Tosiasia on että ainakin yli puolet ruotsin tartunnan saaneista on somaleita. Irakilaisista ym ei kerrota sanallakaan. Hallitus, virkamiehet ym ym väittävät kiväärinpiippu niskassa, etteivät kulkutaudit liity elintasopakolaisten pakkoujuuttamiseen sivistyneisin maihin...miten tubi, erilaiset rokot yms ovat selitettävissä ,jo kerran sivistysmaissa voitettuina tauteina ilman rikkauksien perässä pakolais statuksella eurooppaan tunkeutuneita värillisiä?VASTAAN ITSE. ; EI MITENKÄÄN!
Poistakaa vaan tämäKIN avaus, samalla kuitenkin omatuntonne hokiessa.....väärin tein!
Tautisatelliitit keskuudessamme
7
<50
Vastaukset
- Anonyymi
Puolet Ruotsin koronakuolemista on somaleja.
Olen linkittänyt aiheesta 2 x mutta ne poistettiin heti yhteisösääntöjen vastaisena.
Laittomia nuo toki olleet?Kirjoitit:
"Puolet Ruotsin koronakuolemista on somaleja.
Olen linkittänyt aiheesta 2 x mutta ne poistettiin heti yhteisösääntöjen vastaisena.
Laittomia nuo toki olleet?"
-------------------------------------
Ehkä poistavat kirjoituksesi sen gtakia kun se mitä kirjoitat, ei ole totta.
Missään ruotsalaisessa linkissä ei lue että Ruotsissa puolet kuolleista olisi somaleja.
Kun lehdet täällä somaleista kirjoitti, kirjoitti lehdet että Tukholmassa silloin oli hieman alle puolet kuolleista olleet somaleja.
Ei siis Ruotsissa kuten sinä sanot.
Ruotsi on valtio ja Tukholma on kaupunki Ruotsissa.
Siinä on suuri ero.seijaah kirjoitti:
Kirjoitit:
"Puolet Ruotsin koronakuolemista on somaleja.
Olen linkittänyt aiheesta 2 x mutta ne poistettiin heti yhteisösääntöjen vastaisena.
Laittomia nuo toki olleet?"
-------------------------------------
Ehkä poistavat kirjoituksesi sen gtakia kun se mitä kirjoitat, ei ole totta.
Missään ruotsalaisessa linkissä ei lue että Ruotsissa puolet kuolleista olisi somaleja.
Kun lehdet täällä somaleista kirjoitti, kirjoitti lehdet että Tukholmassa silloin oli hieman alle puolet kuolleista olleet somaleja.
Ei siis Ruotsissa kuten sinä sanot.
Ruotsi on valtio ja Tukholma on kaupunki Ruotsissa.
Siinä on suuri ero.Lisäksi:
Laittomia eiivät varmasti olleet. Ei tänne matkustele vanhuksia somaliasta asti.
Ne on täällä eläneet ja vanhoiksi tulleet.
- Anonyymi
Olisi parempi, jos joutavat Delais pois, mutta niillä on niin kova bakteerikanta kehossaan, että ei yksi korona niille mahda mitään.
Ihan kuin Intiassa, missä Ihmiset peseytyvät ja jopa juovat Ghangesin PyhääVettä, johon kaikki poltetut kuolleet ja muutkin jätteet skipataan.
Mutta siellä se 1,3 miljardinen kansa vaan voi olosuhteisiin nähden hyvin, koska heidän elimistönsä on tottunut siihen !!!!!!!
Länsimaiset ihmiset ovat nöllöjä !!!- Anonyymi
Nöllöjen seuraan ei puoliapinoita pidä laskea kuin eläintarhan häkkeihin.
- Anonyymi
löytyykö oikeaa tutkittua tietoa asiasta?
juu on se kumma kun lehmärokko yhtäkkiä euroopassa uudestaan? - Anonyymi
Ruotsi ilmoitti että ainakin tukholman alueella yli puolet sairastuneista ovat somaleita. Entä kaikki voitetut sairaudet sikotaudista rokkoihin ja tubiin. Ainut yhteinen nimittäjä on aasiasta ja afrikasta tulleet. Tämän tosiasian tietävät kaikki tahot. Vain huumepöllyiset viherpunikkifasistit ovat ideoloogineen muuta mieltä. Eli vihreät vasurit poistamalla muonavahvuudesta saatetaan vielä selvitä tästä
Kuka helvetissä voisi antaa jonkun apinavaltioSomalian lukuja sairastuneista ja kuolleista. Ihan tyypilinen huumausaineiden sekoittaman vihervasurin aivopieru edes kysellä lukuja.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 453253
Riikka on siis suomalaisille velkaa 84 mrd
Jos kauhukabinetti istuu vaalikauden loppuun. Keskimäärin yli 20 miljardia uutta velkaa rikkaiden veronalennuksiin jokai683153Luotathan siihen tunteeseen, joka välillämme on?
Uskothan myös, että se kestää tämän? Kaipaan sinua valtavasti. Vielä tehdään yhdessä tästä jotain ihmeellistä ja kaunist302825Sanna on suomalaisille siis velkaa 24 mrd euroa
Muistanette vielä kuinka Italian remonttirahoja perusteltiin sillä, että italialaiset ostaa suomalaisilta paidatkin pääl1572706- 252109
En saa sua mielestäni vaikka tekisin mitä
Mikä tähän auttaa.. ei mikään. Edes aika. Kaivan sut kohta vaikka kivenkolosta että saan kysyä haluatko sinäkin💛111829Kirjotan ikävää ulos
Haluaisin kuulla mitä ajattelet minusta. ihan mitä vaan mitä mietit. Voisit kertoa minulle, tai sitten kirjoittaisit run131398Sinä se vaan jaksat
Suosittelen lopettamaan hyvissä ajoin, tuo toimintas ei auta unohtamiseen. Jossain vaiheessa asia julkistuu enkä usko et231377- 151306
Onnettomuus
Hukkajärventiellä kolaroi lavetti ja henkilöauto. Uutista ei missään! Hys hys ollaanko hiljaa tästäkin?31277