Lääkäri pimittää korona uutisia

Nokian kaupungin ylilääkäri mukaan Pirkanmaalla on vahvistettu nyt 71 korona-tartuntaa. Hän ei kuitenkaan halua kertoa julkisuuteen tietoja Nokian osalta vedoten sairaanhoitopiirin yleisiin tiedotusohjeisiin.

Viimeksi tänään Valkeakoski kertoi, että perjantaihin mennessä on todettu 9 koronavirustaruntaa.
1185
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 11

Vanhimmat

Kannattaa välttää marketteja eittei saa koronaa!

Äänestä

Niinhän pimittivät vesikriisiä ,
ja kaikkea muutakin,
nokialla on neuvostoliiton systeemi,
kun on niin vasemmistovoittoinen tapa toimia,
kaikki pimitetään ja valehdellaan,
et vain itse huomaa etkä käsitä mistään mitään........
Miksi äänestät vasemmistoa, sitten kestät päätöksiä ja seurauksia,
oleppas hyvä vaan , ja nauti.

Äänestä
  • Paras nokialainen poliitikko oli edesmennyt Herkku Hernesniemi.

    Äänestä

Mitä iloa on lukea jostain tartuntojen määrästä, kun testejä ei tehdä kaikille sairastuneille? Todellinen sairastuneiden määrä on ihan jotain muuta, mutta siitä ei ole kuin arvauksia.

Äänestä


  • Anonyymi kirjoitti:

    Välttäkää liikkumista

    En käy enään nokialla kaupassa ! käyn vain muualla kaupassa ja ostan aina viikon ruuat !

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    En käy enään nokialla kaupassa ! käyn vain muualla kaupassa ja ostan aina viikon ruuat !

    Korona: Pirkanmaalla 71 tartuntaa - Nokian tilannetta ei toistaiseksi kerrota julkisuuteen: ”Riski sairastua on hieman kohonnut”
    Pirkanmaalla on Nokian ylilääkärin Katja Ylitolvan mukaan todettu nyt 71 koronavirustartuntaa. Tartuntojen määrästä Nokialla Ylitolva on kuitenkin vaitonainen ja vetoaa sairaanhoitopiirin ohjeisiin.

    Äänestä

Kannattaisi kertoa määrät ja vaikka kaupunginosatkin niin loppuisi se turha ulkoilu!

Äänestä
  • Fiksut tajuvat olla etäällä muista, asuivat he sitten ihan missä vaan. Tyhmät taritsevat sen että joku toinen kertoo asioita heille.

    Äänestä

Vedä se foliohattu syvemmälle päähän tai avaruusoliot pystyvät lukemaan ajatuksesi.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Nokian kaupungin ylilääkäri mukaan Pirkanmaalla on vahvistettu nyt 71 korona-tartuntaa. Hän ei kuitenkaan halua kertoa julkisuuteen tietoja Nokian osalta vedoten sairaanhoitopiirin yleisiin tiedotusohjeisiin.

Viimeksi tänään Valkeakoski kertoi, että perjantaihin mennessä on todettu 9 koronavirustaruntaa.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu