On niin läpinäkyvää kun vaan olla ja voi. Kyseessä on 100 varmasti hallituksen yritys saada koronasta joku meuhkamaan "isällisesti" kun hallitus on akkavaltainen ja pissistasoinen. Selännettä ei henkilökojtaiesti koko homma kiinnosta paskankaan vertaa muuta kuin että bisnekset tökkii.-
Kaiken lisäksi Selänteen asunnoissa kuka tahansa olisi mielellään karantteenissa uima-alaineen, kuntosalaineen, isoine tontteineen.
on eriasia jos kyseessä on 20 neliön pierukuutio
Kaiken lisäksi Selänteen asunnoissa kuka tahansa olisi mielellään karantteenissa uima-alaineen, kuntosalaineen, isoine tontteineen.
on eriasia jos kyseessä on 20 neliön pierukuutio
Vastaukset 10
Vanhimmat
Kyllä tässä ihan syystä käsketään pysyä kotona. Koska ihmiset eivät itse osaa säädellä tekemisiään niin kohta näitten urpojen takia on ulkonaliikkumiskielto.
Teemu on viisas mies ja olen hänen kanssaan
samoilla linjoilla.Ei ole syytä leikkiä flunssalla
minkä vaurioita ei pystytä suojaamaan.Hyvä
Teemu ja Sauli.Mielummin Suomi hoitaa tämän
hyvin ,kun ruumisläjä ei saa arvostusta ,eikä
luo kansainvälistä uskottavuutta osaamisesta.
Teemu toistaa vain sitä samaa, mitä sadat asiantuntijat ovat jo sanoneet.
Mitä Teemu tähän kommentoi ja esittää vaatimuksia. Ei edes asu Suomessa, vaatikoon Trumpilta toimia omassa maassaan!
Asukoot missä vaan ja pelatkoon mitä vaan mutta nyt on mr Selänne oikealla asialla.
Onhan se naurettavan tyhmää ja hullua lähteä esim. lappiin kun koko suomi laitetaan kiinni. Etelän pellet ei ymmärrä mistään mitään. Hyvä Selänne.
Olis voinut vähemmän enemmänkin kovistella. Sanoo vaikka että kellään tänä keväänä Lapissa tai Alpeilla lasketelleella ei ole asiaa kesällä hänen veneelleen eikä Suomen mökilleen eikä bileisiinsä.
No sehän on todella muutama harva, rajattu porukka, joka siellä Teemun veneellä bailailee tai mökillään. Kyllä niitä Lapin matkailijoita kotimaassa riittää toimittajista ja ökyrikkaista taviksiin. Pahinta on, että useat ulkomaan matkailijat (mm. Italian tai Itävallan rinteillä hiihdelleet, ja Madridissa matkustelleet, ovat karanteeninsa aikana kotiin tultuaan jatkaneet matkaa Lappiin, tai kuljeskelleet irrallaan missä milloinkin. Liikkuuko siellä hatun alla mikään? Kunhan naama on ruskea, niin kaikki hyvin, kuten turhistyrkyilläkin, kunhan saa ainakin instaan kuvan?
Liian monta taklausta päähän ottanut.
Teemun kannanotto on vain yksi kansalaismielipide muiden joukossa. Onhan hänellä tunnettavuutta ja hyvä maine, mutta varsinaiset lääketieteen asiantuntijat ovat jo varoitelleet asiasta, eikä niihinkään ole riittävän vakavasti suhtauduttu. Ei siinä Teemun sanakaan paina, mutta onhan hänellä oikeus mielipiteeseensä, kuten meilläkin täällä turhisten julkkispalstallakin.
Teemupoika on tyypillinen jälkitietäjä, joka luulee olevansa asian ytimessä, mutta teemupojalla ei järki riitä etulinjaan vaan teemukka ilmaantuu kriisin jälkeen julkisuuteen. Nyt temupoju golfin peluuseen.