Yhdyntä avioliiton aikana

Onko syntiä?

Olemme kumpikin tahoillamme naimisissa.
23<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 23

Vanhimmat

Voitte siis molemmat olla siellä tahoillanne yhdynnässä.

1Äänestä
  • Harrastaminen parinvaihtoa, mietityttää miten pojilla siellä homma sujuu.

    Äänestä

  • No,oliko tuo 6s käsky.Älä tee ..Jos vaimosi,miehesi tietäs hyväksyskö hän.Paxka nauruuu päälle ,pane ketä haluut ketä kiinnostaa.Ota avioero saa panna ketä haluu,kulissiliitot on nii syvältä.Lopulta ne ei toimi.

    Äänestä

Jos sinun pitää sitä kysellä, niin silloin on aivan sama mitä teet. Ei kukaan kuitenkaan tule sinun naimisen sujuvuuttasi ohjeistamaan.

1Äänestä
  • Kyllä ne vähä pahalla kahtoovat, nuo muut penkissä istujat. Männööhän siinnä tietysti vähä suarna sivu suun.

    Äänestä

  • Seurakunnan mielipide on omatuntoni, en tiedä mitä saan tuntea ellei seurakunta sitä minulle ohjeista. Monesti, siis melkein aina tunnen väärin.

    Äänestä

Ei.
Kimppakiva uskovaisten kesken on ihan parasta!
Kimppailulla maksimoidaan uskovaisen naisen hedelmöitys.

Äänestä
  • Jonopano?

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Jonopano?

    juna

    Äänestä

Eikö te pääse chattiin, pitää tulla tänne sekoilemaan.

Äänestä

Voi tätä tapain turmelusta, yhtyntää saa harjoittaa vain lisääntymistarkoituksessa.

Äänestä

Minä ainakin pelkäisin Jumalaa enkä noiden jumalattomien neuvoja kuuntelisi, tosin jumalatonta on jo lähteä kysymään netistä neuvoa.
Onneksi on meillä tämä koronavirus infektio!
Hyvää jatkoa ja mielenrauhaa!

Äänestä

Uskonnollisissa yhteisöissä on aina harrastettu riettautta.

1Äänestä
  • Onneksi uskonnollisten yhteisöjen ulkopuolella vallitsee siveys ja puhtaus ja riettauvvettomuus.

    Äänestä

  • Timo K. Mukan romaanit kuvasivat hieman uskonnollisten liikkeiden elämänmenoa. Todellisuus on kuitenkin vielä karumpi.

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Timo K. Mukan romaanit kuvasivat hieman uskonnollisten liikkeiden elämänmenoa. Todellisuus on kuitenkin vielä karumpi.

    Ei uskonnolisten, vaan lestadiolaisten perverssiä menoa.

    Äänestä

Jos yhdyntä on vain lisääntymistä varten niin miten luulette näiden alle 10-vuotiaiden tulevan raskaaksi joita väkisinmakaatte?

Äänestä
  • Ei sellainen väkisinmakaaja voi olla uskovainen hän on sillä hetkellä kun tekoonsa ryhtyi, hylännyt uskonsa. Näinollen lestadiolasia syytellään ulkopuolisten tekosista. Toki hän voi saada palaamisen armon mutta vl-liike on syytön.

    Äänestä

mun mielest ny tarttetaan paljon uusia ihmisiä kun toi korona tappaa paljon ihmisiä
ni siks kaikki uskovaiset naiset tarttee käydä hedelmöitys hoidoissa jos siemen ei ala itään
ja se lisiäminen tosiaan pitää alottaa jo nuorena
nainen pystyy synnyttää ainaski 20 lasta ihan helposti kun vaan alkaa hommiin eikä anna mennä ohi, ni kuitenki se lisääntyminen on se tärkein juttu että pääsee taivaaseen ja koska ainaski puolet kuiteski jättää uskko ni ees joku pääsee sit taivaaseen eikä kaikki oo siel helvetiss

Äänestä

Varmuuten vuoksi voi olla sillee takaapäin. Se ylempi reikä on homojen harjoottelureikä ja alemmasta liukumasta laitetaan itämään. Ensteks pitää saada pikkuveikka jöppöttämmään.

Äänestä

Onko hevonen homo jos kattoo nautaa.

Äänestä
  • On jos se nauta on sonni.

    Äänestä

reisille ei saa mennä

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Onko syntiä?

Olemme kumpikin tahoillamme naimisissa.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu