One Hall of Fame

Anonyymi

Kuka on Suomen ykköstunkittaja? Maajohta. Parru. Walroos Kari valkohammas. Tuurin tunkittaja? Salmari Finn. Äänekosken mehmetti??
Ehdotuksia kehään.

7

121

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Nää on kaikki luusereita.

    • Kyllä MAAJOHTAJA on ykkönen!

      Typerysten kuningas TOMMI VUORINEN!

      Inhimillisten erehdysten SÄÄLITUNKIO, ihmispolo joka epäonnistuu KAIKESSA, tekee AINA väärän valinnan - jopa murphyn lakia pilkaten!!! Käsittämättömällä varmuudella hän osaa AINA valita sen VÄÄRÄN vaihtoehdon elämässään!!

      Miten voi olla mahdollista että joku voi aina osua VÄÄRÄÄN?!??! MAAJOHTAJA uhmaa jopa MATEMATIIKKAA ja TODENNÄKÖISYYKSIÄ!

      MUAHAHAHAAAAA. Olisiko MAAJOHTAJA kenties joku ufo-olento, korkeampaa älyä edustava olento, joka on etukäteen ohjelmoitu aina valitsemaan se VÄÄRÄ vaihtoehto eikä KOSKAAN oikeaa? Voisiko tämä selittää MAAJOHTAJAn luonnetta?

      MUAHAHAMUAHHAMAUUHAAAAAA

      Poijjaat!! Taasen!

      • Anonyymi

        Totta. Jäädytetään Vuorisen pelinumero.


      • Anonyymi

        Kyllä Tommi vie tämän kisan. Mies kantaa säkillä valoa pimeään torppaansa samalla kun odottaa että coineilla voisi ostas uuden hehkulampun.


    • Anonyymi

      Tuurin punapaitainen Tuurin tunkittaja on mielestäni ykkönen. Vaatimaton asiallinen, faktoihin perustuva linja on todiste ammattimaisuudesta.

    • Anonyymi

      Se takavuosien ternimaitovedätys tampereelta vaati myös kovia tunkittajia.

    • Anonyymi

      Hei Tommi! Olen keskituloinen poromies Lapista. Rahhaa on niin paljon, etten edes kehtaa sanoa. Mutta poroilta alkaa ruoka loppumhan ja ostaisin mutta mistään ei lövy. No, jos ostaisin sinulta näin aluksi viielä miljoonala niitä coineja, että olis kisuroile etes jotain pureskeltavaa. Myisikkö?
      Jos kiinnostaa, niin tule Vuotson paarin ethen vapunaattona ja tuo rattorikuorma niitä coineja. Lyön samantien kaks milijoonaa käthen. Sen jäläkhen alakasitkin minun omaksi juoksupojaksi. Aina kun tarvin hyövyllisen idiootin palveluksia, niin kävelisin vain pihan poikki sinne lättiin, ja valijastaisin sinut ajoporoksi. Sopisko tämmönen sulle? Mie kylillä kyllä luppaan sinut kaikile esitellä ja oikein kehua, kuinka olet ollu hyövyllinen "rahareikä".

      Jään oottamhan!!

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Erään T miehen viimeinen aloitus tänne

      Moi Olen kirjoittanut täällä säännöllisesti yli 5 vuotta. Kaivannut kuten kuuluukiin, mutta myös unohdellut ja selvitel
      Ikävä
      37
      4524
    2. Sanna vaihteeksi Australian "60 minuuttia" ohjelmassa

      Kansanvälinen superstaramme esiintyi tällä kertaa toisella puolen maapalloa esitettävässä ohjelmassa. Kiinnostus on kova
      Maailman menoa
      157
      2658
    3. Yritykset verolle ja yritystuet 10 mrd. eur/v pois

      Kiristämistapauksissa yrityksille sanotaan hei hei. Suomi ei tarvitse yhteiskunnan rahoilla "yrittämistä". Yhteiskunta v
      Maailman menoa
      103
      2216
    4. Sanna Antikainen (ps) : Vornasen pyssy suututti demarit

      https://www.suomenuutiset.fi/sanna-antikaisen-kolumni-vornasen-pyssy-suututti-demarit-mutta-kuka-puhuu-totta/ Vornasen
      Maailman menoa
      22
      1734
    5. Yritän saada sinut pois mielestäni ja ajatuksistani nainen

      Turhaan. Mitä enemmän yritän, sitä enemmän haluan sinut ja sinua. Miten voitkaan olla niin ihana ja tuntua niin hyvältä.
      Ikävä
      78
      1706
    6. Riikka se runnoo työttömyyttä lisää

      Menkää töihin! "15–74-vuotiaiden työttömyysasteen trendiluku oli lokakuussa 10,3 prosenttia. Työttömiä oli yhteensä 276
      Maailman menoa
      14
      1450
    7. Nyt meni maku vas.liittoon, kun vaativat minimituntipalkkaa lakiin

      Sehän tarkoittaa samalla myös maksimituntipalkkaa, koska kun laki on kerran laadittu, niin sitä on vaikea muuttaa. Työma
      Maailman menoa
      65
      1436
    8. Miksi rakastuit ?

      Kyseiseen naiseen?
      Ikävä
      73
      1408
    9. Mikä on sinun ja kaivattusi ikä

      💕💕💕💕
      Ikävä
      81
      1400
    10. Mun on pakko uskaltaa

      Mikäköhän olisi pahin skenaario, jos vain laittaisin hänelle viestin, et haluan jutella meistä? Se, että hän vastaisi, e
      Ikävä
      82
      1381
    Aihe