miksi suomalaiset levittää koronaa.on selvää jos ei käytetä,hengitysuojaimia.koronaa levitetään tahallaan.virkavalta pysäyttää autoja puhuvat tuhansille autoilijoille matkustajille ilman hengitysuojaimia.korona leviää kuin kulovalkea tuulessa.kohta on kolmetuhatta korona varmistettua.kaikille hengitysuojain päähän ja korona loppuu kolmessa viikossa.eihän riihimäen ekokemillekkään pääse autolla puomi edessä.ensin mennään kopilta hakemaan hengitysuojain kypärä suojalasit ja kumisaappaat sitten pääsee ajamaan sisälle ja viemään tavaraa kuorma-autolla.nyt suomeen saatava järkeä käyttäviä ihmisiä vaikka ulkomailta jotka neuvoo suomalaisia käyttämään hengitysuojaimia jos ei suomesta löydy ammatti ihmisiä hoitamaan koronavirus loppuun.ei ole missään enää järkeä koko suomen touhussa.missä on suomalaisten järki.
suomi hönöttää
Anonyymi
1<50
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 1
Vanhimmat
Hengityssuojain ei estä saamasta tartuntaa, ehkäisee tosin jo sairastuneen tartunnan levittämistä terveisiin.
Melkein kaikki suomalaiset ovat jo kerran, tai useamman kerran, sairastaneet coronaviruksen ja selvinneet siitä hengissä. Eli nyt järki käteen, liikutaan mahdollisimman vähän, pidetään etäisyyttä muihin ihmisiin yms. TÄRKEIMPÄNÄ KUITENKIN, ETTÄ PESTÄÄN KÄDET SAIPPUALLA TAI TISKIAINEELLA MAHDOLLISIMMAN USEIN!
Ymmärrän kyllä aloittajan coronapelon, mutta jokainen meistä kuolee aikanaan, coronakuolema on tosin ilmeisen tuskallinen, mutta kyllä taitaa kuitenkin voittaa liikuntakyvyttömänä 80 vuotiaana vanhainkodissa kitumisen.
Tuo kolme viikkoa on muutenkin täyttä p***an puhumista, siinä ajassa eivät välttämättä ehtisi edes sairastua kaikki virusta kantavat.