Toivon kammari

Kuntalaisaloitteeseen kerätään nimiä, että kaupunki myöntäisi avustusta (epä) toivon kammarille. Kuulemma tarve olisi kassahenkilön palkkaamiselle. Ei hyvää päivää taas kerran. Ilmasia työntekijöitähän siellä on aina ollut.
9<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 9

Vanhimmat

Mitä, siis kaupungilta? Tämä kaupunki on jo nyt niin syvällä ahdingossa ettei ole tosikaan. Eihän täällä ole kohta varaa edes asua. Kaikki vähätkin varat rosmotaan veroina.

Äänestä
  • Juomaveesä listeria bakteeri .

    Äänestä

  • Kaupungilta juu. Puskaradiossa oli tästä puhetta. Kun kysyttiin mihin tarkoitukseen tukea tarvitaan, oli vastattu ympäripyöreästi. Varmaan haluaa tukia vaimonsa työllistämiseen.

    Äänestä

Sillä aloitteella ei tule tukia saamaan. Jos tukea anoo, niin se on pilkuntarkasti selvitettävä mihin se tuki laitetaan ja siitä täytyy sitten myös antaa tositteet mihin se on käytetty. Tuollaiset ympäripyöreät avustushakemukset on yhtä tyhjän kanssa,

Äänestä
  • On saanut ennenkin.

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    On saanut ennenkin.

    Joo on. Kuulemma yhden euron on saanut tukea.

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Joo on. Kuulemma yhden euron on saanut tukea.

    Sai muute 50 tonnii.

    Äänestä


Eniten ärsyttää epätoivon kammarissa se, että kun omistaja valittaa aina siitä, ettei saa työntekijöitä ja tukia. Siis aina sama virsi vuodesta toiseen. Luulisi olevan muutakin sanottavaa herralla, mutta ei.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Kuntalaisaloitteeseen kerätään nimiä, että kaupunki myöntäisi avustusta (epä) toivon kammarille. Kuulemma tarve olisi kassahenkilön palkkaamiselle. Ei hyvää päivää taas kerran. Ilmasia työntekijöitähän siellä on aina ollut.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu