FED luulee rahan ratkaisevan ongelmat

Anonyymi

USAn keskuspakki on täysin väärässä koska epidemian syy on rahassa jota on käytty holtittomasti. Ja juuri rahaa on tehty ajattelematta mitään seurauksista. Yksi seuraus on ilmaston lämpeneminen ja toinen koronaepidemia. Ilman holtiton rahan tekoa ja levbitystä molemmat asiat olisivat poissa ja ihmisillä sopu maailmassa.Koronaepidemia syntyi hengitysilman sassteista jotka pilasivat ihmisten keuhkot pahimmilla alueilla Kiinassa ja Italiassa. Saasteiden syy oli rikastumisen kiihko ja välinpitämättömyys myrkyistä joita syntyi mm pyrolyysilaitoksissa. Näitähän jotkut ääliöt ovat suunnitelleet Suomeenkin vaikka koelaitos aiheutti jo karvaat kokemukset. Tämän vuoksi valtion pitää nyt korvata menetykset niille jotka ovat kärsimässä asiasta. Sensijaan tä,män bisneksen tekijät saavat maksaa kalliisti erehdyksensä.

1

109

    Vastaukset 1

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      USAn ja Trumpin parin biljoonan elvytys maksatetaan uasalaisten kukkarosta ja rahat menevät heti pörssikeinotteluun. Saa nähdä ihmisten reaktion mutta epäilen ettei kansa vieläkään käsitä mitään asioista.Jätti-inflaatiolla pelataan ihmisten säästöt pörssipeliin ja kansa köyhtyy kuten 1920-30 luvulla. Asia voitaisiin tehdä toisin. Annettaisiin rahan hoitaa talouden ja pörssirosvot saisivat rahoittaa ihmisten talouden nousun. Sillä vain deflaatio on oikea tapa jossa rangaistaan pelureita ja autetaan säästäjiä jotka aina ovat talouden kivijalan perusta. Tietysti rosvot ja kommunistit ovat aina halukkaita ryöstämään kansan rahat välittämättä mistään. Lisäksi tämän onnettomuuden syylliset löytyvät pörssipelin suurpelureista jotka aiheuttivat globalisaation vuoksi maaillmanlaajuisen epidemian . Se johtui ilmansaasteista jotka tuhosivat ihmisten keuhkot herkiksi viruksille kaiken muun ongelman lisäksi. Nyt pitäisi ottaa pörssivoitot vuosikymmenien ajalta käyttöön sensijaan että kerättäisiin syyttömiltä viimeisetkin pennit pörssiin .

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Onko vassarin lääkkeet(mt) jääneet taas ottamatta

      Sen verran järjetöntä persuhuutoa taa näkyville. Tuo yksi häiriintynyt ei osaa kuin "huutaa" isoilla kirjaimilla, se on
      Maailman menoa
      19
      1315
    2. Mies, kumman ottaisit mieluummin

      176 cm vai 154 cm naisen, jos molemmat muuten yhtä viehättäviä? Mikä on oma pituutesi?
      Sinkut
      170
      1072
    3. Kuinkahan monen

      Naisen puolisoa olet nainen vikitellyt ja eron aiheuttanut? Toivottavasti karma on ku*sut muroihisi useamman kuin kerran
      Ikävä
      104
      1070
    4. Kauan mökötetään toisillemme?

      Loppuelämäkö? Vai oisko jo pussailutreffit?
      Ikävä
      65
      785
    5. Olen nainen pahoillani, että tykkään sinusta niin paljon, että

      Haluaisin panna sua. Tuntuu vaan siltä, että olet sen suhteen ihan haluton. Ei minulle riitä pelkkä ystävyyssuhde.
      Ikävä
      57
      762
    6. Tekisi mieli vetäistä kunnon jurrit sinun kanssasi

      Ja keskustella asiat, ei tästä tule hevonvttua.
      Ikävä
      51
      761
    7. Pettymys TTK-parketilla! Anna Hanski tippui - Sami-opelta erikoinen heitto: "Nyt sä pääset..."

      Toisena parina Tanssii Tähtien Kanssa -kisasta tippuivat Anna Hanski ja Sami Helenius. Pettymys oli käsinkosketeltava y
      Tanssii tähtien kanssa
      27
      729
    8. Anteeksi mies

      En jaksa tätä…, en halua, että sinulla on paha mieli tämän takia. Viestiä Sinulle.
      Ikävä
      47
      714
    9. Eikö olisi mukavaa

      Jakaa arki yhdessä mies. Tämmöisin aatoksin.
      Ikävä
      51
      669
    10. Venäjä häviämässä 30 vuoden sodan

      Ukraina vapautti kolme aluetta, operaatio Vivaldi laajenee
      Maailman menoa
      559
      630
    11. Mieti oikeasti

      Ollaan lähes tuntemattomia, mutta samalla on tämä erityinen vuosien tilanne takana, joka on ollut monella tapaa väärin.
      Ikävä
      30
      617
    12. Poliisi etsii kadonnutta henkilöä Lapualla

      Henkilö on kadonnut 18-19.9.2026 välisenä yönä. Henkilö on hoikka,n 185 cm pitkä. Kadonneella on ollut katoamishetkellä
      Lapua
      32
      602
    13. Taasko sä vedit

      Suojamoodin päälle? Miehelle
      Ikävä
      84
      578
    14. Oot komea

      etkä näytä vanhenevan. Mieskarkki. Mä en yritä mitään, mä oon sulle liian vanha. Olis kuitenkin kiva tutustua suhun. n
      Ikävä
      20
      573
    15. Laittaisit viestin suoraan!!

      Haluaisin...
      Ikävä
      31
      551
    16. Jonkun mussukka ajanu rallia

      S- Marketilla. Vautsi vau.
      Hyrynsalmi
      7
      544
    17. kene ajoi "kolarin"?

      "Punkaharjulla Luston ja Tuppuranmäen välillä sattui tiistaina aamupäivällä liikenneonnettomuus. Poliisin mukaan Savonl
      Savonlinna
      14
      525
    18. Tiedoksi yhdelle naiselle

      että mies lähestyy kaikin tavoin jos on kiinnostunut! 🙋🏻‍♂️
      Ikävä
      43
      523
    19. Minä kyllä odotan nainen

      että sinun kanssa voisin jutella asioista ihan oikeasti.
      Ikävä
      44
      511
    20. Se oli molemminpuolinen limerenssi

      Limerenssi myös sinulla kun näin pitkän ajan jälkeen päivystää palstaa. 🤭
      Ikävä
      81
      499
    Aihe