Aika kummallista, että alkulähdettä ei julkisteta. Ei se kerro mitään, jos sanotaan joku Wuhanin kaupunki Kiinassa.
Lähtiköhän tuo labrasta vahingossa, tarkotuksella, tai joistain muista syistä. Ihmetystä herättää kansassa. Salataanko meiltä jotain tietoisesti kenties?
Vai onko luonto päättänyt näyttää ihmiskunnalle missä mennään ja palauttaa maapallolle edes jonkunlaisen tasapainon, jonka ihmisotus on kyllä onnistunut aika perusteellisesti sotkemaan.
Lähtiköhän tuo labrasta vahingossa, tarkotuksella, tai joistain muista syistä. Ihmetystä herättää kansassa. Salataanko meiltä jotain tietoisesti kenties?
Vai onko luonto päättänyt näyttää ihmiskunnalle missä mennään ja palauttaa maapallolle edes jonkunlaisen tasapainon, jonka ihmisotus on kyllä onnistunut aika perusteellisesti sotkemaan.
Vastaukset 25
Vanhimmat
(Salataanko meiltä jotain tietoisesti kenties? )
- samaa peliä kuin rajojen ylityksis
Kyllähän ne sen silloin heti alussa sanoi, että se karkasi kiinalaisesta sotilaslaboratoriosta. Sitten meni äkkiä turvat tukkoon, eikä enää ole puhuttu mitään. Niin on monen muunkin asian kanssa, että virallisella tiedotteella ei ole mitään tekemistä totuuden kanssa.
Esim. Estonian virallisella onnettomuustutkintapöytäkirjalla voi pyyhkiä persettään. Sillä paperilla ei ole mitään tekemistä oikean totuuden kanssa.
Nämä kaikki tiedetään.
Samoin: https://ilkkapohjalainen.fi/uutiset/ulkomaat/oikeudenkaynti-malesialaiskoneen-alas-ampumisesta-alkaa-hollannissa-maanantaina-venaja-kiistaa-osallisuutensa-298-ihmisen-kuolemaan-ita-ukrainassa-ja-suojelee-syytettyja-1.3818888
"markkinat"
Jonlaussa sanottiin, että se sai alkunsa jostain syötävästä eläimestä mitä Kiinassa napostellaan. Joltain torilta.
Sielläpäin maailmaa syödään kissat, koirat ja rotat. Thaimmaassaki kaikki paskaelukat. Etelä-Koreassa esim. on tuhansien koirien eläinrääkkäämöitä. Ensin niitä syötettään, sitten pietään nälässä ennen lahttoomista. Lihan maku kuulluu paranevan, ku elukka on nälässä loppuaikona.
Niin ja sitten vielä kidutettaan ja uhataan toisilla elukoilla. Se parantaa lihan laatua heijän mielestä. Eikun syömmään, länsituristi.
Tämä tauti on ihan oikein
Minä ja mieheni monisairaat maksamme teidän isovanhempienne hengen.
Täällähän taitaa olla joku salaliittojen rakentelemuskeskus, vai kuinka?
Lieksalaiset avohoidokit rakentelee hullunkiilto silmissään kilpaa salaliittoteorioita ja tutkii rakennelmiensa kestävyyttä. Tarvittaessa rakennelmaan lisätään jotain jolla saadaan mielenkiinto säilymään.
Nämä ne eivät tervettä päivää tule näkemään enää kuuna kullanvalkeana.
Ai hätäkö3
Estonian onnettomuuden aiheutti keulavisiirin irtoaminen. Metalli väsyi. Ei mitään salaliittoa. Puhdas onnettomuus.
"markkinat"
Kiinalaiset rotansyöjät jauhoi kuivattuja matelijoita torille myyntiin ja siitä jauhosta se lähti, sanoi Kiinalaiset! Mutta mitä te sanositte taudin alkulähteeksi koska se on tärkeintä kun teillä on se oikea tieto kuitenkin? Olisko ollut Hattuvaaran oravista, tai kenties Höntönvaaran näädistä? Vastausta odotellen.
Kiinalaiset..
Ja minun nimeni on.
Samma borhär
Usko sinä hölmö vaan kaikki "viralliset" selitykset, minkä takia Estonia mukamas upposi.
Karkeaa sepeliäkin pudotettiin Estonian päälle vain sen verran, että pohjassa vesirajan alapuolella olevat kummallisesti syntyneet reiät saatiin peitettyä.
Tuota Wuhanissa on myynnissä paljon siipikarjaa, joka on kiinni jaloista. Ne ulostaa ja aika-ajoin räpyttelee siipiä, joten kaikki pöly ja virukset nousee ilmaan ja torimyyjät vetää ne henkeen.
Tuo on se alkuhetki mutta terveiset tulee Lieksaan piiiiiitkän ajan päästä, ainaki kaksi vuotta siihen menee.
Ei se ainakkaa Höntöstä lähtennä, eikä Hatun takkoo Piilosta. Tuskin myöskkään Harakka-Ahosta, Egyptinkorvesta, tai Lapalieltä. Metelin seisakkeelta ehken, tahi sitte Mulosta. Öllöllee kyllä vähä eppäelen.
Eiköhän tuo lie Mitsosta lähtennä kun oli nähty linja-auttoo oottelemassa siellä tienvarressa.
Minä olin tutkimassa ja kirjoitin dokumentit.
"markkinat"
kertoo imitaattori
Suhmurasta suattanna lähttee. Pakarisen Esahan lauleli aekonnaan Lieksan tukkilaiskisoessa Suhmuran Santrasta. Taespa olla 1972 kessee, ku Esalla oli Celica.
Severi ja Celica kirjutettu aatonkylykkeen.
Oi niitä aikoja.....Ne eivät enää palaa....Rakkaus korvensi rinttoo...
Nykysi korventtaa mahhoo ennee läskisoossi ja ruisleipä kun akkaanni on tottunna ja rakkaas on hävinnä jo neljäkymmentä vuotta sittä, vaen pirunkos mahat jos et uuttaa akkoo ota.
Sen verran pittää olla miehessä kulukijan verrii, jotta akan vaihttaa ainakkii kolommeen kerttaan elon aikana. Kaikkhan ne hyvvii o oman aikasa, vain ku rupsahttaa.
Nii ja työpaekkoo pittää vaehttoo vähinttään kolomekymmentä kerttoo elämäsä aekana. Minä ku en niitä samoja viissaeta nuamoja pitkkään kahtele. Se ku rupejjaa lärvit vituttammaan, niin sitte lähettiin. Kahvihuonneen mualimanparantajjii minä en kahtele, enkä kuntele.
Miehen kanssa myös saa etsiä miehen mentävää reikää, siinä on kompetenssia.
"markkinat"