Tiede on todistanut, että teisteillä on keskimäärin pienemmät aivot kuin ateisteilla ja he ovat myös keskimäärin vähemmän älykkäitä kuin ateistit.
Ateistit ovat siis evoluution huipulla, mutta teistit jäljessä, niin että jäävät muiden ihmisapinoiden tasolle ateistien kehittyessä uudeksi lahkoksi ja heimoksi kädellisten joukossa.
Pienet aivot ja vähäinen älykkyys
17
93
Vastaukset
- Anonyymi
Jumalan valtakunta blogi / G4G / Siino se siellä taas teeskentelee ateistia, mutta jatkaa samaa vastenmielistä haukkumista.
- Anonyymi
Huono trolli, on huono trolli, vaikka voissa paistais...
- Anonyymi
Teistit ovat motorisesti taitavampia, heiltä onnistuu vaikka jääkiekko.
Mutta jos lättäjalat omistat niin aivoissasi on kehityshäiriö. Mitä hyötyä siitä sitten suuremmasta älykkyydestä on kun sitä suurempiin, virheellisiin sekä perättömiin järjenpäätelmiin eksyy ja täten hommaa lopulta itsensä ikuiseen tulihelvettiin?
Ei se suuri älykkyys yksin ole mitään, vähemmälläkin älykkyydellä pärjää jos sitä osaa käyttää oikein ja tehdä fiksut järjenpäätelmät.
Moni elää ihan onnellista ja täysipainoista elämää, vaikka ei omaa suuria älyllisiä lahjoja.>Mitä hyötyä siitä sitten suuremmasta älykkyydestä on kun sitä suurempiin, virheellisiin sekä perättömiin järjenpäätelmiin eksyy ja täten hommaa lopulta itsensä ikuiseen tulihelvettiin?
Paljonkin, sillä mitään tulihelvettiä ei ole olemassa. Usko tämä totuus, niin olet heti miellyttävämpi lähimmäinen kaikillle.
>Moni elää ihan onnellista ja täysipainoista elämää, vaikka ei omaa suuria älyllisiä lahjoja.
Down-ihmiset ovat lyhyehköstä eliniästään huolimatta meistä iloisimpia ja positiivisimpia, kunhan vain muu yhteiskunta heille sellaisen olotilan mahdollistaa. Ja hyvinvointivaltiohan sen tekee.👍- Anonyymi
RepeRuutikallo kirjoitti:
>Mitä hyötyä siitä sitten suuremmasta älykkyydestä on kun sitä suurempiin, virheellisiin sekä perättömiin järjenpäätelmiin eksyy ja täten hommaa lopulta itsensä ikuiseen tulihelvettiin?
Paljonkin, sillä mitään tulihelvettiä ei ole olemassa. Usko tämä totuus, niin olet heti miellyttävämpi lähimmäinen kaikillle.
>Moni elää ihan onnellista ja täysipainoista elämää, vaikka ei omaa suuria älyllisiä lahjoja.
Down-ihmiset ovat lyhyehköstä eliniästään huolimatta meistä iloisimpia ja positiivisimpia, kunhan vain muu yhteiskunta heille sellaisen olotilan mahdollistaa. Ja hyvinvointivaltiohan sen tekee.👍Älä vääristele asioita Down-ihmiset ovat aggressiivisempia ilman impulssikontrollia.
- Anonyymi
Ei ole esinahkaa, jos Jumalan tahtoa noudattaa!
- Anonyymi
ateistit eivät tiedäkkään, kuinka viisaat ja pienet aivot ovat Jeesukseen Kristukseen uskovilla. Mitä hyötyä on isoista aivoista, mikäli ei osaa niitä käyttää?
- Anonyymi
Usko jumalaan osoittaa, ettei kykene näkemään asioita.
- Anonyymi
Mielikuvitusystäviin uskominen on tavallaan synonyymi teismille, se riippuu ainoastaan siitä, onko mielikuvitusystävä nimeltään jumala.
- Anonyymi
Mitä hyötyä älykkyydestä on jos viisaus puuttuu? Älykkään aivot voi askarrella toisarvoisissa puuhasteluissa...
Muistan jo pienenä, äitini oli vaikea löytää minulle sopivaa lippalakkia kaupasta, koska minulla oli niin iso pää.
- Anonyymi
Suomalaisilla on iso pää ja siksi täällä pohjoisessa selviää.
- Anonyymi
Kuten kreationistit niin oivasti todistavat, niin evoluutio on kehittänyt ihmiselle aivot, muttei velvollisuutta käyttää niitä.
- Anonyymi
Aivojen koko eroaa ihmisillä ja se ratkaisee miten selviää eri ympäristöissä.
- Anonyymi
Pitää vain puoleksi paikkaansa: Ateistit on todettu älykkäämmiksi, mutta aivojen koosta ei ole kerrotun kaltaisia tuloksia.
- Anonyymi
Uskovainen ei tarvitse aivoja ollenkaan. Hänen elimistöään ohjaa suolistofloora joka on itsensä hengissäpitämiseksi joutunut ottamaan koko uskovaisen kehon ohjauksen haltuunsa, sillä uskovaisen omat aivot eivät riitä sen hengissä pitämiseen.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1721157
Anteeksipyynnöstä
Uskotko anteeksipyynnön voimaan? Mikä tekee anteeksipyynnöstä vaikeaa? Onko se mielestäsi joskus turhaa, joko pyytäjän132867- 84803
- 51738
Voisin jopa maksaa että saisin nähdä sut mies
Miten helvetissä joku voi olla tollanen kotihiiri. Edes mä en ole noin paha ku sä! Miten sua voi ikinä edes nähdä ?44595Olisitko oikeasti valmis rikkomaan
Perheesi? En haluaisi sitä, mutta ne on teidän välisiä asioita. Voin olla sinulle vain kaverikin… ei paineita. Minä kesk55549Stubb munasi - Suomessa kuuluu liputtaa Suomen lipulla
Presidentinlinnan ja Mäntyniemen salkoihin nostettiin sateenkaariliput lauantaina. Suurin osa kansasta ei varmasti pidä296548Martinan tarve valehdella.
Miksiköhän Martina valehtelee niin paljon,onko hän tietoinen siitä että valheistaan jää useimmiten kiinni? Esimerkkinä t219513- 50504
Pakkomielle
Tahdon pyytää anteeksi, että olen kaivannut sinua kaikki nämä vuodet ja olet ollut minulle pakkomielle. Nyt on aika pääs45492