Köyhiä kohdella näin, eikö teillä todella ole mitään häpyä ja pyhää. Me köyhät emme matkustele, joten me emme tuoneet Korona virusta Suomeen. Te ja teidän kakarat Koronan toi tänne Suomeen. Ensin te tapatte meidät viruksella ja kun se ei ole aivan kattava, niin te alatte tappamaan meidät nälkään ja kun sekään ei ole aivan nopea konsti, niin meidät heitetään lapsineen pihalle vuokra-asunnoista. Eikös sulla ole mitään häpyä Häkämies, kuinka sinä kehtaat ja samoin Kokoomus.
Me köyhät ei olla tässä osallisena, meidän ei kuulu maksaa, Kokoomuslaisten omaisuus on takavarikoitava ja jaettava nyt kansalle. He ovat nyt juhlansa juhlinut, nyt on heidän maksunaika. Ja jokainen joka siirtää Suomalaisen firman ulos, niin se yhtiö on kansallistettava. Samoin jotka ovat siirtäneet varoja ulkomaille, niin heidät on pidätettävä ja laitettava vankilaan, syytteet kyllä saadaan aikaiseksi. Häkämies vastuuseen.
Me köyhät ei olla tässä osallisena, meidän ei kuulu maksaa, Kokoomuslaisten omaisuus on takavarikoitava ja jaettava nyt kansalle. He ovat nyt juhlansa juhlinut, nyt on heidän maksunaika. Ja jokainen joka siirtää Suomalaisen firman ulos, niin se yhtiö on kansallistettava. Samoin jotka ovat siirtäneet varoja ulkomaille, niin heidät on pidätettävä ja laitettava vankilaan, syytteet kyllä saadaan aikaiseksi. Häkämies vastuuseen.
Vastaukset 20
Vanhimmat
Häkämies nyt kehtaa vaikka mitä, mutta SAK.
Köyhät kyykkyyn
Yritykset jotka tulevat hyvin toimeen Suomessa pysyvät täällä mutta jos katteet alkavat kulujen vuoksi rapista niin on siirryttävä sinne jossa valmistus tulee halvemmaksi ja kilpailukyky säilyy.
En usko, että valtion siirtyminen omistajaksi auttaisi vähääkään ellei sitten valtio saa kuluja alas vastoin ay mafiosojen toiveita.
Et sitten tullut ajatelleeksi, syitä miksi tuo tapahtuu, yritysten toiminnan siirtäminen ulkomaille? Mieti kännyä! Kun yritykseni osti minulle aikoinaan Mobiran NMT:n eli kahvallisen matkapuhelimen se maksoi noin kahden kuukauden palkkani mutta nyt saan monipuolisempia matkapuhelimia ilman kahvaa pienen kassillisen kuukauden eläkkeelläni. Tuo esimerkki kertoo hyvin selityksen yritysten siirtymiseen.
Sellaista vaivaa sulla....
venäjä,venäjä,venäjä
Trump nauraa jos näkee menneen videon...
Näin se on he täyttävät maan mamuilla,
Missä päin?
NYT kostamaan Häkämiehelle onhan se sanontakin "ken vaivojansa vaikertaa on vaivojensa vanki ei oikeutta täällä saa jos itse ei sitä hanki"
aseet kerättin pois hankkikaa jos mahdollista
Ja Suojeluskuntia ei annettu perustaa 1994 joulukuussa. Tämän takana oli silloin Elisabeth Rehn joka haukkui meitä perustajia käpykaartilaisiksi, samoin Kokoomus oli estämässä.
Aika huonoa propagandaa.
Nyt alkaa mennä Häkämiehen hurskasteleva narina yritysten alkamisestakin toimimaan vähemmän voittoja takoen vastaisuudessa!
Häkämies on ollut tähän asti suurimmalla äänellä vaatimassa KIKY-toimien jatkamista suuryritysten hyödyksi ... siis työtekijöiden ilmaisella työllä.
Ei kai vaan Häkämies olekin nyt hakemassa kokoomuslaisten tavoin juuri rikkaille ja menestyville suuryrityksille veronmaksajien rahoja osinkoina jaettaviksi ... siis rikkaille ja nyt Koronan nimissä.
Hävettävää narinaa ja hävettävää politikointia!
Häkämies on nolo, mut ei se tarkoita et kaikki Kokoomuksessa on noloja.
Kyllä se sitä tarkoittaa, Häkämies on Kokoomuksen äänenkannattaja ja edustaja. Häkämies tekee sitä mitä Kokoomus käskee. Jos syyttävää sormea pitää näyttää, niin se on Häkämies ja Kokoomus.
Häkämies ei ole koko kokoomus.
Kokoomus häpeää Ekollejaan.
Yksikin voi sadon pilata.
Orpon avustaja Sasi arvostelee. Orpo hallituksen linjalla.
Onko ORPOllakin A V U S T A J A ??
Onneksi ei ole julkisuudessa.