Sanna Marin ja muut hallituksen tahtonaiset johtavat tätä maata nyt rautaisin ottein. Seuraaviin eduskuntavaaleihin mennessä he ovat pistäneet maan talouden ja työllisyyden sekä pakolaispolitiikan huippukuntoon. Siitä on uuden hallituksen hyvä jatkaa. Tämä hallitus tullaan muistamaan vielä pitkään. T: J.Rantala Pori
Paras hallitus vuosikymmeniin
Anonyymi
5<50
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
Huonoin hallitus elin aikanani. Olen seurannut politiikkaa yli 40 vuotta. Ohisalo, Haavisto ja Andersson pitäisi korvata toisilla henkilöillä. Marin saattaisi olla pätevä jos jättäisi nuo tyhjäntoimittajat pois hallituksestaan. Paskan puhujaministerit saattavat pätevätkin ministerit huonoon valoon. Huono maine on helppo saada mutta sitä on lähes mahdotonta korjata.
Sipilän hallitus oli kyllä pohjanoteeraus: romutti mm suomalaisen koulutusjärjestelmän leikkaamalla ko määrärahoista 690 miljoonaa, voiko enä huonommaksi panna. Tämä hallitus joutuu koronan lisäsksi paikkaamaan Sipilän hallituksen tuhonjälkiä!
Täysin samaa mieltä aloittajan kanssa. Minäkin olen seurannut politiikkaa yli 40 vuotta, ja pakko todeta että ensimmäistä kertaa meillä on hallitus, jota voi oikeasti arvostaa.
Hyvä kommentti. Samaa mieltä. Tämä hallitus toimii jämäkästi ja vastuullisesti. On todella ihmisen asialla. Eli kansalaisten parhaaksi toimivat.
Hallitus toimii juuri kuten pitääkin. Täydet bojot siitä, vaikka en hallituksessa olevia puolueita itse ole äänestänytkään.
Olot ovat kuitenkin poikkeukselliset. On aivan mahdoton tietää, miten muut hallitukset olisivat vastaavassa tilanteessa toimineet. Vertailu on siksi mieletäni turhaa. Hallituksen toimenpiteet nauttivat tällä hetkellä koko eduskunnan luottamusta ja niin on hyvä. Sivusta huutelijoiden olisi syytä katsoa peiliin ja toimia, kuten on ohjeistettu asintuntijoiden taholta.
Hallitukselle työrauha. "Kansalle" yksituumaisuutta ohjeiden noudattamisessa ja solidaarisuutta vaikeassa asemassa olevia kohtaan.