Kyllä on televisioohjelmat yksinkertaisia, tai tarkoitettu yksinkertaisille, remonttia, remonttia, kokkausta, kokkausta ja muutama uusi ohjelma tulossa, kokkausta, katsooko näitä tosiaan joku, samoin kun nää keskusteluohjelmat, samat kuuluisuudet ohjelmasta toiseen kertovat oloistaan, ei kiinnosta. Keksikää ohjemia jotka kertovat tavallisen kansan oloista ja elämästä, niistä voisi nää staratkin oppia jotain.
Kokkausta, remonttia
Anonyymi
9<50
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 9
Vanhimmat
Kaikki on kopioita ulkomailta, ei keksitä omia ideoita. Kun Koko Suomi leipoo -ohjelma päättyi, alettiin pyörittää alkuperäisohjelmaa Englannista. Huvittaa kun suomalaiset kopioi alkufilminkin Englannista ja lisäsivät vaan suomalaiset tekstit.
Niillä onkin tarkat ohjeet miten niitä muiden maiden ohjelmia voi kopioida täällä. Niistä pitää myös maksaa, kun tehdään kopio muualta. Ei ne anna kopioida omanmaun mukaan mitään, vaan niissä noudatetaan aika tarkasti sitä alkuperäistä.
Esim viime Salkkarit kesti 14 min. Loppuaika mainoksia.
Minäkin kellotin salkkari samaan tulokseen pääsin. Ja vielä lisään, sekavaksi on mennyt salkkarit!
Sille paskalle ihan sama vaikka koko ohjelma korvattaisiin mainoksilla. Ihme vuohkuuta.
Televisiotuotannon tärkeimmät kriteerit tehtäville ohjelmille ovat: hinta, hinta ja hinta.
Ensimmäisenä katsoja kai kiinnittää huomiota siihen, kuinka ilmeisen halvalla kaikki on tehty. Puhuvien päiden kuvaaminen ei maksa juuri mitään, ja monet olisivat suunnilleen valmiita maksamaan päästäkseen telkkariin. "Oikeita" näyttelijöitä käytetään hyvin säästeliäästi.
Salkkareihin tunkee julkisuustyrkkyjä palkalla, jolle naureskelee hampurilaispaikan vuoropäällikkökin. ; )
Joo mutta kun oikea sarjojen sarja todellinen helmi METSOLAT ! pläjhtää koti vastaan ottimeen , , mielenkiintoista toteaisi Heikki Kinnunen :)
Joo totta turiset,, mielenkiinolla aletaan seuraamaan kun Erkki luotsaa Urjanrinteet kirkkainpaan kukoistukseen ;)
Sittenhän se sulle sopii.