Pändi voi hyvin ja managerit väsää uutta kiertuetta.
https://www.soundi.fi/uutiset/nightwish-julkisti-tulevan-euroopan-kiertueensa-uusimman-vahvistuksen-luvassa-kolmen-kovan-kotimaisen-show/
Tieto Nightwishin lopettamisesta perätön.
16
119
Vastaukset
- Anonyymi
Missä on lukenut lopettamisesta?
- Anonyymi
Mikä ihmeen aloitus tuo taas on? Kuka oli aikeissa lopettaa Nightwishin. Vihreät miehet idästä vai pienet harmaat tuolta kaukaa?
- Anonyymi
Älkää kommentoiko trolleja.
- Anonyymi
Vuoden 2005 jälkeen alkoi nillitys kuinka Nighwishin olisi syytä lopettaa, koska bändissä ei ole laulajaa? "Niitä on tuhansia pitkätukkia rämpyttämässä kitaraa ja Nighwish hukkuu tuohon massaan" . Tarja oli jotain ylimaallista, ilman Tarjaa ei Nighwishilla ole tulevaisuutta.
Edelleen vuonna 2020 saa lukea jostain mielipideosiosta noita avautumisia? A) ovatko ne trollauksia? B) fanit voivat olla todella idiootteja.- Anonyymi
Kuuntelin vähän tuota Nightwishin uutta. Harvinaisen geneerisen laulajan ovat kyllä valinneet, valitettavasti. Tarjan tasolle ei yllä.
- Anonyymi
Yhä on Nightwish-Duo jäljellä.:) https://www.youtube.com/watch?v=FC7HYfc5y0A
- Anonyymi
Löytyyköhän mistään Tarjan akustista versiota? Olisi mielenkiintoista kuulla onnistuuko häneltä tämmönen ns. herkempi tulkinta. Yleensä menee vähän kylmäksi laulu kun pitäs olla nätisti..
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Löytyyköhän mistään Tarjan akustista versiota? Olisi mielenkiintoista kuulla onnistuuko häneltä tämmönen ns. herkempi tulkinta. Yleensä menee vähän kylmäksi laulu kun pitäs olla nätisti..
Ai sekö kylmä kanttura pystyis laulamaan jptain herkkää?
Khehahaha! - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Löytyyköhän mistään Tarjan akustista versiota? Olisi mielenkiintoista kuulla onnistuuko häneltä tämmönen ns. herkempi tulkinta. Yleensä menee vähän kylmäksi laulu kun pitäs olla nätisti..
Anetteltahan tuo idea akustistisesta versiosta ekaksi lähti ja toki oli laadukkaampi.
Jaksoin puoleen asti. Jotenkin nyt aika väsynyttä kuitenkin. Ainakin kitarointi. Joo - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Anetteltahan tuo idea akustistisesta versiosta ekaksi lähti ja toki oli laadukkaampi.
Jaksoin puoleen asti. Jotenkin nyt aika väsynyttä kuitenkin. Ainakin kitarointi. JooKitarointiin ehkä vähän olisi voinut paneutua enemmän mutta laulu toimi.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Kitarointiin ehkä vähän olisi voinut paneutua enemmän mutta laulu toimi.
Kitarointiin ehkä vähän olisi voinut paneutua enemmän - oletko ammattimuusikko? Kun tuo juttu oli haastattelu, jossa taiteilijat esiintyivät haastattelun lomassa eiköhän tuo esitys tuohontapeeseen riittänyt. Toisaalta kekee mieleni kysyä mikä Troyn kitaransoitossa meni pieleen?
- Anonyymi
Taitaa olla nyt vähän huono aika pändin ja managerien väsää uutta kiertuetta. Vink, vink...
Kalsarit tässä hajoaa eikä mikään Nightwish
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Ainakin tältä sälliltä, https://www.youtube.com/watch?v=t4AMPx8ASgo
Hyvä biisi ei siinä mitään mutta tuo kaveri kyllä vetää kaiken vähän yli..
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Purran tuhoja tuskin saadaan koskaan korjatuksikaan
Purra on aiheuttanut Suomen taloudelle karmaisevat tuhot. Sen lisäksi Purra on ajanut myös suuren osan Suomen kansasta k1467841Miksi persuilla ei ole firmoja?
Kuten vasemmisstolaisilla, esim. Sannalla MA\PI. Eikö ole aika erikoista?1007310Persut hommasivat Suomeen 35 000 pientä lasta v. 2015
Onko Riikka Purra nyt tavoittelemassa tätä samaa historiallista persujen utopiaa? Purram kaksinaamaisessa pelissä vaadit317202Aamun Riikka: työttömyydessä lähestytään viime laman synkintä vaihetta
Nopeasti mentiiin upean Marinin hallituksen ennätystyöllisyydestä toiseen ääripäähän, kohti Suomen historian kurjimpia t216828Se oli Orpo joka rynni Eagle S -alukselle
Vastoin kaikkia kansainvälisen merenkäynnin sääntöjä. Kunpa olisi ollut purjehtija Harkimo Suomen johdossa silloin. ht26376Marinin tuhojen korjaaminen kestää kahdeksan vuotta
Nyt on vasta neljännes mennyt ja ensimmäiset korjausliikkeet saatu liikkeelle. Innokkaimmat olivat odottaneet että jo t756374Purran vuoro kiihoittua Lepomäen sääristä
"Ulkoministeri Elina sanoo, ettei muuta pukeutumistaan sen mukaan, kenet tapaa, ja että hän ei suostuisi peittämään kasv236084Miksette persut irtisanoudu Kirkin lausunnoista?
Kirkhän muun muassa vaati raiskattuja naisia pidättäytymään abortista ja vaimoja alistumaan aviomiestensä tahtoon. Mik1126002Persujen kaksoisstandardit: Räsäsen uhkailu paha, Virran uhkailu hyvä
Tässä taas nähdään kuinka kaksinaamaista porukkaa persut ovat. Mitäs persut tähän?475478Demarikultin uhri kertoo
Demarikultin uhri kertoo: “En saanut mennä edes suihkuun ilman lupaa” – Seksuaalisen hyväksikäytön uhri kertoo vuosistaa845380