JOKIN muutos suomi.24:ssä ON tapahtunut

Anonyymi

Huomasin että heti kirjautumisen alussa poksahtaa koko ruudun kokoinen MAINOS hyvinkin liukkaasti, ja kohta perään toinen, kylläpä toimiikin hyvin! Taitaa myös toimia ihan kaikilla selaimilla?

Chat ei vaan toimi vieläkään, ei vaikka yrittäisi mitä. '

Toisaalta, alkaa jo chat unohtuakin ja tuntuu että ihan hyväkin ettei sinne pääse.
Keskusteluthan toimii edelleen. Itsellä on tapana kysellä sieltä neuvoa moniin asioihin ja aina saanut apua. Siellä toimii chatin hyvä henki.

9

242

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Ei mulla kun käytän Ublockia. Mainosvapaa netti:)

      • Anonyymi

        Mainosblokkerit ovat jo pitkään olleet käytännössä pakollinen varuste, joka siis on ensimmäinen asia hoitaa kuntoon selaimen asentamisen jälkeen. Ublock Origin (tekijä gorhill/Raymond Hill) on se jota minä suosittelen. Ublockista löytyy myös muita maineeltaan huonoja versioita jotka yrittävät ratsastaa tuon hyvän version nimellä.

        Mainosblokkeri blokkaa myös ainakin sen osan haittaohjelmista, jotka yrittävät sisään mainosten kautta. Siitä on siis apua virusten torjunnassa.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Mainosblokkerit ovat jo pitkään olleet käytännössä pakollinen varuste, joka siis on ensimmäinen asia hoitaa kuntoon selaimen asentamisen jälkeen. Ublock Origin (tekijä gorhill/Raymond Hill) on se jota minä suosittelen. Ublockista löytyy myös muita maineeltaan huonoja versioita jotka yrittävät ratsastaa tuon hyvän version nimellä.

        Mainosblokkeri blokkaa myös ainakin sen osan haittaohjelmista, jotka yrittävät sisään mainosten kautta. Siitä on siis apua virusten torjunnassa.

        Jep ja koskee kaikkia kaupallisia sivustoja. Helpottaa selaamista kun ei ole hidastavia mainoksia tiellä. Samoin Youtubessa poistaa mainokset videoista.


    • Anonyymi

      Kamalia nuo seinänkokoiset mainokset kun avaa suomi 24 sivun.
      Ne rohjomainokset häiritsee kaikkialla ja pomppii eteen.

      • Anonyymi

        Asenna vaan tuo edellä mainittu oheisohjelma selaimeesi. Minäkin käytän sitä eikä mainokset kiusaa. Joskus on vaan tullut eteen sellainenkin sivusto joka ihan suomenkielellä vittuilee siitä että mainokset on estetty (taitaa jäädä sivuston ylläpitäjältä mainostulot saamatta).


    • Anonyymi

      Ei toimi ublocker eika adblock.

      • Anonyymi

        Toimiihan..


      • Anonyymi

        Korjaus edelliseen: Firefoxissa toimivat, Operan kanssa eivät ainakaan XP:ssä.


    • Anonyymi

      Mistä johtuu, että keskusteluketjujen otsikot näkyy, mutta kun klikkaa auki niin sivusto on blancona?

      Chrome-ongelma, koska Firefoxilla toimii normaalisti.

      Kyseessä jokin päivitys?

    Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. SDP jo 100 % suositumpi kuin persut

      Kertoo Hesarin uusin kannatuskysely. Demareiden kannatus on miltei tuplat verrattuna persuihinl. Suomen kansa ei selväst
      Maailman menoa
      253
      14389
    2. Valtavasti suomalaisia asunnottomina, mutta ei yhtään somalia

      tai muuta kehitysmaalaista. Mites tässä näin kävi? Tiedän hyvin, että esim. somaleita lentää ulos mm. Hekan asunnoista,
      Maailman menoa
      148
      3877
    3. PS ylivoimainen nousija myös HS:n gallupissa, SDP laskee taas

      https://www.verkkouutiset.fi/a/hs-gallup-sdpn-suosio-laskee-ps-nousussa/#0a7d2507 Ylivoimainen viime kuukausien nousija
      Maailman menoa
      128
      3742
    4. Kovia syytöksiä Stefan Thermaninsta.

      Jättänyt taas maksamatta kohuliikemies, hupparit ja muita ostamiaan tavaroita. On soiteltu liikkeestä ja Stefan iskenyt
      Kotimaiset julkkisjuorut
      166
      1559
    5. En minä kyllä enää odota sinua

      Olet siellä sen harmaan kanssa. Niin, annoit minun nähdä lämpimät tunteesi siitä huolimatta. Se merkitsi kyllä paljon. O
      Ikävä
      29
      1540
    6. Totuuspuolueen johtaja Jaana "prinsessa Leia" Kavonius on vangittu

      Kavonius määrättiin jo keväällä 2024 poissaolevana vangittavaksi todennäköisin syin epäiltynä 13 vainoamisesta ja 24 kun
      Maailman menoa
      379
      1521
    7. Jos joku luulee että kaikki käy

      Sanon vain tämän. Minun kanssani ei neuvotella. Minun kanssani eletään tasavertaisesti. Jos se on liikaa, niin ovi rinn
      Ikävä
      49
      1296
    8. Ei ole rohkeutta tulla jututtamaan

      Voidaan me nähdä ja tervehtiä, sitäkin harvoin, mutta iso kynnys on edes mennä lähelle ja kysyä kuulumisia. Ymmärrät var
      Tunteet
      8
      1081
    9. Sakin hivutus - ilmiö

      Miten tuollainen tuollainen ilmiö kuin ”sakin hivutus” syntyy? Mitä syitä ilmiön syntymiseen tarvitaan? Onko sakissa jok
      80 plus
      46
      957
    10. En pystynyt vaan vastaamaan...

      Kaikki on ihan solmussa eikä ole voimia alkaa ratkaista naisena 😔
      Ikävä
      105
      837
    Aihe