut firmat mainostavat tuotteitaan näin. Suomessa ihmiset noin yleisesti ottaen tarvitsevat purkista vain D-vitamiinia. Muu tulee terveellisestä ruuasta. Näin siis professori.
Oli varmaan joku valeprofessori.
Nää wt-tollot ei usko professoritason tietoihin,niile kelpaa vain Martinan mututieto ja naisen markkinoimat lisäravinteet.
Näillähä menee jo vitamiinien ceet ja deetkin sekaisin,vaikka se on ihan peruskoulutason tietoa.
Kouluttamattomalta . Jumpparilta saadut ohjeet ohittaa näillä mennen tullen kaikken faktatiedon,kun omakin koulutustaso on apukoulun luokkaa.
Minä olen suojautunut koronalta syömällä C- ja D-vitamiinia ja muutenkin terveellisesti esim kalaa ja juomalla sitruunavettä. Ulkoilu, lenkkeily ja pyöräily myös lisäävät vastustuskykyä eikä korona tartu kun immunitettijärjeatelmä on tehokas. Kun vielä muistaa pestä kädet ja esim Suihkuttaa kengät kun tulee kotiin niin on suojassa eikä tauti tartu.
Eikös se auringosta tullut se pissiksen C-vitamiini? Siellä Kaivarin mattolaiturin kulmilla postausten perusteella.
Uv-säteilystä viis.
Ulkoilu,lenkkeily ja pyöräily lisäävät hyvää kuntoa,mutta ”immuniteettijärjealmä” (?) ei pelkästään niillä coronaa torju,jos jatkuvasti bilettämällä altistuu ihmiskontakteille.
Sitruunaveden juonti on todettu jo moneen kertaan aivan huuhaaksi.
Kyllä se tänkin tollon olis parempi vain pysyä kotinurkissa,vaikka Martinan kirjaa tavaamassa.
😂😂😂
Hammaskiilteestäsi pääset eroon juomalla sitruunavettä.
Muut saa auringosta D-vitamiinia, mutta pissiksen hapan sisältö muuttaa sen C-vitamiiniksi 😁 Siihen vielä sitruunasuolavettä päälle, niin a vot 😄
Koulukiusaajat taas täällä paheksuvat ja vääristelevät. Aivottomat taikinat ei jaksa treenata niin ainoaksi vaihoehdoksi jää muiden kiusaaminen palstalla kännykkä näpelöimällä. Varokaa ettei sormet turpoa.
Kukahan meistä se aivoton taikina on?
Kuule pissis nämä tänne postaamasi ääliömäisyydet ei edes tarvitse vääristelyä,niin käsittämätöntä kuraa ne on.
Edes vähän vois harkita miten itsensä julkisesti nolaa.
Otahan lisää sipsejä 😂
Kiitos samoin!
Muista myös sidukka ja suklaa niin et pääse vahingossa laihtumaan 😂
Kiitos ei maistu sidukka —satsaan laatujuomiin.
Laihduttamisen tarvetta ei myöskään ole.
Moikkelis, minä syön aina terveellisesti. Tänään aamupalallla kauraleipä, päälle juustoa, avocadoa ja tomaattia. Musliä jugurtin kanssa ja itse puristettua kasvismehua. Tummpaahtokahvia, muutama vitamiini ja antioksidantti. Aaamuuni kuulu myös aina joko juoksulenkki, pyöräilylenkki tai aamuvoimistelu. Nyt oli voimistelun ja venyttelyiden vuoro. Katsokaa vaikka joogaohjeita jos haluatte nautittavan aamuhetken. Lähiötavikset rupsahtaa niin nopeasti ja näyttää ikäistään vanhemmilta kun eivät urheile ja syövät vaan jotain valmispitsoja ja atrian einesmoskaa, päälle tietty kaljaa, siideriä ja namiherkkuja. Sitten helposti sairastuu ja on taakka yhteiskunnalle.
Niin se näyttää Martinakin ennenaikojaan rupsahtaneelta ja paljon ikäistään vanhemmalta—mites tämän nyt pissis selittää?
Mesolamgat ja pistokset on aloitettu jo parikymppisenä ja silarit on sen seitsemän kertaa vaihdetut ja vieläkin ne sojottaa eri suuntiin,ei auta Martinaa nämäkään tykötarpeet.
Surkea parisuhde ja oman elämän valkopesu on näköjään hyvin kuluttavaa.
Muista vihanhallinta!
Martina viettää koronavapaata iltaa kotibileiden merkeissä Stefanin instassa. Ehkä yksi lasi viiniäkin siinä sivussa ja livemusaa ala Stilman.
Korona vapaat bileet. Eihän sellaisia olekaan. Aina, kun vieraita kutsutaan kylään niin on tartuntariski puolin ja toisin. Nyt biletetään. Hetki sitten kuvattiin nukkuvaa Stefua ja kirjoiteltin kuvauksen yhteyteen, etä Stefanilla on ollut rankkaa...
Pienet kotibileet voi hyvin järjestää. Kokoontumisraja on 10 henkilöö mutta se ei varmaan koske bileiden isäntiä vaan on vieraiden määrä. Hyvää ruokaa, musaa ja muutakin, you know 😎😎 määrän sijasta laatuun lannattaa satsata. Lapset voi olla hieman omissa oloissaan, joten heitä ei lasketa tohon 10 määrään.
Dodii , taas satiin pissiksen koronaohje tulkinta.
Lapset ulkoruokintaan ja kämppä täyteen bilettäjiä— 2 10 on just hyvä kokoonpano.
Hyvää ruokaa ja musaa ja mystistä muutakin you know—nyt kyllä jännittää mitä muuta —toivottavasti vain brenkkua.
Laatuun tosiaan kannattaa satsata näinä aikoinakin —ÄLÄ OSALLISTU KORONABILEISIIN!!!
Moikkelis, uuden aamun toivotukset kaikkille täältä kantakaupungista! Pilvinen aamu ja kosteaa mutta ei sada. Tein pienen juoksulenkin ja intervalliharjoittelua kaivarissa jo heti aamusta. Ei ketään muuta liikkeeelä paitsi yksi mies koiran kanssa aika kaukana jalkakäytävällä. Eilinen punaviinilasi vaikutti mutta vaikutus kyllä karis8 lenkin aikana. Jos ootte ottaneet edellisenä iltana punaviiniä niin aamulla kunnon lenkki karistaa kaikki vaikutukset. Alkoholi palaa nopeammin kun urheilee.