Kissanpennun luovutusikä vuonna 2008

Olen kirjoittamassa tarinaa joka sijoittuu vuoteen 2008. Tarinassa eräät hahmot ottavat kissanpennun, mutta en tiedä mikä oli kissojen luovutusikä. Netistä löytyy vain nykypäivän tiedot 14 viikkoa, mutta uskon, että kaksitoista vuotta sitten se oli varmasti vähemmän. Haluaisin olla kuitenkin tarkka tässä asiassa, ja siksi kysynkin tietääkö kukaan, mikä oli vuonna 2008 kissanpennun luovutusikä.
Kiitos etukäteen!

3

175

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Silloin pentujen luovutusiäksi suositeltiin 12 viikkoa.

      • Kiitos vastauksestasi :)


    • Anonyymi

      Tavallisissa perheissä oli tavallista että 8- viikkoisia annattiin innolla pois. Joten voit kirjoitukseesi pistää kissan iäksi mitä tahansa, jopa 6 viikkoa, ja moittia sitten antajaa liian aikaisesta vieroituksesta.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Rakas

      Eihän se tietysti minulle kuulu, mutta missä sinä olet? 😠
      Ikävä
      52
      1727
    2. Pidit itseäsi liian

      Vanhana minulle? Niinkö?
      Ikävä
      62
      1662
    3. SDP:n lyhyt selviytymisopas

      1. Komitea on vastaus, oli kysymys mikä tahansa Jos maailma on muuttumassa tai jossain palaa, demari ei hätiköi. Ensin p
      Maailman menoa
      10
      1228
    4. Joko olet luovuttanut

      Mun suhteen?
      Ikävä
      61
      1031
    5. Haluaisitko oikeasti

      Vakavampaa välillemme vai tämäkö riittää
      Ikävä
      49
      994
    6. Mitä se olisi

      Jos sinä mies saisit sanoa kaivatullesi mitä vain juuri nyt. Ilman mitään seuraamuksia yms. Niin mitä sanoisit?
      Ikävä
      41
      765
    7. Nanna Karalahti :Paljastus bisneksistä Jere Karalahden kanssa!

      Ottanut yhteyttä seiskalehden toimittajaan ja kertonut totuuden yhteisestä Herotreeni-nimisestä verkkovalmenuksesta.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      118
      627
    8. Toivoisitko

      Toivoisitko, että kaivattusi olisi introvertimpi tai extrovertimpi? Itsenäinen tai tarvitsisi enemmän apua/sinua? Osoit
      Ikävä
      86
      620
    9. Sotekeskus

      Aloite on hyvä, kiitokset siitä. Mutta jos olette yhtään seuranneet hyvinvointialueen kokouksia niin sehän on jo nuijit
      Ähtäri
      32
      607
    10. Sinunkin pitää jättää

      Se kaivattusi rauhaan.
      Ikävä
      38
      566
    Aihe