Pikavipit aaargh

Anonyymi

Törkeää että tällaisena aikana, kun on tyrkytetty pikavippejä korttien ym. Muodoissa, ei anneta mahdollisuutta maksaa eri sopimuksin. Ei anneta armoa, kun korkokattokin alentunut. En puhu itsestäni, vaan tuttavista. Itsekästä toimintaa, kun joku on virheen tehnyt ja haluaisi hoitaa velkansa. Toiv. Karma koettele. Nimim.huolestunut

5

163

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Joo, ei mitään mahdollisuutta maksaa eri sopimuksin. Itsekin sain viestin, että ei eri sopimuksia vaan samoja sopimuksia, törkeää. Nooh, oikeastaan en itse saanut viestiä, vaan tuttavani. Ne ovat tuttavia, kun on virheitä tehneet, en minä, törkeää. Maan kiertorata tulee vahvistumaan! Aaarrghhh.

      • Anonyymi

        Eiköhän se "kaverin kaveri" ole ihan itse nimensä laittanut siihen riistäjä lainaajan paperiin. Köyhillä ei ole varaa pikavippeihin, ei ainakaan sen kuuluisan hädän hetkellä.


    • Anonyymi

      Aaaaargh, törkeäää

      • Anonyymi

        Kyllä se Santanderkin lähestyy minua lähes päivittäin, mutta en ole ottanut siltä euroakaan lainaa, sillä ajattelin pärjätä ihan omillani. Ostan vain sitä, mihin oikeasti on rahoitusta, niin ei tarvitse hampaat irvessä maksella takaisin niitä lainoja eikä varsinkaan korkoja.


    • Anonyymi

      En lainais itsekään ilman jonkin laista korkoa kellekään!
      ymmärän pika vipit.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kuinka Riikka Purra on parantanut Suomen kansalaisen elämää?

      Haastan kaikki perussuomalaisten kannattajat kertomaan konkreettisia esimerkkejä kuinka Riikka Purran harjoittama politi
      Maailman menoa
      187
      4388
    2. Iso poliisioperaatio Lapualla

      Paikalla oli silminnäkijän mukaan myös kolme ambulanssia. https://www.is.fi/kotimaa/art-2000011924650.html Onko virpo
      Lapua
      73
      4271
    3. Riikan antisakset leikkaavat bensan hintaa ylöspäin

      Sannan aikoina bensaa sai 1,3 euron litrahinnalla ja Riikka leikkasi sen euron ylemmäksi reiluun 2 euroon. Joko on saks
      Maailman menoa
      62
      2340
    4. Sukupuolineutraalit liikennemerkit yksi persujen älynväläys

      Samassa rytäkässä kaikki syrjäseutujen bussipysäkkien liikennemerkitkin vaihdettiin, vaikkei bussia ole liikennöinyt enä
      Maailman menoa
      58
      2281
    5. Oletko nähnyt hänet ilman...

      Vaatteita!?
      Ikävä
      58
      2194
    6. Oon niin surullinen

      Ettei meistä tullut sitä mitä toivoin
      Ikävä
      53
      1836
    7. Mitä sitten odotat

      Jos seurailet vain tekemisiäni
      Ikävä
      28
      1487
    8. Kehu kaivattuasi

      Mikä hänessä on parasta? Jos osaat kertoa muuta kuin ulkonäköön liittyvää, niin ansaitset mitalin.
      Ikävä
      110
      1298
    9. Vuoksesi kaiken

      Tekisin vuoksesi kaiken. Enemmänkin. Kunpa tietäisi ja hyväksyisit sen. Ymmärtäisit, en voi elää ilman sinua. En halua
      Ikävä
      117
      1278
    10. Missä yleensä törmäät kaivattuusi??

      Tai näet hänet!!
      Ikävä
      60
      1159
    Aihe