Ministerikieltä eli suomee?

Anonyymi

Ministeri sanoi:"Me haluttas toivoo.....". Mitähän tää tarkoittaa????

70-kymppistenkin pitäs jotenkin ymmärtää tätä jatkuvaa epämääräistä jorinaa.....Tärkeintä tuntuu olevan ravintolanpitäjien bisnes??? Koronasta välittämättä esim. hiihtokeskuksissa pistetään kännipäissään monojenkkaa jne.

9

78

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Toivossa on hyvä elää....sanoi lapamato.

    • Älkää huolestuko - tällaisia asiantuntijoita meillä on hallituksessa:

      ” Kysymys on isosta väestöstä. Yli 80-vuotiaita yksistään on melkein 17 prosenttia. Yli 90-vuotiaita 19 prosenttia. Ja yli 70-vuotiaitakin lähes 10 prosenttia.”

      Te itse äänestitte tämänkaltaiset idiootit valtaan. Onnea. Ilman sitä ette selviä, koska taitoa ei nyt vaan tahdottu.

      • Anonyymi

        Tuossa nuo prosentit näyttäisivät olevan Italiassa kuolleiden osuuksia eri ikäryhmissä. Lieneekö irroitettu asiayhteydestään provosointitarkoituksessa.


    • Anonyymi

      Ministerien avustajien pitää kirjoittaa luettavat laput selkosuomella. Tällöin ministerikin osaa lukea tekstin oikein. Lauseiden välissä pitää olla selvä rako, siksi että ei mene edellisen lauseen loppu ja seuraavan alku yhteen epäloogisesti. Kuultuna tuollainen soppa on vaikeaa ymmärtää.

      Tällainen takarivin taavikin ymmärtää että tytöt lukevat lapusta näöitä epämääräisiä julistuksiaan. Ovat kuin laulukuoro korkeiden mikrofonitelineiden takana. Uskottavuus meni aikaa sitten. ....15 miljardia kaikenkarvaisille yrityksille....ensin se oli 500 miljoonaa...sitten miljardi ja nyt uhuhuhh.....tytöillä ei ole ketarat maassa nyt!!!

      • Anonyymi

        Veikkaan että hallitus vaihtuu ennen kesää!!


    • Anonyymi

      Annettaisiin vaan taudin riehua vapaasti, niin vanhustenhoito-ongelma ratkeaisi samalla, eikä talous sakkaisi. Mutta kun pelätään omaa kuolemaa niin kovin, ettei uskalleta antaa vanhustenkaan kuolla. Näin se on.

      • Anonyymi

        Näin se todellisuudesssa meneekin. vanhuksia ja vaivaisia yritetään suojella sairastumiselta koska heidän sairastuessaan ei heille voida järjestää kunnollista hoitoa. Paitsi tietysti niille joilla on ns verkostot kohdillaan.


    • Anonyymi

      Teuvo ministeriksi ja sen tytsylle lupalappu muuttaa Suomeen. Samoin Sebastian ja sen poikakaverille töitä heti.

      • Anonyymi

        Viikko sitten radiotoimittaja oli tullut brysselistä samalla koneella tepin kanssa.Toimittaja kertoi että kyllä tepi oli tuoksuista päätellen käyttänyt käsidesiä ihan kiitettävästi.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Persujen mukaan rasismi on huumoria

      Vaan kun koomikko kutsui Halla-ahoa fasistiksi, niin piti haastaa oikeuteen. Mihin se huumorinitaju yhtäkkiä hävisi? ⠀
      Maailman menoa
      282
      6758
    2. Rasismia kaikkialla näkevät ovat Suomen tyhmimpiä ihmisiä

      ja monillahan kuluu myös mielialalääkkeitä, eli päässä on ongelmia. Mutta he eivät tajua kuinka paljon ja ihan todellis
      Maailman menoa
      244
      6314
    3. Ei kahta sanaa etteikö Petteri Orpo hyväksy rasismia

      Koska jatkaa hallituksessa rasistisen perussuomalaisiksi itseään kutsuvan puolueen kanssa. Se on Petteri Orpon arvomaai
      Maailman menoa
      42
      5682
    4. Mitkäs nuorisoporukat ovat toisia nuoria ryöstelleet (selvää rassismia)

      No poliisi kertoo, että maahanmuuttajataustaisia ovat, ja isot porukat sillä yhden suomalaisen uhrin kimpussa on ollut j
      Maailman menoa
      158
      5025
    5. Pitkän linjan yritysjohtaja: Suomen tapahtumat eivät ole Aasian kärkiuutinen

      Viimeaikaista kohua on käytetty sisäpoliittisena lyömäaseena, Thomas Zilliacus sanoo. – Koska asiaa kuitenkin kommentoi
      Maailman menoa
      42
      3848
    6. Hallitus on kaadettava ja Orpon on erottava

      Mikään muu hallitus ei ole oman elämäni aikana tuhonnut näin paljon tämän maan taloutta ja työllisyyttä sekä suomen main
      Maailman menoa
      210
      3775
    7. Lasse Lehtonen vaatii persuja pyytämään anteeksi aasialaisilta

      Persut ova romahduttaneet Suomen maakuvan parissa päivässä negatiiviseksi rasismillaan ja se alkaa vaikuttamaan jo Suome
      Maailman menoa
      132
      3477
    8. Demarit ovat oikeasti törppöjä eli heikkoälyisiä

      ja todistavat sitä päivittäin täällä lapsellisilla jutuillaan. Kauheasti on hehkuttaneet kuinka demarien kannatus vaan
      Maailman menoa
      5
      3175
    9. HS 12/25 kysely: persut romahti, demarit raketoi

      Kyyti on kylmää persuleirissä, saattaa vetää siellä silmätkin viirulleen. Sen sijaan SDP:n puoluetoimistolla voidaan pok
      Maailman menoa
      45
      3169
    10. Rasismi rapauttaa Suomen mainetta ja hallituksen hiljaisuus pahentaa vahinkoa

      Finnairin viesti Japanista on pysäyttävä: suomalaisen politiikan rasismikohut heijastuvat suoraan matkustuspäätöksiin ja
      Maailman menoa
      346
      2849
    Aihe