siirtelyä kuriin. Vituttaa vännellä kelloja puolen vuoden välein ees taas. Mitä helvetin hyötyä siitä on?
Ettekö saa edes tätä kellojen
3
171
Vastaukset
- Anonyymi
myöhästyikkö duunista vai menikkö liian aikasi:)
- Anonyymi
Haittaa tuosta on ainakin kansanterveydelle. Tutkimusten mukaan luontaisen päiväkierron suhteen eriajassa eläminen altistaa erilaisille sairauksille. Eli kyllähän tuosta populaatiotasolla tulee yhteiskunnalle maksettavaa, kun ihmisten terveys on huonompi.
Onneksi on liukuva työaika. Ja nyt kun on vielä etätyöt, niin ei ole mitään väliä mihin aikaan aloittaa. Muuten aloittaisin kymmeneltä, talviaikaan (normaaliaikaan) yhdeksältä. Nyt siis voi aloittaa kymmeneltä ja viettää pitkiä lounaita vanhoja, hyviä sarjoja katsellen. - Anonyymi
Mieti.......urpilainen,pietikäinen, kumpulanatri,hassi,virkkunen,hautala, voi hyvä sylvi, mitä tuonkaltainen pösilölauma siellä tekee, KULUTTAA AIKAA ja MEIDÄN TOLKUNIHMISTEN verorahoja, eu on lopetettava.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Työeläkeloisinta Suomen suurin talousongelma
Työeläkeloisinta maksaa vuodessa lähes 40 miljardia euroa, josta reilut 28 miljardia on pois palkansaajien ostovoimasta.1492033Israel euroviisujen 2.
Israel sai taas eniten yleisöääniä. Suomesta täydet 12 pistettä, poliittinen ”ammattiraati” antoi 0 pistettä. Hyvä Is3051737- 931567
Mun mielestäni on tosi loukkaavaa
Nainen, että luulet palatan typeriä, sekavia ja ilkeitä viestejä mun kirjoittamiksi. Mä en ole katkera, epätoivoinen, ra2001210Euroviisut ei enää niin musiikkikilpailu?
Kappaleiden taso ei enää ole mikä sijoituksen ratkaisee.Eikö kukaan ihmettele että Israel pärjää lähes joka vuosi kisois781193- 671150
- 251061
- 481007
Rakas nainen ymmärsin
Että minun pitää pitää kiinni sinusta. Haluan, että sä olet onnellinen. Olet mulle se oikea ja mä sulle. Rakastan Sua yl73966- 45947