suomeen on tullut

Anonyymi

200 000 ihmistä riskialueilta ulkomailta joiden paluuta ei ole valvottu.tämä tuli kuulema hallitukselle yllätyksenä. täysin käsittämätöntä kuinka kauan nykyinen toimintakyvötön hallitus saa jatkaa. hallituksen pitäisi nyt myöntää, ettei asiantuntemus riitä, ja erota. tätä vauhtia virus on kaikilla suomessa asuvilla.

5

55

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Kyllä on ihan saatanan huonoa toimintaa tuollainen ja aivan uskomatonta että muka tuli yllätyksenä. Joo niin varmaan.

    • Anonyymi

      Mitä se hallitus voi jos on asennevammaisia ihmisiä joiden oma pää ei ohjaa toimimaan kuten kuuluu tehdä tai ihmisiä jotka eivät piittaa kielloista, säännöistä tai rajoituksista?

    • Anonyymi

      koronapotilaita on kuljettu espanjasta ambulanssilennoilla suomeen.

    • Anonyymi

      suomen olisi pitänyt heti ottaa kovat otteet käyttöön, varsinkin kun huomattiin että se tehosi kiinassa. parempi olisi ollut lyhyt katastrofi, kuin pitkä kidutus. suomessakin on paikkakuntia missä virusta ei ole, eikä olisi paljon koko suomessakaan, jos rajat olisi laitettu heti kiinni. hallituksen mielipide silloin oli ettei esim rajoja voi sulkea. nyt on kuitenkin kaikki mahdollista, tosin liian myöhään.

    • Anonyymi

      viikonloppuna espanjasta tuleista osa kävi pullakahveilla abc- asemalla. linja-auto oli ollut aivan täysi. kirjoittaa iltalehti. mitään kontrollia ei ollut järjestetty. kyllä nyt mättää, ja pahasti.

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Persuja ei aluevaltuustoissa näy

      Ei tunnu persuja paljon paikalliset asiat kiinnostavan, vaan ainoastaan ulkomaalaiset, joku Israel ja Trumpin fanitus.
      Maailman menoa
      70
      3831
    2. Päivän Riikka: Uudenkaupungin autotehdas hiljeni

      Näin ne 100 000 uutta pysyvää ei-tempputyötä yksityiselle sektorille tämän hallituksen ansiosta syntyy. Työntekijöille j
      Maailman menoa
      88
      3199
    3. Riikka vie Suomen kohta ykköseksi työttömyyskisassa

      Espanja: 10,5 % Suomi: 10,3 % Ruotsi: 9,3 % Kisa on tiukkaa, mutta Riikalla hyvä draivi päällä. Vasemmistolaisen päämin
      Maailman menoa
      103
      2463
    4. Mikä ihme teitä savolaisia tuossa

      p*rs*reiässä niin kiinnostelee? Että siitä pitää päntönnään huutaa.
      Tuusniemi
      15
      1669
    5. Laita tunniste josta kaivattusi tietää sun kirjoittavan täällä

      Joku yksilöity yhteinen juttu joka on sun ja kaivattusi välillä. Tuntomerkkinä esim. punainen pipopää, tonttu-ukko tai m
      Ikävä
      71
      1445
    6. Mikä tekee naisesta

      Seksikkään ja viehättävän? Entä miehestä?
      Ikävä
      97
      1323
    7. Varusmiehen kuolema

      Ei ollut vahinko, ei aiheuttanut vaaraa muille, eikä ollut rikos, mitä jää jäljelle? Oliko kyseessä oman käden kautta lä
      Kajaani
      50
      1276
    8. Mitä ajattelet rakkaastasi tällähetkellä?

      Itse haluaisin jo hänen viereen..
      Ikävä
      55
      1083
    9. Huippu, kaupunki ostaa hotellin

      Hyvä juttu meillä on oma hotelli iloitsi Pirtihirmukin. Nyt vaan rekryt päälle ja uusi henkilökunta. Tarvitaan tekijöitä
      Ähtäri
      56
      1050
    10. Kumpaan rahat, mummojen vaippoihin vai Nalle WahIroosille?

      JOS siis sinä saisit päättää?
      Maailman menoa
      1
      1031
    Aihe