hihhulin näköinen valkoinen melkoruma nainen kertoo sivistyneen mielipiteensä TV-ohjelmassa.
Takuuvarma feministi ja lasten kiusaaja.
" Siellä voi olla seurana känninen faija, joka herää krapulassa, Vuorinen aloittaa yllä nähtävässä haastattelussa luettelemaan tilanteita, joissa toivoo lastensuojelun apua."
https://www.iltalehti.fi/iltv-paivarinta/a/2f7f1b6a-5dac-4b8e-9d82-2656cdeac8ad
Stereotypioiden levittäjä
14
204
Vastaukset
Naisten ja äitien juoppous lienee tabu?
Femen kirjoitti:
Tämä on selviö.
Naisten alkoholin kulutus on kasvanut viime vuosina.On se kumma kun juoppoja/narkkeja ei saada hoitoon edes näiden ollessa raskaana.
räkäpää kirjoitti:
On se kumma kun juoppoja/narkkeja ei saada hoitoon edes näiden ollessa raskaana.
Naisen oikeus omaan kehoonsa on liian suuri.
Nainen saa lain voimalla tehdä sikiöstä/lapsesta vammaisen.Femen kirjoitti:
Naisen oikeus omaan kehoonsa on liian suuri.
Nainen saa lain voimalla tehdä sikiöstä/lapsesta vammaisen.Terveenäkin syntyvä sikiö sitten kokee vielä karumman kohtalon, kun joutuu pakkoruotsin kurssille.
räkäpää kirjoitti:
Terveenäkin syntyvä sikiö sitten kokee vielä karumman kohtalon, kun joutuu pakkoruotsin kurssille.
Tämä on toki totta.
Femen kirjoitti:
Tämä on toki totta.
Ruotsi ei taida olla kannattava valinta muualla kuin Ruotsissa ja ahneiden maalla.
- Anonyymi
Lastenteko on lupavapaata toimintaa , lähes mikään muu ei olekkaan .
Lasten teon tuloksesta seuraavien laskujen ja kulujen maksuhenkilöä ei tarvitse tosin tehdä sukupuolineutraaliksi.
Kyllä se on se miehen työ.
"hihhulin näköinen.." No, jos vielä myös Sergei Lavrov on samalla kannalla, niin sitten on pakko uskoa MUAHAHH..
- Anonyymi
Aloittajaa ei pahemmin vaivaa se, mitä STEREOTYPIAA hän itse levittää juuri tuossa.
- Anonyymi
Niinpä. "Känninen faija" viittaa selvästi vain suomalaiseen heteromieheen.
Valkoiset femakkokellokkaat tunnetusti inhoavat vain valkoista heteromiestä. Joten suomalaisfemakko inhoaa suomalaista heteromiestä.
Täytyy suomalaisena heteromiehenä tunnustaa, että tunne on varmasti molemminpuolinen!Mitenköhän tämä femakkokellokas suhtautuu kaikkeen hyvinvointiin mitä maassa on?
Sehän on pääasiassa miesten tuloksesta kiinni.
Alkaen sodasta ja päätyen kansainvälistä kunnioitusta nauttiviin globaaleihin johtajiin ja yrityksiin.
Tarja Halonen on varmasti monen feministin haaveissa, mutta Tarja ei silti ole mitään vrt. Ahtisaari.
- Anonyymi
Iloisesti taas leimataan miehet negatiivisesti, mm. väkivaltaisiksi. Leimaappa samalla tavalla mikä tahansa muu ihmisryhmä, niin on seurauksena jumalaton haloo.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Nato kaatamassa Petterin haaveileman Tunnin junan?
Nato edellyttää pohjoisessa Jäämereltä Rovaniemelle saakka kapearaitesta suoraa rautatieväylää, joka maksaa paperirahaa,815101Puoluebarometri: Marinin hallituksella 7 parasta mittaustulosta
Orpon hallitusta pitää huonona 2/3 kansalaisista, joka on aika hyvin linjassa hallituspuolueiden yhteenlasketun kannatuk503844Donald Trump pääsi samalle listalle Sanna Marinin kanssa
Eli vasemmistolaisen Time-median top 100 jännäihmisten listalle. https://time.com/collections/time100-next-2021/5937699253408- 802439
- 241909
Grahn-laasonen taas todisti millaista porukkaa
kokoomusloiset ovat...työttömät jäävät kuulemma kotiin nukkumaan kun naapuri lähtee töihin...eikös taannoin kokoomuslois3621637Tekeekö hän
Tekeekö hän sinut h*lluksi ja millä tavalla? Uusi yritys, kun edellinen aloitus poistettiin.271591Laine voitti oikeudessa
Onnea Savonlinna! Laine voitti oikeudessa kuten arvelinkin ja lieköhän palaa valtaisuimelleen?401552Puistotyöntekijät
Miksi ei siivoojia näy. Näin hyvät ilmat. Voisi kerätä roskat. Onko rahat loppu. 🤔🤔🤔161504Onko kaivatullasi iso ego? Entä sinulla?
Vaikuttaako jommankumman ego jotenkin siihen, että ette voi lähentyä?361377