Koronasta ei tietookaan. Porukka menee pitkin poikin vaikka tartuntoja on paljon🤬. Eivät yhtään ajattele muita ihmisiä vain itseensä🤬. Sietäisivät hävetä! Karanteeni sakki kulkee yleisissä tiloissa ajattelematta muita. Hyi hävetkää!!!!!!
Korona jyllää
8
112
Vastaukset
- Anonyymi
Käytiin tänään perheen kanssa ideaparkissa shoppailemassa, oikeen mukava reissu oli.
- Anonyymi
pariviikon päästä ollaan toistamieltä
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
pariviikon päästä ollaan toistamieltä
Lähden huomenna alkoon ,ostan 300e viinaa.
- Anonyymi
Tuskimpa se oikeasti "karanteeni sakki" yleisissä tiloissa liikkuu, kas kun ovat sairaalassa eristyksissä.
Tarkoittanet kirjoituksellasi mollata ikäihmisiä jotka henkensä pitimiksi joutuvat jopa kaupassa käymmään.
Optimi tilannehan olisi -niin yhteiskunnan kuin sinunkin mielestä-että ikäihmiset mieluiten nääntyisi nälkään silllä kotonaan.
Katsomalla peiliin näet sen jonka todellisuudessa pitäisi hävetä.- Anonyymi
Karanteeni "sakki" ei ole sairaaloissa! Vaan kotonaan!!! Kuka muun on maininnut ikä ihmiset paitsi sinä?? Kyllä ne levittelijät ovat keskiikäisiä tai nuorempia.
- Anonyymi
Ainakin ihme tapauksia näkee siellä täällä: räitään suoraan toisen ihmisen eteen, kerjätään puhelinta lainaan (tuijotetaan tyhmänä kun sanoo että en anna koska korona - eipä ole kyllä muutenkaan ollut tapana lainailla kamojaan tuntemattomille), hiippaillaan nolla-asteen säässä shorsit jalassa ja karvaiset kintut paljaana. Tuntuu että kun ilmeisesti täyspäisempi porukka on vetäytynyt omiin oloihinsa, niin örkit ja mönkäiset on suorastaan rynnänneet kaduille ja bussipysäkeille pyörimään.
Kaippa nämä on niitä itse itsensä "lääkinneitä" tapauksia.
Mutta vähemmän aineissa olevillakin on touhut vähän mitä sattuu. Siinä vaiheessa kun oli jo puhuttu että vanhusten olisi toivottavaa eristäytyä, joku mummo tunki melkein perseeseen kiinni kaupassa jonkin hyllyn äärellä. Ja turha moittia isoja marketteja että ovat ruttorysiä, kun tuollaista liki tunkua tapahtuu pikkukaupassa. Pikkuinenhan se K-kauppa kirkolla näet on.
Prismassa on hoksattu laittaa desit kassoille, kassahihna näyttää putipuhtaalta ja kapulat on otettu pois käytöstä. Ainakin jotkut kassahenkilöt myös katsovat ettei ihmisistä muodostu sumaa kassan toiseen päähän tavaroita pois laitettaessa. Kassahihnatkin näyttävät pestyiltä. Kangasalan Lidlissä sensijaan... ei mitään tietoa mistään desistä ainakaan pari päivää sitten ja eteisessä ei ole telinettä tms. mistä voisi ottaa hygieenisiä kosteuspyyhkeitä, toisin kuin Tampereella ainakin Hallituskadun Lidlissä. - Anonyymi
Suosittelen tekemään lastensuojeluilmoituksia noista ulkona kokoontuvista alaikäisistä lapsista. Lapsen huoltajan tehtävä on pitää lapsesta huolta. Jos ei siihen kykene, niin lapsen paikka on lastenkodissa.
- Anonyymi
Miten nyt kulutetaan, kun koti on linna ja korona jyllää? Suomalaiset ostavat kotimaista, verkossa ja viihdettä .Tuo yks toope lahti katselee päivittäin animaatio pornoa.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Nyt tajusin mitä haet takaa
En epäile etteikö meillä olisi kivaa missä vaan. Se on iso hyppy henkisellä tasolla sinne syvempään päätyyn, kuten tiedä433603- 362244
Naiselle mieheltä
Huomasin tuossa, että jääkaapissani on eräs sinun ostamasi tuote edelleen avaamattomana. Arvaatko mikä?321875- 171619
- 161576
- 231558
- 241417
Ihmetteletkö, mihin sinussa ihastuin?
Pikkuhiljaa huomasin, että olet ainutlaatuinen luonne, plussana tietysti ulkoiset avut. Toista ei taida löytyä koko maai811278- 141277
Mitä yhteistä on sulla ja kaivatulla?
Onko teillä samantyyppinen olemus tai luonne? Vai muistuttaako vartalonne toisiaan? Tai kasvot? Entä pukeutuminen? Onko881222