😷👓👜lukea, jos luulee mua mieheksi. Tai muuten ärsyttää tälläinen kirjoitustyyli.
Ylen puolella näyttää välimatkasuositus olevan voimassa. Aamukahvipöytäkin on isompi, niin että istujien etäisyys on sopiva. Olisi kiva, jos ihmiset noudattaisivat suosituksia, ettei tule tiukempia rajoituksia. Ulkonaliikkumiskielto olisi paha tai Uusimaan sulkeminen. Lapin hiihtokeskuksetkin piti sulkea, kun etätyöläiset olivat menossa sinne laskettelemaan.
Kaupassa on pakko käydä oli rajoitukset mitä tahansa. Joku halusi parille vanhukselle ja itselleen tilata valmiiksi pakatut kauppakassit. Toimitusaika oli viikko. Entäs tämä, joka tilasi kotiin kauppakassin. Hän saa sen kolmen viikon päästä. Miksei väkeä voi sijoittaa tälläisiin toimituksiin, että ruuat tulisi kohtuullisessa ajassa? Itse hain naapurille eilen listalta unohtuneita tavaroita samalla kun itselleni pekonisämpylän. Kotiinkuljetus maksaa kympin, mutta tosiaan jis tulee kolmen viikon päästä niin ei siinä ole järkeä.
Onneksi on näitä etäyhteyksiä. Lapsen synttärilaulun voi laittaa messengerillä. Äidin nukkuminen ja osanotot on facebookissa. Whatsupissa järjestellään äidin siunausta. Kaipausasia puolestaan täällä!
Tätä ei tarvitse
7
<50
Vastaukset
- Anonyymi
JuhaR se on whatsapp
En ole edelleenkään mies, mutta voin vastata: whatsappissa kysytään whats up, eli mitä kuuluu. Jos et tiennyt.
- Anonyymi
Ei whatsUpp
Se on appi ei uppiMissähän kohtaa kirjoitin whatsUppi kun en sitä itse näe. Ehkä mulla on eri lääkkeet aamulla 😂
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 723073
- 552735
Kuoleman pelko katosi
Olen pelännyt koko elämän ajan kuolemaa mutta yhtäkkiä kun hindut paljastivat totuuksia uskonnoista noin aloin yhtäkkiä4322345- 792188
- 952006
- 571949
- 121586
Kuhmolainen on selvästi kepun lehti
Kuhmolaise etukannessa oli Kuva kun Jaskalle annettiin karhu patsas.mutta kukmolaislehti oli niin kepulainen että Jaskan171547Ei mun tunteet
ole mihinkään kadonnut. Enkä mä sua inhoa tai ole kyllästynyt. Mä ymmärsin, ettet ole kiinnostunut minusta, ainakaan sil301390Mitä nämä palautteet palstalla ovat?
Joku uusi toimintatapa rohkaista kirjoittajia vai mistä on kyse?301361