Voisitteko kertoa mistä välikysymyksestä te persut eilen kirjoititte tälle saitille. Te olitte varmoja aina otsikosta lähtien, että eilen oli välikysymyskeskustelu. Kuvailitte nykyisen, siis Sanna Marinin hallituksen ministereitä varsin "persumaiseen" siis hyvin vähättelevään ja suorastaan epäasialliseen tyyliin.
Saivatko ministerit Li Andersson ja M. Ohisalo epäluottamuslauseen vai kaatuiko koko hallitus? Niin varmoja olivat persut ja Ohisalon pitää erota heti. Miten kävi`?
Minulle jäi epäselväksi välikysymyskeskustelun alkamisaika ja se missä keskustelut, siis puheenvuorot ja äänestykset käytiin.
Pidän itsestään selvänä ja jopa lakeihin kirjattuna sitä, että välikysymyskeskustelut käydään Eduskunnan suuressa salissa. Olivatko persut ja kepun hullujen huoneen siipi muuttaneet lakeja? He ilman muuta siihen pystyvät ja kaatamaan hallitukset, valitsemaan kaikki elimet valtionhallintoon.
Vai onko niin, etteivät persut ja kepun hullujen huoneen siipi tiedä mistään mitään? He evät tiedä valtionhallinosta mitään. Eivät edes mitkä elimet päättävät ja mistä asioista. Miksi te, räyhäävä ja häiriköivä roskajoukko ota selvää edes perusasioista, vaikka aluksi peruskoulun oppimäärän vertaa.
Onko tosiaan niin, ettei tämä älymöllöötä räyhäävä ja väkivallalla uhkaava roskajoukko kykene:
a) ottamaan selvää tosiasioista, kuten Suomen poliittisesta järjestelmästä, valtioelimistä ja niiden keskinäisistä suhteista.
b) Suomen historiasta ennen ja jälkeen itsenäisyyden. Mitkä puolueet kannattivat täyttä itsenäisyyttä ja ketkä ja mitkä sitä vastustivat 1900 - 1916.
c) Suoimen teollistumisesta ennen itsenäistymistä ja sen jälkeen.
Perussuomalaisten välikysymykset
21
57
Vastaukset
- Anonyymi
Jos menisit vanha-komuakka vähän lepäämään hhhe .
Älä välitä, vaikka et mitään mistään tiedä. Osmium osaa, Osmium tietää, Osmium voi johtaa teidät tyhmyyden, vihan, kaunan ja kateuden syvästä ahdingosta totuuden ja oikeudenmukaisuuden valoon.
- Anonyymi
Einukuta, kun sänkysi alla on tukalaa aivopierulöyhkän vuoksi.
- Anonyymi
Luotan Ano Turtiaiseen. Hän määritteli pari viikkoa sitten selkeästi, mikä Suomea uhkaa.
Tarja Halonen! Se on se suuri uhka. Ano jopa arveli, että Halosesta ei selvitä ilman sisällissotaa.
Joten lopetetaan tämä korona-hömpötys ja keskitytään torjumaan Tarjaa!- Anonyymi
Sekopäitä koko komuloiset. Isänmaanpetturit ja koronavasuliinikomut.
Kyllä persut tietävät. Voiko ihminen olla tuota viisaampi ja koko maata ja kansaa ajatteleva. No ehkä Teuvo Hakkarainen ympäristönsuojeluasioissa.
Kyllä persut ovat, mitä tälläkin saitilla on usein kerrottu, ylivertaisia parempia kuin muut,Anonyymi kirjoitti:
Sekopäitä koko komuloiset. Isänmaanpetturit ja koronavasuliinikomut.
Voi sinua pölhöpersua, et edes tiedä, ettei mitään välikysymystä ole. Kaikki tietävät, että persut ovat äärettömän tyhmiä, mutta nyt todistatte että teitä idiootteja on hyvin, hyvin paljon.
- Anonyymi
Turtiainen kokoaa jo sotajoukkoa Tarjan torjuntaan. Persut arvioivat, että vähintään divisioona tarvitaan yhtä eläkemummoa varten.
Anonyymi kirjoitti:
Turtiainen kokoaa jo sotajoukkoa Tarjan torjuntaan. Persut arvioivat, että vähintään divisioona tarvitaan yhtä eläkemummoa varten.
Pölhöperuja johtaa kokenut sotapäällikkö Yli-Sivari Hullu-Jussi Latva-Laho.
Sebastian Tynkkynen vastaa homopersujen ruskean rei`jän ritarikunnan kunniasta.
Ano Turpeinen on teloituskomppanian suurvisiiri.
- Anonyymi
Ulkoministeri istuu ja on tutkinnassa ja rkp rasistipuolue lisäksi, myös maansa myynyt kepulit istuu kiiluvassujen kanssa tuhoa tuomassa kansalle, hävetkää.
- Anonyymi
Osmium on haurasta ei siitä ole mihinkään.
- Anonyymi
Itse ihmettelen myös sitä, että jotkut olivat nähneet Li Anderssonin vastaavan perussuomalaisten tiukkoihin kysymyksiin. Miksi Yle ei lähettänyt tätä tärkeää tapahtumaa meille Suomalaisille?
Onko tämä taas joku Hallituksen juoni estää meitä näkemästä, kuinka hallitusta höykytetään? - Anonyymi
Aloittaja! Koita odottaa, ihan rauhassa.. Välikysymys tulee, se laitettiinn lepäämään koronan takia.. Ei sitä olla unohdettu..
- Anonyymi
Persujen välikysymys on nyt yhtä ajankohtainen kuin kysymys Kustaa Vaasan määräämistä lisäveroista.
Miksi persut kirjoittivat ja pitivät tavanomaista älymölöötä ja kertoivat, että VÄLIKYSYMYS keskustelu on eilen, siis 17. 3. 2020-
Eli, kuten sanoin, persut huutavat ja räyhäävät joka asiasta, vaikka eivät edes tiedä miten välikysymystä valtion hallinto, kuten eduskunta ja hallitus sitä ja muita heille kuuluvia asioita käsittelevät.
Väitätkö, että persuilla on kaksi välikysymystä, mutta kumpaakaan ei käsitelty missään päättävissä elimissä eilen. Vai esitätkö, että on vanha välikysymys jostakin muusta asiasta, esimerkiksi Turkissa olevista pakolaisista ja sitten älymölöö-persut mölisevät sellaisesta välikysymyksestä, joka on vain superpölhöpersujen horjuvissa mielikuvissa? Jos näin on, niin eikö se ole huolestuttavaa…. lähes hullujen huoneen väki puhuu koko persu-puolueen suulla.- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Persujen välikysymys on nyt yhtä ajankohtainen kuin kysymys Kustaa Vaasan määräämistä lisäveroista.
Tämän paremmin ei ole täällä kukaan lohkaissut! Kunnioitan!
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Persujen välikysymys on nyt yhtä ajankohtainen kuin kysymys Kustaa Vaasan määräämistä lisäveroista.
Siltä ajalta myös laki pakkoruotsista eikä vieläkään rasisteja ole pois hallituksesta saatu, ps sai kyllä ne pois hallituksesta mutta kepu petti.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Siltä ajalta myös laki pakkoruotsista eikä vieläkään rasisteja ole pois hallituksesta saatu, ps sai kyllä ne pois hallituksesta mutta kepu petti.
Ei siellä hallituksessa rasisteja ole, oppositiossa niitä on tukuttain, osa käräjillä tuomittujakin.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Ei siellä hallituksessa rasisteja ole, oppositiossa niitä on tukuttain, osa käräjillä tuomittujakin.
Uuno ei ole numero uno, vaikka toistakin tietoa on esitetty.
Perussuomalaiset ovat uunoja.
- Anonyymi
Persujen viisaus oikein kukoistaa tässäkin keskustelussa ...
Meitä on todellakin moneen junaan ja se persumainen osa on valitettavasti jäänyt Suomeen. - Anonyymi
Perussuomalaisten välikysymykset ovat laadultaan samaa luokkaa kuin persujen törkyiset ripellykset somessa!!!
Ketjusta on poistettu 5 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Riikka runnoo! Uutta velkaa tänä vuonna 17 mrd. euroa
Tirsk. Nyt kyllä hihityttää kuin pientä eläintä. Riikka takoo maailmanennätyksiä tasaiseen tahtiin. " [Riikka] joutuu737363Jens Ihlen (ex Kukka) poika todistaa oikeudessa
10:49 "Välit ovat olemattomat" Minkälainen isäsi ja sinun välinen suhde on tällä hetkellä? "Minulla ei ole minkäännäkö2127194Kela maksoi etuuksia 17,3 mrd. eur, yritykset sai 10,6 mrd.
Tuohon päälle vietiin vielä palkansaajilta työeläkeloisille 27,5 miljardia euroa. Etenkin Suomen Sosialistiset Yrittäjä675206K-kaupassa on mukava käydä, kun ei tarvitse katsella köyhiä
vasemmistolaisia, joista monet myös varastavat. Mielellään maksaa vähän enemmän tuotteista K-kaupassa, jotka ovat paljon1274954Näin tyhmä vasemmistolainen on: "S-kaupoissa on nykyään ihanaa käydä
kun siellä ei ole hihhuleita eikä persuja." Vain tyhmä eli heikkoälyinen vasemmistolainen voi tehdä noin lapsellisia ju734764Suomeen ei kuulu ihmiset jotka ei halua kätellä toisia ihmisiä, koska tämä on vääräuskoinen
Nainen joka ei halunnut kätellä Stubbia on selvästi ääripään muslimi, eli sitä sakkia josta niitä ongelmia koituu. Ulos1054581PS:n Purra teki -JÄTTI-VELAT
* * PS:n Purra teki -JÄTTI-VELAT - ! ja jätti MaksuHuolet -Kansan Maksettavaksi -! *394510Suomessa on ollut suurtyöttömyyttä ennenkin, ja lääkäriin pääsee nykyäänkin
Täällähän oli jonkun sekopään(vas.) juttu, että ennen ei ollut työttömyyttä ja lääkäriin pääsi. Siihen alkoi tietysti ko824216Kysymys: Kuinka moneen maahan neuvosto-venäjä on hyökännyt
viimeisten 90-vuoden aikana? Ja lähinnä on siis kyse neuvosto-venäjän naapurimaista - kuten Suomesta. Lista on huomatta1023988- 1571620