hihhulin näköinen valkoinen melkoruma nainen kertoo sivistyneen mielipiteensä TV-ohjelmassa.
Takuuvarma feministi ja lasten kiusaaja.
" Siellä voi olla seurana känninen faija, joka herää krapulassa, Vuorinen aloittaa yllä nähtävässä haastattelussa luettelemaan tilanteita, joissa toivoo lastensuojelun apua."
https://www.iltalehti.fi/iltv-paivarinta/a/2f7f1b6a-5dac-4b8e-9d82-2656cdeac8ad
Stereotypioiden levittäjä
14
187
Vastaukset
Naisten ja äitien juoppous lienee tabu?
Femen kirjoitti:
Tämä on selviö.
Naisten alkoholin kulutus on kasvanut viime vuosina.On se kumma kun juoppoja/narkkeja ei saada hoitoon edes näiden ollessa raskaana.
räkäpää kirjoitti:
On se kumma kun juoppoja/narkkeja ei saada hoitoon edes näiden ollessa raskaana.
Naisen oikeus omaan kehoonsa on liian suuri.
Nainen saa lain voimalla tehdä sikiöstä/lapsesta vammaisen.Femen kirjoitti:
Naisen oikeus omaan kehoonsa on liian suuri.
Nainen saa lain voimalla tehdä sikiöstä/lapsesta vammaisen.Terveenäkin syntyvä sikiö sitten kokee vielä karumman kohtalon, kun joutuu pakkoruotsin kurssille.
räkäpää kirjoitti:
Terveenäkin syntyvä sikiö sitten kokee vielä karumman kohtalon, kun joutuu pakkoruotsin kurssille.
Tämä on toki totta.
Femen kirjoitti:
Tämä on toki totta.
Ruotsi ei taida olla kannattava valinta muualla kuin Ruotsissa ja ahneiden maalla.
- Anonyymi
Lastenteko on lupavapaata toimintaa , lähes mikään muu ei olekkaan .
Lasten teon tuloksesta seuraavien laskujen ja kulujen maksuhenkilöä ei tarvitse tosin tehdä sukupuolineutraaliksi.
Kyllä se on se miehen työ.
"hihhulin näköinen.." No, jos vielä myös Sergei Lavrov on samalla kannalla, niin sitten on pakko uskoa MUAHAHH..
- Anonyymi
Aloittajaa ei pahemmin vaivaa se, mitä STEREOTYPIAA hän itse levittää juuri tuossa.
- Anonyymi
Niinpä. "Känninen faija" viittaa selvästi vain suomalaiseen heteromieheen.
Valkoiset femakkokellokkaat tunnetusti inhoavat vain valkoista heteromiestä. Joten suomalaisfemakko inhoaa suomalaista heteromiestä.
Täytyy suomalaisena heteromiehenä tunnustaa, että tunne on varmasti molemminpuolinen!Mitenköhän tämä femakkokellokas suhtautuu kaikkeen hyvinvointiin mitä maassa on?
Sehän on pääasiassa miesten tuloksesta kiinni.
Alkaen sodasta ja päätyen kansainvälistä kunnioitusta nauttiviin globaaleihin johtajiin ja yrityksiin.
Tarja Halonen on varmasti monen feministin haaveissa, mutta Tarja ei silti ole mitään vrt. Ahtisaari.
- Anonyymi
Iloisesti taas leimataan miehet negatiivisesti, mm. väkivaltaisiksi. Leimaappa samalla tavalla mikä tahansa muu ihmisryhmä, niin on seurauksena jumalaton haloo.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Vilma Nissinen pyytää anteeksi rasistisia lausuntojaan
Nöyrtyi kuten persut yleensäkin. On kyllä noloa tuollainen vätystely, kun ei ole miestä seisoa omien lausuntojensa takan1863141Riikka Purra: "Kokoomus haluaa leikata pienituloisten etuuksista - Se ei meille käy"
Näin vakuutti persujen Purra edellisten eduskunta vaalien alla,. https://www.ku.fi/artikkeli/4910942-kun-uudessa-videos621964Lindtmanin pääministeriys lähenee päivä päivältä
Suomen kansan kissanpäivät alkavat siitä hetkestä, kun presidentti Stubb on tehnyt nimityksen. Ainoastaan ylin tulodesi651573Sandels tölkin hinta nousi 1,29 eurosta 1,32 euroon
Mitähän järkeä valtiolla on verottaa tuotakin elintarviketta niin kovasti, että on järkevämpää käydä hakemassa ulkomailt291560- 931270
Tuntuuko sinusta mies
että olet jossain, mutta sydämessäsi haluat olla muualla. Suunnittelet kaikkea kivaa ja olet innolla mukana, mutta silti221215Rakastan sitä
kun uppoat selittämään jotain. Etsit oikeaa tapaa sanoa jotain, jonka olet jo etukäteen miettinyt, sekoat vähän sanoissa49983Ikävä uutinen uudesta Unelmia Italiassa kaudesta - Iso pettymys tv-katsojille!
Unelmia Italiassa -sarja kertoo Ellen Jokikunnaksen perheen elämästä Suomessa ja Italiassa. Nyt Ellen on kertonut tuleva5932Mitä tapahtuisi....
Meidän välillä jos törmäisimme yöelämässä ilman häiriötekijöitä ja olisimme hieman huppelissa? Päättyisikö ilta kenties61927Jokaisella tytöllä on supervoimansa
Millaisia ajatuksia artikkeli herättää? Mainos: Dove | ”Itsetuntoni oli ihan romuttunut” – Peppina Rosén haastaa tavan187922