leviämistä olemme tulleet siihen tulokseen,että vain vahvimmat selviää hengissä ja nyt kesälomalle.
Vastaukset 10
- Anonyymi
Porvarilehti Iltalehden porvaritoimittaja Ristamäki vääristelee Marinin sanoja. Nyt haisee todella vahvasti porvaripropagandalle.
- Anonyymi
Tärkeintä on lopettaa elvytys ajoissa jotta saadaan uusi potilas tilalle.
- Anonyymi
Persutuubaa.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Persutuubaa.
Kiitos sossudemari koronasta.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Kiitos sossudemari koronasta.
Öyhöttää porvari.
- Anonyymi
Tarviiko kaupassa maksaa enää?
- Anonyymi
Sossu maksaa persun ostokset.
- Anonyymi
Tärkeintä on saada lisää kuolleita sillä säästämme pitkän pennin Afrikan ja Lähi-idän kehitysapuun.
- Anonyymi
Porvarituubaa.
Koronaan on kaksi vaihtoehtoa.
1.Pistetään toimeen todella kovat karanteenit ja
Nitistetään tauti sillä tai ainakin viivytetään sen leviämistä odotettaessa rokotetta.Karanteenit vain eivät kovin hyvin sovi ajatukseen länsimaisesta demokratiasta ja ihmisten vapaudesta tehdä yksilöinä mitä itse haluavat.
2.Annetaan taudin levitä koko väestöön jolloin kuolon uhrien määrä on korkea mutta hengissä selvinneille tulee toivottavasti immuniteetti.
Länsimaissa sen asian myöntäminen että jokainen ihmishenki ei olekkaan tärkeä on kieltämättä hieman hankala kansalle myydä.
Varsinkin pohjoismaisen hyvinvointi valtion kansalaiset eivät välttämättä ymmärrä miksi maksavat veroja jos valtiovalta ei heistä hädän hetkellä kumminkaan huolehdi.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Suomalaiset nuoret Eu:n köyhimpiä?
Suomalaisen nuoren varallisuus keskimäärin 5000e. Eu:ssa keskimäärin 25 000e.2421694- 941316
Sofia teki aika pahat oharit
Leikkiikö Sofia kansainvälistä kosmopoliittia vai menikö rehdisti pupu pöksyyn, kun perui viestillä tulonsa puoli tunti2431251- 671005
- 79943
- 47770
- 57649
- 45555
Muiden vaikutus
Oletko antanut muiden vaikuttaa mielipiteisiisi, tunteisiini tai valintoihisi suhteessa kaivattuusi?80552No tavallaan seuraava kohtaaminen on käänteentekevä
Koska sanon sulle että rakastan sua. On aika. Pösilö.29514