JOKIN muutos suomi.24:ssä ON tapahtunut

Anonyymi

Huomasin että heti kirjautumisen alussa poksahtaa koko ruudun kokoinen MAINOS hyvinkin liukkaasti, ja kohta perään toinen, kylläpä toimiikin hyvin! Taitaa myös toimia ihan kaikilla selaimilla?

Chat ei vaan toimi vieläkään, ei vaikka yrittäisi mitä. '

Toisaalta, alkaa jo chat unohtuakin ja tuntuu että ihan hyväkin ettei sinne pääse.
Keskusteluthan toimii edelleen. Itsellä on tapana kysellä sieltä neuvoa moniin asioihin ja aina saanut apua. Siellä toimii chatin hyvä henki.

9

294

    Vastaukset 9

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Ei mulla kun käytän Ublockia. Mainosvapaa netti:)

      • Anonyymi

        Mainosblokkerit ovat jo pitkään olleet käytännössä pakollinen varuste, joka siis on ensimmäinen asia hoitaa kuntoon selaimen asentamisen jälkeen. Ublock Origin (tekijä gorhill/Raymond Hill) on se jota minä suosittelen. Ublockista löytyy myös muita maineeltaan huonoja versioita jotka yrittävät ratsastaa tuon hyvän version nimellä.

        Mainosblokkeri blokkaa myös ainakin sen osan haittaohjelmista, jotka yrittävät sisään mainosten kautta. Siitä on siis apua virusten torjunnassa.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Mainosblokkerit ovat jo pitkään olleet käytännössä pakollinen varuste, joka siis on ensimmäinen asia hoitaa kuntoon selaimen asentamisen jälkeen. Ublock Origin (tekijä gorhill/Raymond Hill) on se jota minä suosittelen. Ublockista löytyy myös muita maineeltaan huonoja versioita jotka yrittävät ratsastaa tuon hyvän version nimellä.

        Mainosblokkeri blokkaa myös ainakin sen osan haittaohjelmista, jotka yrittävät sisään mainosten kautta. Siitä on siis apua virusten torjunnassa.

        Jep ja koskee kaikkia kaupallisia sivustoja. Helpottaa selaamista kun ei ole hidastavia mainoksia tiellä. Samoin Youtubessa poistaa mainokset videoista.


    • Anonyymi

      Kamalia nuo seinänkokoiset mainokset kun avaa suomi 24 sivun.
      Ne rohjomainokset häiritsee kaikkialla ja pomppii eteen.

      • Anonyymi

        Asenna vaan tuo edellä mainittu oheisohjelma selaimeesi. Minäkin käytän sitä eikä mainokset kiusaa. Joskus on vaan tullut eteen sellainenkin sivusto joka ihan suomenkielellä vittuilee siitä että mainokset on estetty (taitaa jäädä sivuston ylläpitäjältä mainostulot saamatta).


    • Anonyymi

      Ei toimi ublocker eika adblock.

      • Anonyymi

        Toimiihan..


      • Anonyymi

        Korjaus edelliseen: Firefoxissa toimivat, Operan kanssa eivät ainakaan XP:ssä.


    • Anonyymi

      Mistä johtuu, että keskusteluketjujen otsikot näkyy, mutta kun klikkaa auki niin sivusto on blancona?

      Chrome-ongelma, koska Firefoxilla toimii normaalisti.

      Kyseessä jokin päivitys?

    Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Naiset ymmärtävät ettei talous lähde nousuun

      Miten paljon järjellisempi olento nainen onkaan kuin tilastollisestikin paremmin tienaava mies. Kun kaikkialla puskuroid
      Maailman menoa
      149
      974
    2. En jaksa

      Enää pelleillä ja paljastan J naisen nimen. Se on Jonna ja hän ei koskaan, edes luultavasti ollut täällä. Silti piene
      Ikävä
      44
      697
    3. Minkälainen nainen

      Minkälainen kaipaamasi nainen on luonteeltaan? Kaikki hassun hauskat antava ja helppo on sallittuja, jos poikien on kovi
      Ikävä
      23
      628
    4. Kissa eli kivuissa useita viikkoja

      Ei vienyt lääkäriin vaikka kissa parka maukui ja moni seuraajakin (minäkin) näin että kissa on sairas.
      Tuusniemi
      124
      619
    5. Okei, eli olet rakastunut

      Hyvä sinä, niin minäkin.
      Ikävä
      67
      595
    6. Yksi asia sen esti

      Etten antanut meille mahdollisuutta
      Ikävä
      36
      552
    7. Jos meillä olisi yhteinen koti

      Niin haittaisiko sinua pitää se vähä tavaraisena? Ajattelin tänään että jos joskus asuttaisiin yhdessä ja haluaisit pal
      Ikävä
      50
      535
    8. Martinan mauton tyyli

      Voi hyvää päivää 🤣 nyt ollaan oltu Muhiksen kanssa Kultareservin avajaisissa suorat housut jalassa ja 500€ korsetti pää
      Kotimaiset julkkisjuorut
      154
      530
    9. Arvaako kukaan?

      "Humalojalla metalliromun keräyspaikalla on kulkenut pitkin kevättä ja kesää joku henkilö, joka on vienyt sieltä kymmeni
      Haapavesi
      33
      520
    10. Tuntuu pahalta meidän molempien puolesta

      Anteeksi, että olen tällainen pelkuri. En vaan usko rakkauteen enää miehen ja naisen välillä omalla kohdalla. Tiedän, et
      Ikävä
      34
      518
    Aihe