Olen aikuinen mies.Penikseni koko "juhlakunnossa" on 13cm/4cm.Onko se teidän mielestänne pieni? Kärsin melko huonosta itsetunnosta, sillä tyttöystäväni ei saa yhdynnässä orgasmia (suuseksissä kyllä saa) ja luulen, että tämä johtuu pienestä kalustani.
rehellisyyttä rakkaat ihaNaiset
ananas
2951
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 2
Vanhimmat
Kokemukseni mukaan naisen orgasmin saannin ja kalun koolla ei ole yhtymäkohtia.
JOS:
1. Miehen (ja naisen) itsetunto on kohdallaan
2. Nainen voi luottaa mieheen niin paljon, että uskaltaa saada orgasmin tämän seurassa
3. Mies osaa pitää naista hyvänä katsein, sanoin, hyväilyin, sivelyin ja osoittaa arvostavansa tätä
4. Mies osaa käyttää kaluaan yhtä hyvin kuin kieltään ja sormeaan
5. Mies osaa pidätellä niin kauan että nainen ehtii saada orgasmin, jos orgasmin saaminen kestää kauan. Ja yleensä sen saaminen kestää paljon kauemmin kuin miehet yleensä aavistavatkaan.
6. (Ainakin ´minulla:) Mies osaa kiihottaa naista sormellaan klitoriksesta myös yhdynnän aikana.
Jos joku ylläolevista olettamuksista puuttuu, saattaa joskus iso kalu korvata osan, mutta vain osan näistä perusoletuksista. EI KOSKAAN KAIKKEA. Ei nainen saa orgasmia pelkästään siksi, että miehellä on iso kalu.
Moi..
ei sen koolla mun mielestä ole merkitystä,en mäkään saa orgasmia yhdynnässä ellei mun klitorista hyväillä samalla.
Mä saan oikeestaan orgasmin lähes aina suuseksillä tai sormella hyväilemällä.
Ihan hyvältä se sun kalus kuulosti=)).