Pelasin murkkuiässä jalkapalloa. Oli tosi kiihottava hetki, kun 14-vuotiaana päästiin hakemaan seuran varastolta jalkapallosetti: paita, shortsit, säärisuojat, sukat ja kengät. Ne oli hankittu seuran väreissä yhteishakintana ja siksi haettiin kaikki kerralla. Jännä kihelmöinti oli heti, kun näin koko setin varastolla ja näin mun nimen paidassa... ja aah... kiiltävät shortsit, tiukat sukat ja ihanat säärisuojat. En tiedä, miksi se tuntui niin tärkeältä ja seksikkäältä... muovi ja nylon vasten ihoa ja seuran värit... oli pakko päästä laukeamaan shortseihin ja pian. Parhaan joukkuekaverin kanssa huomattiin pian yhteinen harrastus, jalkapallo ja varusteissa runkkailu. Oi niitä aikoja, viatonta mutta todella kiihottavaa.
Jalkapallovarusteet
Anonyymi
907241
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 354 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 90
Vanhimmat
Mul on paljon jalkapalloon liittyviä muistoja, seksiäkin poikien kanssa
Kerro toki lisää... eka kerta mun ja joukkuekaverin kanssa meni niin, että oli Hesa Cup Käpylässä ja saatiin olla kahdestaanyötä niiden siirtolapuutarhamökissä siinä lähellä. Kun oltiin tultu mökille, meillä oli vielä peliasut päällä. Mulle tuli stondis, kun oltiin kahdestaan... kaverin kommentti on lyhykäisyydessään ”jätkällä seisoo” ja sitten meillä olikin jo kädet shortseissa. Mällit lensi aika nopeasti molemmilla ... seuraavan päivän peleihin piti mennä vähän tahraisissa shortseissa.
Minkä merkkiset ja millaset shortsit? Kerro säki lisää!
90-luvulla shortsit oli aika pitkälahkeiset, sellaiset vähän telttamaiset. Kiiltävää ja liukasta materiaalia. Umbro-merkkiset, siniset. Tykkäsin kun liukasta kangasta oli paljon vaikka eihän nuo silleen mitään kovin paljastavat olleet, päin vastoin.
Uu siistiä. Mullekin umbrot on tuttuja murkkuiästä. Oliks ne sun kokonaa siniset vai oliks niissä kuvioo tai kolmiot tms? Pelasitteks kommandona?
Niissä oli sellaiset kolmio-halkiot lahkeessa ja vähän valkoista reunaa. Ja Umbron logo, muuten sinistä.
Mä en yleensä käyttänyt alkkareita, Umbroissa oli sellainen verkkosisähousu. Joka muuten oli kätevän joustava: sisähousujen lahkeesta mahtuu molemmat jalat jolloin sisähousut ei olleet häiritsemässä vaan liukas nylonkangas hiveli paikkoja... pelatessa oli kyllä hyvä pitää noi sisähousut ihan käytännön syistä.
Mulla oli punaset umbrot. Ja valkoset kolmiot sivuissa. Niiden sisähousu oli jotain ohkasta puuvillaa joka veny kans. Mut siis sellasta kangasta eikä verkkoa. Oikeestaan aina kommandona ja tulinkin niihin tosi usein. Sisähousujen kuminauhan alta oli helppo pujottaa ulos kaikki tarvittava.
Totta muuten, ei verkkoa vaan kangasta. Umbroja oli ainakin sinisiä, punaisia, mustia, ehkä vihreitä?
Mistä kiinnostus shortseihin alkoi? Mulla oli toi joukkueen edustusasu. Aiemmin oli pelattu kuka missäkin verkkareissa tms. mutta nyt saatiin hienot ja näyttävät peliasut... erityisesti shortsit oli tärkeät ja niitä pidettiin koko kesä päällä ja haluttiin näyttää, että kuulutaan jengiin ja ollaan hyvännäköisiä. Se tunne oli vaan niin vahva että se oli kiihottavaa.
Mulla oli punaiset Umbrot, josta revin pois ne sisähousut.
Oli kivat.
Myöhemmin pääsin adidaksen beckenbauer ja super A shortsien makuun, enkä ole niistä luopunut. Puma Stripe shorstsit on myös kivat.
Mä kiinnostuin ku pelattiin koulus sählyä tai jotain liikuntatunnilla. Ja kerran jätkä juos sitte mun ohi niin että sen shortsit koski mun kättä. Sillon tiesin että ne myös tuntuu hyvältä.
Puma Stripe shortsit on todella kivat, varsinkin hopean väriset...
Varmaan mäkin olisin kiinnostunut sit liikuntatunnilla ellei olisi ollut futisharrastusta. Liikunnassahan oli usein toinen joukkue ilman paitaa, ihan jännää sekin, pelkät shortsit ja kengät.
Mites kiinnostus jatkui, runkkailitko peilin edessä tai jotain muuta? Mä tein niin aika usein...
Samaa mieltä. Tuo on suosikki väri.
Pukkaris tietty pullisteltiin ilman paitaa ja jos toinen joukkue pelas ilman paitaa ni näki vähä enemmä. Piti sit hakea omat shortsit urheilukaupasta. Mä runkkailin peilin ees, sängys, treenin jälkeen... Joskus muuten vaa. Ja ne shortsit oli kivat päällä muutenki.
Runkkailitko noihin kaikkiin?
Jep. Hopean väriset vanhemmalla nylon kankaalla on edelleen best choice.
Ostin noita 20 vuotta sitten ison kasan ja iloa on riittänyt.
Joo kyl runkkailin peilin edessä mut sit vasta ku sain omat shortsit. Ku sixpacki näky kivasti ni alko kiihotus shortseis tulla sietämättömäks. Jumppapallon päällä kans peilin edessä runkkailin. Meil jostai syystä shortsikundit harvoin oli liikkatunnilla ilman paitaa vaik muistan et silleenki piti pelata
Wau! Kiiltävät shortsit ja sixpäkki… hot, jumppapallo kuulostaa hyvältä myös… mun tartti vaan vähän aikaa katsella itseäni pelistä ja pikkusen fiilistellä shortsien liukasta kangasta niin jo oli teltta pystyssä. Ei muuta tarvittu, spermojen kanssa piti vähän olla tarkkana, ettei shortsit olisi yltä päältä sotkussa, kun käytin niitä muutenkin. Kaipailin pitkään runkkushortseja joihin olisi voinut vapaasti tulla, myöhemmin ostin sit sellaiset.
Millaset Umbrot sulla oli
Mites stondasko sul pelates koskaa? mul joskus Missä vaihdoit shortsit jalkaa vai käyttiks muutki niitä ilman alkkareita?
Pukkarissa vaihdettiin. Olihan se varsinkin aluksi kuumottava tilanne, kyllä ainakin jotkut kundit riisui munasilleen ja sit veti shortsit jalkaan. Seurailin tilannetta vähän jännittyneenä ja uskaltauduin mäkin. Mulla oli muna joskus sillee puolikovana jolloin sen pystyi helposti piilottamaan. Keskittymistä tietty vaati, ettei käyny vahinkoa. Tunnin jälkeen sit kotona vasta oli aika kunnolla seisottaa ja muistella jumppatuntia ja fiilistellä.
Luin jostain et USA:ssa koulut edellyttää jockstrapin käyttöä shortsien alla, varmaan jos olis sellaisesta kuullut, olis voinut käyttää ja piilotella seisokkia siihen.
Minä en välittänyt jalkapallosta tai muustakaan urheilusta mutta ne kiiltävät shortsit kyllä kiinnosti :)
Yes, kiiltävät addushortsit antaa kivaa potkua. Just sain nautiskella ko. shortseista naapurin kanssa. Ihania noi karanteeni naiset.
Minkä merkkiset shortsit ja millaset? Ois kiva kuulla lisää.
Punaiset futissukat nilkoissa rutussa tytöllä niin meikä on ainakin ihan liekeissä
Eksä pelasi futista. Tuli nussittua sitä futissukat jalassa varmaan sata kertaa. Sukkia oli vihreitä ja punaisia. Tokihan itsekin kokeilin niitä ja runkkailin mutta olivat vähän pieniä mulle.
Mahtavaa! Futissukat on parhaat pornosukat!
Itsellä alkoi kiinnostus shortseihin joskus ala-asteikäisenä, muistaakseni 3-luokkalaisena. Ensimmäisen kerran shortsit taisivat kolahtaa joskus liikuntatunnilla, kun eräs luokkalainen poika käytti sellaisia valkoisia kiiltäviä adidas shortseja, joissa raidat olivat siniset. Jotenkin sitä kaveria tuli katseltua vähän enemmän sillä liikuntatunnilla. Sain itse sen kesän alussa sellaiset siniset kiiltävät shortsit, joissa oli kaksi valkoista raitaa molemmissa kyljissä. Merkkiä en muista, mutta niitä tuli pidettyä aika paljon ja muistan kyllä, kuinka sellainen tietty kihelmöinti aina oli kun laittoi ne aamulla jalkaan :D
Saman kesän aikana liityin futisseuraan ja meidän joukkueella oli sellaiset kokomustat kiiltävät umbrot, joissa oli lahkeissa halkiot ja halkion reunat oli valkoiset. Joukkueessa oli parikin kaveriani jotka asuivat lähellä ja heidän kanssa tuli aikaa vietettyä vapaa-ajallakin ja joskus heidän kanssaan tuli vähän painittua esim jonkun kotona tai ennen harjoitusten alkua nurmikolla. Tykkäsin tosi usein siitä, kun kaveri selätti minut ja istui päälläni joukkueen shortsit jalassa. Annoin usein kaverin "voittaa" minut :D
Varmaan kaksi vuotta myöhemmin umbrolta tuli sitten meidän joukkueelle uusi shortsimalli, joka on kai just samaa materiaalia kuin nykyiset jalkapalloshortsit.
Juuri tuolla tavalla kiinnostus shortseihin on monilla alkanut, aluksi shortsit näyttää hyvältä kaverin päällä ja sit kun pääsee kokeilemaan, ne myös tuntuu hyvältä. Kummat on sitten mun suosikit: lyhyet Adidas-tyyliset vai vähän pidemmät Umbrot? Todella vaikea valinta. Adidakset ehkä, kun ne oli juuri ne shortsit joihin ekana kiinnitti huomion. Kallistun silti Umbroihin, koska niiden tultua markkinoille olin jo tietoinen, mistä shortsikiinnostuksessa on kyse. Olin siis oppinut, että shortseihin liittyy seksuaalista latausta. Umbro shortseja myös näki kaupungilla melko usein, jalkapallokentistä puhumattakaan. Kiinnostus ei enää ollut vain kihelmöintiä vaan silkkaa fetismiä.
Mullaki oli tollaset mustat Umbrot jossa valkoset halkiot lahkeessa. Vähän paksua kangastahan ne oli mut ihan kivaa materiaalia silti. Tuli käytettyy liikkatunneilla ja salilla ja sit tietty oli kiva pitää niissä vähä hauskaa.
Minkä ikäsenä sait ekat omat Umbrot? Millasta mallia ja mikä vari?
Olin ehkä 15 tai 16, ne oli mustat. Sain ne koulun liikuntatunnille käyttöön. Joitain vuosia aiemmin mulla oli Adidaksen juniorimalli, mutta siinä oli muutama vuosi välissä, kunnes sain Umbrot. Monilla kavereilla oli jo tuollaiset shortsit ja muistan kyllä kuinka mageeta oli mennä Umbroissa ekan kerran kouluun… muistaakseni liikuntatunti oli päivän vika tunti ja riensin usein kotiin runkulle kun paine shortseissa ehti kasvaa tunnin aikana kun ihailin mun ja muiden kiiltäviä shortseja ja mietin miten heidänkin munat olivat liukkaan ja kiiltävän materiaalin hiveltämänä… no hiukan nolottaa tunnustaa mutta näin tunsin silloin
Mul oli kans tos iäs mustat kiiltävät Umbrot. Sit myöhemmin punaset kiiltävät. Ne punaset oli ohutta ja kiihottavampaa kangasta. Niihin tulinki monta kertaa.
Mulle toi musta polyester-nylon materiaali oli se juttu. Shortseissa oli myös erityisen kiihottava kumihauharypytys… selällään sängyssä runkatessa sperma kasteli juuri sen rypytyksen
puuvillaiset sisähousut tietysti ensimmäiseksi pitää leikata pois häiritsemästä nylonin kosketusta iholla ;)
Ehdottomasti! Runkkailitko paljon shortseissa? Kesällä pidin Umbroja lähes koko ajan ja himo iski monta kertaa päivässä… oli kyllä kiihottavaa mutta myös hiukan outo tunne, luulin olevani ainoa joka harrasti shortsileikkejä, mutta taisi olla muitakin
Ooh kuumaa! Mites urheiliks niissä kommandona? Millasta mallia sun shortsit oli tarkalleen?
Mäki luulin olevani ainoa mut netti sivisti silläkin alalla. Mä yleensä jätin sisähousut Umbroihin mut sit ku ne kulahti ni leikkasin veks. Oli eri värisiä kiiltävii shortseja
No juu, kun tuli leikattua ne sisähousut pois eikä liikunnassa saanut käyttää alushousuja. Ei ihme että tunnin jälkeen oli kiire kotiin.
Muistatko hyviä nettisivuja, mm soccer kit lad jne. Hyvä oli myös sneakerboy85.
Ois ollu kiva kattella telinevoimistelua ja muuta teijän liikkatunnilla. Mul ois kyl seissy Umbrois tanko suorassa koko tunti lajista riippumatta.
En ole koskaan ollut urheilija vaikka kiiltäviä satiinishortseja on vaikka kokonaiselle joukkueelle kaapissa xD
Nuorena tuli käytettyä shortseja paljonkin seksuaalisesti hyväksi, mutta näin vanhemmiten into on laantunut ihan jonkun verran, mutta en ole silti juurikaan heittänyt shortseja pois ja edelleen jos sopivat kohtuuhintaiset shortsit sattuu kohdalle niin monesti ne on tullut sitten ostettua itselle :P
Tämä fetissi on kyllä laajentunut moniin muihinkin kiiltäviin vaatteisiin, välillä tuntuu että on tämä ihan hulluutta, mutta ei näistä tahtoisi luopuakaan. Jonkun verran olen poiskin kyllä heittänyt erinäisiä kiiltäviä vaatteita, jotka jollain lailla ei ole olleetkaan niin hyviä kuin kiimassa niitä tilaillessa olin luullut xD
Ei ollu telinevoimistelua, lähinnä pallopelejä. Jotenkin sai pidettyä homman niin että ei seisonut. Ihme kyllä, kun joskus oltiin ilman paitojakin ja kiiltäviä shortseja muillakin…
Niin kuin opettajalla olisi valta kieltää oppilaita käyttämästä alushousuja??
Sillon tuntu olevan
Silloin oli näin. Ei sitä kukaan kyseenalaistanut. Liikuntatunnin varusteet on shortsit ja t-paita, sisäpelikengät vapaaehtoiset. Kaikki varusteet tulee olla vain liikuntakäyttöön hygieniasyistä. Muilla tunneilla päällä olevat alushousut, paidat ja sukat tulee riisua ennen liikuntavarusteiden pukemista. Jotenkin noin oli sääntö.
Joo kyl vanhemmat sukupolvet on tollasta kertoneet. Mut meijän aikana moni vaan kysy liikan opelta että voiks olla ilman alkkareita jalkapalloshortseis ja ope sanoi että tietty eikä se haittaa että heiluu vapaana vaik näkyis. Ja monet kundit sit oliki shortseis ilman.
Ai hä ope sanoi että ei haittaa että heiluu ja näkyy? Oli valveutunut ope kyllä… meidän aikaan oli aika armeijakuri kai sitten, kun alushousuja ei sallittu. Tavallaan tuntui hienolta noudattaa sääntöjä ja samalla kiihottavalta, kun tiesi että kellään ei ole alla mitään ja shortsien materiaali hiveli… kontaktipelit kuten koripallo oli hyvä tilaisuus ”vahingossa” kokeilla miltä kaverin shortsien pinta tuntuu. Varmaan pitää vähän olla bi-suuntautunut kuten minä, jotta näin paljon sai irti jumppatunneista?
Homonaki sai ihan riittävästi irti
Mihin mälläilit
Ai se opettaja tarkasti, onko varmasti shortsien alla paljaana? Olisihan sinne voinut ottaa mukaan sitten toiset alushousut, joita ei käyttänyt muilla tunneilla. Kumma, että tuo oli ehdoton hygieniasääntö, kun sellaista ei kuitenkaan tytöillä ollut, koska olisi mielenkiintoista tavata se ihminen, jonka mielestä kuukautisten aikana on hygienistä urheilla ilman alushousuja (ja kuukautissuojaa).
Ei ollut tarkastuksia, mutta mua ei haitannut olla ilman alushousuja, päin vastoin … sääntöjä tietty kaikki noudatti tietääkseni. Tuskin tuo sääntö nyt niin pitkälle harkittu ja punnittu oli enkä tiedä koskiko tyttöjä, ei varmaan.
Pelasin myös jalkapalloa nuoruuden ja varustetilaukset tulivat tutuiksi. Omana jännityksen kohteenani oli seuran tuulipuvut, joita uusittiin aina muutaman vuoden välein. Kihelmöinti vatsassa alkoi tiedosta, kun kuulin seuran tuulipuvun olevan vaihtumassa. Kihelmöinti jatkui aina sovitustilausuuteen saakka ja huipentui viikkojen päästä pukujen saapuessa.
Kuljin sitten uudessa tuulipuvussani kaikkialle ja sain aina jännityksen tunteita pukiessani sen päälle. Lajivalinnasta johtuen ihailun kohteeksi valikoitui Umbon tuulipuvut ja niiden käyttäjät. Omat tuulihousuni menivät usein nopeasti rikki, mutta jollain tapaa tykkäsin tästä. Vanhat sitten parsittiin kansaan ja homma jatkui. Myöhemmin kuvioihin tulivat Craftin valmistamat tuulipuvut, jotka tulivat toisen harrastuksen kautta.
Näin aikuisena fetissi on yhä elossa ja kaapista löytyy paljon Craftia sekä muutamat Umbrot. Varmaan monella muullakin on oma fetissi jatkunut vanhalle iälle saakka. Minkä nuorena harrastuksissa oppii, sen vanhana taitaa 😉
Mappulalla nappulakengät.
Parasta oli just että sai uudet kamppeet aina välillä.. uutuuttaan kiiltävät ja joka kerta vähän hienommat. Kunnes ei enää käytetty kiiltäviä nylon-shortseja ja paljon tylsemmät tuli tilalle. Mutta siihen asti jokainen uusien varusteiden haku tai jakelu treenien päätteeksi oli super kiihottavaa.
Oioi. Tuulipuvut on kyl tooosi kova fetissi shortsien lisäks mullaki
Molemmat nappaa täälläkin, tuulipuvut ja shortsit. Taitaa johtua samasta materiaalista 😉
Mul kyl lukee tuulipuvus että nylon ja shortseis polyester vai molemmat kiiltävii
Molempi parempi, sanoisin. Kesän viileämpinä päivinä tuulitakki ja shortsit oli voittajayhdistelmä. Tuulitakkeja saa nykyään kiiltäviä ja makeen näköisiä, mutta shortseja ei niinkään.
Vanhoissa tuulipuvuissa taitaa olla materiaalina nylon, omistamani puvut ovat polyesteriä. Myös shortsini ovat polyesteriä
Nykyään taitaa kiiltävimmät urheiluvaatteet olla naisten vaatteissa ;)
Viime vuosikymmenellä esim. Adidas by Stella McCartney brändillä oli erittäin kiiltäviä ja ohuita, kahisevia shortseja ja tuulihousuja, tulihan niitä tilailtua ja nautiskeltua niistä :D Onneksi olen sen kokoinen, että naisten n. 40-42 koko on melko sopiva ja siitä ylöspäinkin kokoja löytyi, mitä väljempi, sen parempi ;D
Retro-shortseissa lukee polyamidi (ilmeisesti sama kuin nylon) ja vähän uudemmissa polyester. Kieltämättä retroshortsien paras kiilto on jo himmennyt. Muistan kyllä, että ne kiilsivät todella hienosti uutena. En osaa sanoa, onko lyhyet ja tiukemmat beckenbauer vaiko telttamaisemmat umbrot paremmat. Becksuissa tulee hieno pullotus istuessa, kun taas umbroissa on enemmän ihanaa liukasta kangasta.
Joitain himmenneen ja likaantuneen oloisia Adidas- ja muitakin satiinishortseja olen saanut paremmin kiiltävään kuntoon pesemällä ne huolellisesti käsin nestemäisellä pyykinpesuaineella.
Ihan sormien välissä raakaakin pyykinpesuainetta ja hankaamalla käsiä vasten, voi olla vaikka jotkut nitriittikäsineet jos ei kädet muuten kestä pyykinpesuainetta. En ole hangannut kovin kovalla paineella, mutta kevyesti, jolloin kangas ei kulu, mutta mielestäni puhdistuu selvästi paremmin kuin pelkässä konepesussa. Pelkällä puristelutekniikallakin saattaa puhdistua paremmin kuin konepesussa, mutta olen todennut hankaamisen tehokkaammaksi, että pesuaine todella menee kankaan huokosiin vaikuttamaan.
Tietysti hyvä huuhtelu sitten käsinpesun jälkeen esim. hanan alla juoksevalla vedellä ja vielä pesusaavissa huuhteluveden kanssa, sitten kuivumaan narulle ja odottelemaan miltä ne sitten kuivana näyttävät :)
Millasii umbroi sulla on ollu ja mitä oot niissä tehny? Ois kiva jatkaa keskustelua niistä
Yhdet on vielä tallessa, mustat. Olikohan noita moniakin malleja? Noi on sellaiset perus-umbrot. Tulihan niissä runkkailtua… joo ja umbroihin mahtui kivasti munasuojat, joskus pidin sitä, tosin oli hiukan kuumottavaa mennä munasuojassa kylille, jäi vähemmälle
Oioi! Olihan niitä monta mallia. Joissain on kolmiot ommeltu sivuille. Ne on ohkaset ja must paras malli. Onks sul sellaset
Mulla ei adduja ees ollu ku vähä myöhemmällä iällä. Umbrot kolahti kyl ja vaik kangasta paljon oliki, pullotus tuli esiin ku se oli niin ohutta. Se se vasta kiihottavaa sitte oliki ku liikkatunnil pelattiin.
Jännityksen tunne uusia kamppeita odotellessa ja testaillessa oli kyllä huumaavaa!!
Miten sulla jännitys laukes?
Minulla on vielä tallessa teiniajoiltani Umbron vanha tuulipuku ja shortsit. Tiukat ovat päällä, mutta mahtuvat.
Kangas tuntuu puvussa ja shortseissa ihanan kiiltävältä ja liukkaalta. Housut ovat vain pääseet repeämään saumastaan hieman 😬
Ooh. Millaset shortsit sul on? Väri ja malli
Sauman voi korjaa
Tuulihousujen sauman korjasin, katsotaan kauanko vielä kestävät. Kerran revenneet tuppaavat hajoamaan helposti uudestaan
Hienoo. Mul on kans Umbron kiiltävä tuulipuku ja monii shortsei
Onko jo näkyny kevään merkkejä ilmassa satiinishortseineen? Yhet kiiltävät Adidakset bongattu salil. Beckenbuerit. Muilla havaintoja tai omas käytäs ja millaset?
On jo käytössä. Addun Beckenbauerit ja Puman stripet. Villahousut on joutunu säilöön.
Ootko runkannu shortseis
Muistan myös 70-luvulla, kuinka kiiltävien, ohut kankaisten jalkapalloijan shortsien pito sai murkku ikäisen pojan kikkelin jäykistymään helposti.
Silloin meillä oli valmentajana vanhempi herra jonka huhuttiin olen homo.
Kerran treeneissä valmentaja ohjeisti meidät peliasuihin ja luulin että kentällä pelaamme fudista.
Hän ohjasikin meidät pururadalle juoksemaan.
Jossain kohtaa pysähdyimme ja valmentaja ohjeisti treenin jossa toinen ottaa kaverin hartiolleen ja kaveri niskassa istuen juostaan noon 30metrin päässä olevan puun luo ja takaisin.
Kun näytti, ettemme oikein ymmärtäneet käski valmentajamme minut taaksensa kun hän oli kyykistynyt ja minun oli asetettava jalkani hänen olkapäiden yli etupuolelle.
Kun valmentaja nousi seisomaan, ja reidet levälläni painautui haarani valmentajan niskaan, alkoi kikkelini välittömästi heräämään.
Valmentaja seisoi paikallaan odottaen että pojat pääsisivät keskenään samaan treeni asentoon.
Se häpeä oli järkyttävä kun tahtomattani kikkelini jäykistyi täysin vasten iäkkään valmentajamme niskaa ja pelkäsin kaikkien näkevän sen. Poskeni suorastaan hehkui häpeästä!
Äkkiä valmentaja hyppäytti minua vieläkin tiiviimmin niskakyytiinsä ja oikeassa avoimessa shortsin lahkeessa jököttävä jäykkä kikkeli ponnahti osin vasten miehen poskea!!
Valmentajan lähtiessä hölkkään, penikseni hankautui askelten tahtiin vasten homoksi epäillyn sedän niskaa ja poskea. Käännöksen jälkeen kikkelissäni tuntui, että laukean pian shorseihini.
Ukko kuin tahallaan piti huolen, että kikkelini hankautui juoksussa häntä vasten.
Kierros päättyi. Ukko laski minut alas ja katsoi kuinka pippelini oli jäykkänä. Ukko hymyili merkitsevästi minulle kuin kertoakseen, jäit poika kikkeli jäykkänä nyt kiinni!!
Yritin kääntyillä vaikka miten päin, ettei kierrokselta palaavista muista pojista kukaan huomaisi noloa seisokkiani.
Vaihto, valmenta huusi. Äskeiset "ratsut" kapuilivat nyt äskeisen ratsastajan niskaan.
-Poika ei jaksa setää kantaa niin hyppääppä kyytiin, valmentaja komensi minua.
Häpesin asettautua uudellen kikkeli yhä kovana haarat levälleen hänen päänsä väliin.
Ukon kädet pitelivät minua kiinni paljaista reisistäni. Ukko hiveli reisiäni kun hän paikallaan seisten komensi muut matkaan.
Häpesin niin että mietin kuumeisesti kuinka siitä nolosta tilanteesta pääsisi pakenemaan.
Munani sykki jäykkänä vasten ukon poskea!
Ukko lähti muiden perään. Nyt hän ei enää juoksutkaan vaan hiljalleen käveli kohti käännös merkkiä. Olin kauhuissani tietäen nolon matkan kestävän nyt paljon kauemmin ensimmäisellä kerralla. Koin olevani ukon kyydissä nöyryytetty ja häpäisty!!
Pelkäsin koska tahansa kikkelini tulevan paljaana esiin shortsien lahkeesta. Ajatus kikkelistä paljaana homo ukon niskassa ja poskessa oli sietämätön.
Matka tuntui loputtomalta. Välillä valmentaja pysähtyi ja kohensi asentoani hänen kyydissään saadakseen jäykän kikkeli pysymään lujasti kiinni hänen kasvojaan vasten.
Hoin itselleni ettei kikklini laukeaisi ja kuuma spermani kastelisi ukon niskaa minut nolaten. Tuntui jo että en voi pidätellä sitä häpäisemästä minua kun saavuimme viime tipassa reitin loppuun.
Sain sen aikaa kaarreltua ettei kukaan muu kuin valmentaja nähnyt kikkeli jäykkyyttä.
Valmentaja julisti treenit päättyneeksi ja että stadionin sauna suihkutiloineen on meille varattu ketkä saunaan haluaa. Ukko katseli kysyvästi minua. Poskeni punoitti. Minua hävetti kuinka olin nyt osoittanut homoseksuaalista kiinnostusta vanhaa valmentaja ukkoa kohtaan!!
Lähdin juoksemaan kohti stadionia.
Otin pukuhuoneesta nopeasti vaatteni treenikassiin päättäen lähteä äkkiä kotiin polkupyörälläni.
Heti oven ulkopuolella valmentajani tuli vastaan.
-Minnekäs sinä olet menossa. Takaisin nyt saunaan. Ukon vaativuus sai minut lähes kääntymään takaisin mutta ajattelin häpeää että kikkelini jäykistyy saunassa, sai minut minut sanomaan, että kyllä minun on mentävä.
-Et mene. Meillä on hieman nyt keskusteltavaa keskenämme äskeisestä käytöksestäsi. Häpeäni tunne siinä oli ikimuistoinen!
Posket hehkuen mykkänä, aloin kuunnella valmentajani ripitystä.
-Hävettääkös poikaa nyt? Syytä onkin! Älä pelkää, en siitä ole kellekään kertonut..vielä ainakaan. Mutta tuhma poikahan sinä olet etkä tästä nyt karkuun lähtemällä vain selviä. Ennen vanhaam tuollaiselle pojalle annettiin paljaalle pepulle isän kädestä. Kuinka on, pitäisikö tuhmaa poikaa sillä tavoin rangaista?
Vastaa!! Oletko tuhma poika?
Olin itkun sekainen häpeästä ja ukon ripityksestä. Pelkäsin ukon suuttumusta ja vielä enemmän, että pelikaverit saisivat kuulla että kikkelini oli jäykkä valmentajan niskassa ratsastaessa.
-Olen. Sain sanotuksi.
-Sitten takaisin ja saunomaan ja pesulle. Sen jälkeen katsotaan, kuinka tuhma poikaa tulisi käytöksestään rangaista.
Ukko avasi oven ja alistuneen nöyränä kävelin takaisin stadionin sauna/pesutiloihin.
Ajatus alasti saunassa juuri nyt, kauhistutti minua.
Se mitä siitä seurasi, jääköön kertomatta mutta kunnialla en siitä selvinnyt.
Tapahtuiko tämä kenties Lahdessa?
Olisi kuitenkin kiva lukea seuraumuksista. Joko sinun tai valmentajan kertomana.
Kyllä. Lahdessa.
Jenkkiadidas myy erittäin mielenkiintoista shortsia: https://www.adidas.com/us/woven-shorts/HK7412.html
Ei varmaan täysin samanlaista, kuin vuosikymmeniä sitten, mutta toivottavasti tulisi pian myös euroadidas kauppoihin.
Onks täällä ketää? Vois jatkaa juttua satiinishortseist ja liikunnasta ja vähä muustaki
Täällä ollaan… varmaan joillekin liikuntatunnin jännittävin kohta oli suihkussa käynti, mutta mulle ehdottomasti se hetki, kun tunti oli alkamassa ja oltiin pukuhuoneessa. Meidän ope oli tarkka että kaikki vaihtoivat jumppa-asut päälle ja tosiaan shortsit oli pakolliset. Kiihottavaa oli, kun kaikkien täytyi riisua ja vetää shortsit päälle ennen tuntia. Yritin usein vakoilla olisko jollain kaverilla saman laista vaikeutta piilotella puolikovaa munaa kuin mulla. Vaihdoin aina shortsit tosi nopeasti. Sen jälkeen oli kyllä voittajaolo, kun asetuttiin jonoon pukuhuoneeseen ja kaikilla oli kiiltävät shortsit jalassa. Luulin olleeni tosi outo, mutta samalla jotenkin tiesin ja aavistin, että muillakin shortsit hiveli munaa ja he nauttivat salaa tästä.
Täältä löydät nopeasti sukupuolta, suhteita, treffit 👉 https://ryhmaseksi.pics/H/C4a7N2
Joo kyllä nylon shortsit oli aikoinaan kova juttu. Ja onhan se vieläkin, tosin ei niin voimakkaana enää kuin nuorempana. Shortseja on vieläkin vaikka lähes pienen kaupungin porukalle. Siis aika paljon. Ihan uusiakin, tehtaan paketissa lippuineen ja lappuineen löytyy ainakin Adidas beckenbauereita, pitempi lahkeista umbroa sekä Puma stripejä. Beckenbauerit omasta mielestäni ehdottomasti parhaat. Harmi, etten ole löytänyt mistään sopivan kokoisia (D8) oransseja, hopeisia, turkooseja, vaaleanpunaisia jne beckenbauereita. Etsitty on ainakin 20 vuotta☹️.
Myös nylon tuulipukuja löytyy muutamia kymmeniä. On tainnut mennä keräily hieman överiksi🤔
Sama täälläkin överiksi mennyt ajat sitten. Käytän becksuja ja ventex adduja päivittäin. Uusia on kiva läjä. Becksut kokoa D7-8 ja ventex super A koossa 95-105. Pinkit ja oranssit becksut löytyy valkoisilla raidoilla. Löysin keväällä aasiasta uudet retro becksu addut. Ostin mm. siniset oransseilla raidoilla ja hopeat sinisillä raidoilla. Vasta kotona havaitsin, että niissä lukee Abibas ja made in western germania eu. 😂 Valmistettu ihan hyvän tuntuisesta matskusta ja malli just kuin orggis becksuissa. Hauskat 👍
Vielä 2000-luvulla satiiniadduja löytyi kirppiksiltä pikkurahalla pilvin pimein ja tulihan niitä osteltuakin :D
90-luvulla - aivan 2000-luvun alussa muutama uutenakin urheiluliikkeistä, ainakin punaisia, sinisiä, valkoisia ja vihreitä värejä. Kirppiksiltä löysin sitten mustia vielä lisäksi värivalikoimaan.
Sitten vähemmässä määrin muunmerkkisiä satiinishortseja, Umbro, Pro Touch, Puma Stripe shortseja muutamia eri värejä ja 1 kpl niitä uudempia Swift malleja kirkkaansinisenä, ne oli hyvin lyhyen aikaa myynnissä. 3 kpl Adidas by Stella McCartney naisten shortseja, erilaisia kuin perinteiset satiiniaddut, mutta hyviä ohuita ja kahisevia, yhdet näistä tilasin ebaylta Briteistä, ihan sen takia piti luoda ebay tunnukset :D
Useita kymmeniä shortseja kertyi ja useimmat on vielä tallessa.
Lisäksi kaikenlaista muutakin kiiltävää kertynyt "kokoelmaan", muutama kiiltävä takki, toppatakkeja ja tuulitakkeja, tuulihousuja, sadehousut pari kpl, satiinipaitoja, satiinihousuja, satiinipyjamia, pari satiiniyöpaitaa, 2 kpl iltapukumaisia mekkoja, yksi hääpuku joka tosin on jo huonossa kunnossa, satiinilakanoita muutama setti, onhan noita kertynyt.
Jotain on tullut myytyä poiskin ja muuten hävitettyä, toki tahtoo olla että ennenpitkää korvautuu sitten uusilla hankinnoilla :P
Nytkin juuri laitoin 8 kpl pois mutta ainakin pari kiiltävää toppatakkia himoittaisi ja muutakin hankkia tilalle xD
Tämä on ikäänkuin keräilyharrastuskin, kaikki hankinnat mitä on tullut tehdyksi, on kirjattu ylös tekstitiedostoon, tosin sieltä ysäriltä ja 2000-luvun ihan alusta ei tullut talletetuksi tarkempia tietoja, kuten hintoja ja tarkkoja päivämääriä.
Hauskaa on koettaa vedellä orkun rajalle mahdollisimman montaa shortsia kokeillen ja yleensä ei kyllä kovin montaa kerkeä kokeilla kun spermat lentää, on ne vaan niin ihania :D
On meitä muitaki keräilyharrastajia! Kiiltäviä urheilushortseja ja tuulipukuja mullakin on kaapit pullollaa
Täältä löydät nopeasti sukupuolta, suhteita, treffit 👉 https://ryhmaseksi.pics/H/S1j8Z8