Selittää selittää puhuu paskaa minkä kerkee aika onneton
Joutaa helvettii Marin kuka luottaa
17
<50
Vastaukset
- Anonyymi
Niinistö on kirinyt hallituksen ohi kouluarvosana
7,uhrautui kohtalaisesti ja nyrkin teko laittoi
hallituksen toimimaan.Hallitus parantanut hieman 6. - Anonyymi
Sariini kiukuttelee koko ajan:"MINUA _____EI____KENELLÄKÄÄN_____OLE____ASIAA____NEUVOMAAN. MINÄ___JA____MINUN____HALLITUKSENI____TIETÄÄ___KUINKA___TOIMIA____TÄSSÄ____TILANTEESSA !!! ".
- Anonyymi
Mitä keskenkasvuinen likka ymmärtää elämästä, ei juuri mitään. On tainnut pissi nousta päähän. Meillä on hyvä presidentti, jolla on ymmärrystä ja taitoa hoitaa asioita, ja arvovaltaa myös pääministeriin nähden. Tätä asiaa pääministerimme ei tunnu ymmärtävän eikä kunnioittavan millään tavalla. Tiuskii ja äyskii viisaammilleen. Kehottaisinkin nykyistä pääministeriämme hieman pohdiskelemaan näitä arvovalta asioitakin. Kunnioitus pitää ansaita, sitä ei saa pelkän pääministerin tittelin avulla. Presidentillä on elämän kokemusta ja arvovaltaa arvovaltaa, ja sitä pitää hallituksen ja pääministerin kunnioittaa.
- Anonyymi
Sama, Niinistön esittämä asia toteutettiin mutta hiukan muunnettuna - sannan tapaan, ei mullan, saven eikä paskan vaan sannan.
Vaguen kansikuvat ei paina kun päättää pitäisi ja osata ajatella, vaikka on ennätysmäärä avustajia, päätöksiä saadaan odottaa ja puhutaan totuuden vierestä mm. suojavarusteiden suhteen, varmuusvaraston avaamisesta isot otsikot, suojaimet VANHAKSI menneitä mm. HUSiin toimitettiin v.2012 vanhaksi menneitä (Lähde ESS. 2.4)
- Anonyymi
Arvata saattoi tappeluksi ja tiuskimiseksi meni Sannalta. Ei pysy luonto sisällä kotona opittu tulee ulos kuin kakaralla.
- Anonyymi
Demukit ja komukit nyt vaan on vähän hitaammalla sytytyksellä varustettuja .
- Anonyymi
Ei kyllä ymmärrä mitään taloudesta
- Anonyymi
Seo on nähty ettei taloudesta ymmärä mitään. Nyt on toiveiden tynnyri potkastu auki, kuka vaan "menetyksiään" anoa älyää niin sanna maksaa
- Anonyymi
Aikanaan demarit löysivät töölönlahden rannasta mädän sorsan ja tekivät siitä pääministerin. Sanna tyttönen ei ole yhtään parempi.
- Anonyymi
Tästä tulikin mieleen kysymys menneitä ajoilta. Mikä on Suomen pienin järvi? No se on Työläjärvi. Sinne ei mahtunut edes Sorsan muna.
- Anonyymi
Sanna tyttönen taitaa olla ja onkin Suomen kaikkien aikojen suosituin pääministeri.
Ja sinä olet vanha katkeroitunut setämies, jonka elämä alkaa kohta olla ohi ja joka ei ole saanut mitään Sannan uraan verrattavaakaan aikaan. Katkeroittaahan se elämänsä sössinyttä mätämunaa. - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Sanna tyttönen taitaa olla ja onkin Suomen kaikkien aikojen suosituin pääministeri.
Ja sinä olet vanha katkeroitunut setämies, jonka elämä alkaa kohta olla ohi ja joka ei ole saanut mitään Sannan uraan verrattavaakaan aikaan. Katkeroittaahan se elämänsä sössinyttä mätämunaa.Omaelämänkerta tänne pääministeri osioon . vaaauuu mätämuna
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Sanna tyttönen taitaa olla ja onkin Suomen kaikkien aikojen suosituin pääministeri.
Ja sinä olet vanha katkeroitunut setämies, jonka elämä alkaa kohta olla ohi ja joka ei ole saanut mitään Sannan uraan verrattavaakaan aikaan. Katkeroittaahan se elämänsä sössinyttä mätämunaa.ÄLÄ tytöttele, se on karmeinta mitä voi tehdä voguen julkkikselle
- Anonyymi
On tällä pikkulikalla liri noussut päähän. Ei hänellä ole minkäänlaista oikean elämän kokemusta, ja silti luulee olevansa maailman napa ja menee neuvomaan viisaampiaan asioissa, joista hänellä itseellään ei ole minkäänlaista komemusta eikä tietämystä. Kannattaa pääministerin katsoa peiliin ja miettiä omaa asemaansa. Nöyryys on hyve, mutta sitä tältä tytteliltä puuttuu. Hieman jopa säälittävää.
- Anonyymi
HAH EI PALJO TILANNETTA MUUTA MARININ MARAKATTI JOS ET YHESTÄ UKOSTA TYKKÄÄ MUTTA VARMAA ON 100 VARMAA SINUSTA EI TYKKÄÄ KUKAAN VÄITÄN 95 % IHMISISTÄ EI TYKKÄÄ TAVOISTASI SNOPPALUSTASI, KNEPPAILUSTASI.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Trump muka öljyn takia Venezuelaan? Pelkää mustamaalausta
Kertokaapa mistä tuollainen uutisankka on saanut alkunsta? Näyttäkääpä ne alkuperäiset lähteet, minä en löytänyt mitään13512579Kun Arman Alizad puolusti hiihtäjä Vilma Nissilää sanomalla
"älä välitä sekopäistä Vilma", ja kun siitä kerrottiin täällä, niin sekopäinen mukasuvaitsevainen teki siitä valituksen793590Venezuela on hyvä esimerkki vasemmistolaisten pahuudesta
Jokainen tietää, että Venezuelassa on pitkään ollut Chavezin ja Maduron vasemmistohallinto. Maan talous on romuttunut,912865Miksei Trump ole kiinnostunut Suomen valloittamisesta?
Täällähän on enemmän turvetta kuin Norjalla öljyä. Eikö Ttump ole turvenuija?351350Martinalta vahva viesti
"Suuret unelmat venyttävät sinua, pelottavat vähän ja vievät mukavuusalueen ulkopuolelle. Juuri siellä kasvu tapahtuu. J2671315Akateemikko Martti Koskenniemi vertaa Trumpia Putiniin
"-Suomalaisena on syytä olla huolissaan siitä, että Yhdysvallat näin vahvistaa 1800-luvun alkupuolella julistamansa etup1441269Jos mies olet oikeasti...?
Kiinnostunut... Pyydä mut kunnolla treffeille ja laita itsesi likoon. En voi antaa sydäntä jos sinä olet epävarma ja eh1121226Esko Eerikäinen paljastaa järkyttävän muiston lapsuudesta - Isä löytyi alastomana slummista
Esko Eerikäisen tausta on monikulttuurinen, hän muutti vain 10-vuotiaana yksin kotoaan Kolumbiasta isovanhempiensa luo S121137- 801021
Nautitko riidan haastamisesta?
Itse olen hyvin kärsivällinen ja sopuisa noin yleensä, mutta osaan tarvittaessa olla hankala. Niin metsä vastaa kuin sin184923