Minulla oli ilo vastaanottaa ystävältäni Burii Namin rakennustarkastajalta videointi ystäväni suomalaisen grynderin työmaalta.
Tiedustelin ystävältäni rakennustarkastajalta työmaan edistymistä kun tiesin grynderin pojan vierailun johdosta ryhdytyn pikaisiin uima-allas talkoisiin.
Ystäväni laittoi videon ja sanoi, katso itse.
No minähän katsoin ja ajttelin ilahduttaa Teitä kaikkia rakkaitani myös, joten ohessa olkaa hyvä:
https://youtu.be/-ytQweumkCE
Rakentelua Pattayan landella.
12
107
Vastaukset
- Anonyymi
Luettuani päivän tuotoksia täysin huumorintajuttomalta kilahtaneelta jäin pohtimaan onkohan aloituksen raina kuvattu riittävän kalliilla videokameralla?
- Anonyymi
Tietokilpailukysymys: -Mikä tulee miehestä kun häneltä viedään ensin terveys, työ, rahat, talo, elämä, kaverit, munat ja lopuksi vielä vaimo, auto, polkupyörä, järki ja aivot?
Vihje. -Vastauksessa on kuusi kirjainta, alkaa S-kirjaimella ja päättyy U-kirjaimeen ja siinä välissä on kirjaimet E,N,S ja S?- Anonyymi
Kaltaisesi nettitrollit kuuluu mielisairaalaan. Siellä sulla olis hyvä olla. Harmi että Suomen resurssit ei riitä, vaikka pitäisi olla hyvinvointivaltio.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Kaltaisesi nettitrollit kuuluu mielisairaalaan. Siellä sulla olis hyvä olla. Harmi että Suomen resurssit ei riitä, vaikka pitäisi olla hyvinvointivaltio.
Oikein hyvä että nettitrollien toimintaa kilahtanut seuraa kahden minuutin päivystyssyklein.
- Anonyymi
Aloittaja taitanee olla huumorimiehiä ikikiukkuisten Pattayan rakkaiden vastakohta.
- Anonyymi
Tässähän olisikin kahdenviikon / kahden kuukauden miljonäärille kohde myös:
https://youtu.be/SL05N7lagvg - Anonyymi
Missä vaiheessa vittuileminen ja stalkkaaminen on muuttunut huumoriksi? Lataamokamaa koko pelle ja tragikoominen korkeintaan.
- Anonyymi
Missä on Burii Namin Pattayan lande?
- Anonyymi
Nami on kutakuinkin arvelen ... köh köh ..... en tiedä ...... tööts ........ Lahden torillako lienee.
- Anonyymi
Töttöröö täältä tänään taas katsauksen tiimoilta todettava Pattayan aktiivisimalla olevan joka päivä kiukun päivä.
hyvä ystäväni sakke on lahja kas liike mies niin kuin minäkin. Paljon on tehty ja pisnegset kukkoistaa. https://www.seiska.fi/Uutiset/Ulosotossa-yli-23-miljoonaa-euroa-Muusikko-Sakke-Jarvenpaalta-karhutaan-jattisummaa/1150492
- Anonyymi
SenssuChlangMai kirjoitti:
hyvä ystäväni sakke on lahja kas liike mies niin kuin minäkin. Paljon on tehty ja pisnegset kukkoistaa. https://www.seiska.fi/Uutiset/Ulosotossa-yli-23-miljoonaa-euroa-Muusikko-Sakke-Jarvenpaalta-karhutaan-jattisummaa/1150492
Sleeppy-sleepers lahdesta kaupunki taitaa kasvataa pojistaan loosereita, velka on veli otettaessa takaisin maksettaessa aikaisemmin veljen poika, eiks osakaslaina ole niinkuin velkaa, joka on tehnyt 2010 miljonäärin.
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Lataus pakkaskelissä
En olisi koskaan ostanut sähköautoa jos olisin tajunnut että ne eivät lataa pakkasissa suurteholatauksella vaan istut tu1615247Kun väestö ikääntyy ja veronmaksajat vähenee, mitä sitten vasemmistolaiset?
Maahanmuutto ei vaan ole ratkaisu väestön ikääntymiseen. Maahanmuutto lykkää ja hidastaa väestön ikääntymistä ja työv852763Miksei Trump ole kiinnostunut Suomen valloittamisesta?
Täällähän on enemmän turvetta kuin Norjalla öljyä. Eikö Ttump ole turvenuija?921771Kyllä mä suren
Sitä että mikään ei ole kuten ennen. Ei niitä hetkiä ja katseita. Toisaalta keho lepää eikä enää tarvitse sitä tuskaa ko91216- 49995
- 66912
Mitä tarkoitat
”Silti koen sinulta puuttuvan jotain, joka kutsuu minua antamaan sinulle juuri sitä.”23908- 21903
Olet mies aika ailahteleva luonteeltasi
Olen nähnyt kuinka olet iloinen, sosiaalinen ja osallistuva. Autat ja kannustat muita. Ja sitten olen nähnyt kuinka istu122903Yhteen hiileen velanottoveljet V P K
Tytäryhtiöissä palaa julkista rahaa ja vastuuttomuuden takia -ei pakollisten -kuntalain edellyttämien asioiden takia! N75873