joko koronan takia tahi muuten on käynnistynyt konkurssien aalto seinäjoella ,erityisesti Ideaparkissa.Repikää nyt siitä huumoria kun saitta kauppakeskuksen joka panee ovensa kiinni pian.Ei enää intoilevia kirjoituksia tai puhetta paljon kuulu tai näy,menikö pupu pöksyihin ?
seinäjoen konkurssit
19
1603
Vastaukset
- Anonyymi
Maakunta maksaa. Niin se on aina ollut.
- Anonyymi
Taisi Sukarilla osua omaan nilkaan kun tuli Koronan kanssa Espanjasta Suomeen.
- Anonyymi
Moni vuokranantaja puolittanu tai kokonaan perunu vuokrat kriisin takia,vaan mitä tekee Sukari????
- Anonyymi
Ideaparkin rahoittajat ovat nyt liemessä.
Sukarilla ei ole muuta kuin velkaa. Ei pysty nyt edes korkoja hoitamaan, kun vuokralaiset eivät kykene maksamaan vuokria. Näin se menee.
Ei saa Seinäjoen kaupunkikaan omiaan pois tällä hetkellä.
Riskinotto joskus kannattaa, nyt se ei kannattanut. - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Ideaparkin rahoittajat ovat nyt liemessä.
Sukarilla ei ole muuta kuin velkaa. Ei pysty nyt edes korkoja hoitamaan, kun vuokralaiset eivät kykene maksamaan vuokria. Näin se menee.
Ei saa Seinäjoen kaupunkikaan omiaan pois tällä hetkellä.
Riskinotto joskus kannattaa, nyt se ei kannattanut.Lapualla ei otettu riskiä eikä rakennettu koko Ideaparkin vaikka sitä sinne oltiin puoliväkisin tunkemassa.
Eipä ole liikkeitä joilla voisi mennä huonosti. Mitä nyt muutamat vanhat jotka ovat kaatumassa näinä kovina aikoina.
Sitten Lapuan saa siunata lepoon. - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Lapualla ei otettu riskiä eikä rakennettu koko Ideaparkin vaikka sitä sinne oltiin puoliväkisin tunkemassa.
Eipä ole liikkeitä joilla voisi mennä huonosti. Mitä nyt muutamat vanhat jotka ovat kaatumassa näinä kovina aikoina.
Sitten Lapuan saa siunata lepoon.olipas kummia kommentteja..liikkeet sulkee joo ovet parkissa ja muuallakin ettei palkat juokse,sähköt ym..ei pakko ole konkkaan mennä. vuokran antaja päättää siirretäänkö maksuja harva jeesustelee niin ettei mitään tarvii antaa koska kulut pyörii heilläkin.
parkin rakennuskulut tais joo mennä muille kun suggelle - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
olipas kummia kommentteja..liikkeet sulkee joo ovet parkissa ja muuallakin ettei palkat juokse,sähköt ym..ei pakko ole konkkaan mennä. vuokran antaja päättää siirretäänkö maksuja harva jeesustelee niin ettei mitään tarvii antaa koska kulut pyörii heilläkin.
parkin rakennuskulut tais joo mennä muille kun suggelleKyllä. Todella erikoinen mielenilmaus... vetää ny Lapua tähän keskusteluu. Ollu vissiin vähän leluja kaverilla
- Anonyymi
Tulee Karhuvuoressa asuntoja myyntiin.. Harmi
- Anonyymi
Taitaa tulla vähän muuallakin kämppiä myyntiin kuin S:joella ja Karhuvuoressa.
Kyllä tämä konkurssi koskee koko maailmaa, ei tältä välty mikään maailman kolkka.
Seinäjoki on kärpäsen paska tässä kokonaisuudessa. - Anonyymi
Höpöhöpö! Kiinassa omat uudet tartunnat loppui parissa kuukaudessa, eli ei tämä kauaa kestä ja kuolleita vähemmän kuin normi influenssassa.
Tämän jälkeen kaikki kysyntä räjähtää pilviin ja tulot sen mukaan. - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Höpöhöpö! Kiinassa omat uudet tartunnat loppui parissa kuukaudessa, eli ei tämä kauaa kestä ja kuolleita vähemmän kuin normi influenssassa.
Tämän jälkeen kaikki kysyntä räjähtää pilviin ja tulot sen mukaan.Älä unta nää!!
Koulut kiinni Toukokuun loppuun, kesän kaikki massatapahtumat jo nyt peruttu. Pitkällä syksyssä ollaan ennen kuin asiat yhtään palautuu normaaliksi. - Anonyymi
Kukapa sinne karhuvuoreen on halunnut ennen tätä kriisiäkään..
- Anonyymi
Joku Lapualaanen osas taas aloottaa Seinäjoen mollaamisen konkurssi puheellansa
- Anonyymi
Seinäjokelaisethan ei tunnetusti mollaa naapurikuntia. Terveisin Nuorissa on tulevaisuus.
Anonyymi kirjoitti:
Seinäjokelaisethan ei tunnetusti mollaa naapurikuntia. Terveisin Nuorissa on tulevaisuus.
lapualla on .....moja
- Anonyymi
TAAAAAAAAAAS yksi liike lopettaa Seinäjoella! Pilailupuoti Tirina sulkee ovensa.
- Anonyymi
Elämä on jatkuvaa pyöritystä elämänkaarien muodoissa
koetas nyt pitkä aa - päästä lapsen aatoksistas
- sillä ns. kuolema antaa uudelle syntyvälle tilaa ja muillekkin muutoksillee
TAAAAAASS - Anonyymi
Rauhoitu, ei seinäjoella kukaan ole konkurssia tekemässä, yrittäjäkaupunki pärjää aina. Joku lopettaa joku aloittaa, yritysten määrä kasvussa.
- Anonyymi
vielä kun täällä joku osaisi perustaa muuta kun ravintoloita,partureita,autokauppoja tai ruokakauppoja...zuuuzut matkijoita kaikki tyyni omat ideat valunu kakkana kyrkösjärveen
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
SDP on vastuunkantaja, ja siksi suosituin kansan keskuudessa
Kiusaamiseenkin SDP puuttuu heti sellaisen tultua ilmi. Esimerkiksi persut lakaisevat nämä maton alle ja pahentavat site645941Persut on Suomen mamutuspuolue nro 1.
Heti ensimmäisenä persuvuonna 2015 maahantoivat Suomeen 35 tuhatta kunniavierastaan. Tuoreimpana persuvuonna 2025 pers714795Punavihreät puolueet haluavat Suomeen satoja tuhansia kehitysmaalaisia
SDP, vihreät ja vassarit haluavat nostaa esim. pakolaiskiintiötä todella paljon. Orpon hallituksen aikana maahanmuutto474384SDP:n johto pesi kätensä häirintäkohusta
"Suurimman oppositiopuolue SDP:n johto olisi todennäköisimmin halunnut vaieta puolueen ympärillä velloneen häirintäkohun564151SDP on selvästi paras valinta äänestyskopissa
Puolueella on arvomaailma kohdallaan, sillä on hyvä CV itsenäisen Suomen historiassa vastuunkantajana ja hyvinvointivalt953761SDP:n selitykset ontuu pahasti - "On käsitelty heti, mutta kukaan ei tiedä"
Kokoomuslaiset pistää taas demareita nippuun. Tuppuraisen mukaan mukaan SDP:n useat ahdistelutapaukset on käsitelty het502473Oletko nainen turhautunut, kun en tule juttelemaan siellä?
Haluaisin tottakai tulla. Älä käsitä väärin. Ehkä ensi kerralla?352379Kähmijä puolueen kannatus romahtamassa
Erityisesti naiset ovat suuttuneet SDP:lle kertoo asiantuntijat442108Persut pettävät ja valehtelevat aina
Petoksistahan jää kiinni kuten olemme persujen kannatusromahduksesta nähneet, mutta siitä huolimatta persut jatkavat val41469En uskalla ees ajatella muru
Miten mulle ois käynyt näiden raskaiden vuosien aikana jos sua ei ois ollut 🥺😧❤️ Sä oot ollut mun henkisenä tukena iha131239