One Hall of Fame

Anonyymi

Kuka on Suomen ykköstunkittaja? Maajohta. Parru. Walroos Kari valkohammas. Tuurin tunkittaja? Salmari Finn. Äänekosken mehmetti??
Ehdotuksia kehään.

7

108

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Nää on kaikki luusereita.

    • Kyllä MAAJOHTAJA on ykkönen!

      Typerysten kuningas TOMMI VUORINEN!

      Inhimillisten erehdysten SÄÄLITUNKIO, ihmispolo joka epäonnistuu KAIKESSA, tekee AINA väärän valinnan - jopa murphyn lakia pilkaten!!! Käsittämättömällä varmuudella hän osaa AINA valita sen VÄÄRÄN vaihtoehdon elämässään!!

      Miten voi olla mahdollista että joku voi aina osua VÄÄRÄÄN?!??! MAAJOHTAJA uhmaa jopa MATEMATIIKKAA ja TODENNÄKÖISYYKSIÄ!

      MUAHAHAHAAAAA. Olisiko MAAJOHTAJA kenties joku ufo-olento, korkeampaa älyä edustava olento, joka on etukäteen ohjelmoitu aina valitsemaan se VÄÄRÄ vaihtoehto eikä KOSKAAN oikeaa? Voisiko tämä selittää MAAJOHTAJAn luonnetta?

      MUAHAHAMUAHHAMAUUHAAAAAA

      Poijjaat!! Taasen!

      • Anonyymi

        Totta. Jäädytetään Vuorisen pelinumero.


      • Anonyymi

        Kyllä Tommi vie tämän kisan. Mies kantaa säkillä valoa pimeään torppaansa samalla kun odottaa että coineilla voisi ostas uuden hehkulampun.


    • Anonyymi

      Tuurin punapaitainen Tuurin tunkittaja on mielestäni ykkönen. Vaatimaton asiallinen, faktoihin perustuva linja on todiste ammattimaisuudesta.

    • Anonyymi

      Se takavuosien ternimaitovedätys tampereelta vaati myös kovia tunkittajia.

    • Anonyymi

      Hei Tommi! Olen keskituloinen poromies Lapista. Rahhaa on niin paljon, etten edes kehtaa sanoa. Mutta poroilta alkaa ruoka loppumhan ja ostaisin mutta mistään ei lövy. No, jos ostaisin sinulta näin aluksi viielä miljoonala niitä coineja, että olis kisuroile etes jotain pureskeltavaa. Myisikkö?
      Jos kiinnostaa, niin tule Vuotson paarin ethen vapunaattona ja tuo rattorikuorma niitä coineja. Lyön samantien kaks milijoonaa käthen. Sen jäläkhen alakasitkin minun omaksi juoksupojaksi. Aina kun tarvin hyövyllisen idiootin palveluksia, niin kävelisin vain pihan poikki sinne lättiin, ja valijastaisin sinut ajoporoksi. Sopisko tämmönen sulle? Mie kylillä kyllä luppaan sinut kaikile esitellä ja oikein kehua, kuinka olet ollu hyövyllinen "rahareikä".

      Jään oottamhan!!

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ihanasti alkoi aamu: SDP:n kaula kokoomukseen jo 6,9 %-yks

      Lindtmanin I hallitus on tukevasti jytkyttämässä laittamaan Suomi kuntoon Orvon täystuhohallituksen jäljiltä, jonka kann
      Maailman menoa
      257
      1878
    2. Olen niin kesken

      Omien asioiden suhteen etkä voi odottaa loputtomiin. Mun on muutenkin niin vaikea suhun luottaa vaikka joku ihme syvyys
      Ikävä
      15
      1428
    3. Tietääkö joku ylläpidosta?

      Miten näillä palstoilla tomii tuo ylläpito, onko sitä yli päätään olemassa vai ovatko huhut totta että on palstan kirjoi
      Sinkut
      210
      1287
    4. Auttaja paikalla. Kerro huolesi. (Osa 2)

      Voin auttaa sinua näkemään tilanteesi uudesta näkökulmasta. Voin antaa lohtua, toivoa ja rohkeutta. Olen elänyt maan pä
      Ikävä
      185
      1135
    5. Minkä ikäinen

      Minkä ikäinen on kaipauksesi kohde?
      Ikävä
      69
      978
    6. Nainen olet ensimmäinen tarpeeksi vahva

      joka kestää tämän kokonaisuuden, minut. Persoonani, tunteeni, kipuni, pelkoni. Olen aina pidätellyt itseäni ja antanut v
      Ikävä
      60
      933
    7. TTK:sta tippunut Sara Siipola rehellisenä Jurza-open kanssa: "Että jaa, siinäkö..."

      Tippuiko oikea TTK-pari ensimmäisenä? Joka tapauksessa iso kiitos tansseistanne Sara ja Jurza Tanssii Tähtien Kanssa -p
      Tanssii tähtien kanssa
      18
      904
    8. Tunnisteita kaipaajille

      Onko jokin juttu mistä sun kaivattu tietää et viesti ois hälle? ☎️📝
      Ikävä
      51
      846
    9. Martina ei mennyt naimisiin

      IS 17.9: Martinan häät peruuntui, tajusi, ettei ollut oikea aika. Rahat meni hevosiin. On edelleen parisuhteessa Yhdysva
      Kotimaiset julkkisjuorut
      126
      820
    10. Mä tuun aina rakastamaan sua J

      Mutta en pysty kertomaan, että mikä mulla on hätänä. Mä en kertakaikkiaan pysty. Joskus naureskelit muiden ihmisten vai
      Ikävä
      61
      813
    Aihe