Olisitte nyt kysyneet edes itseltänne, onko tämmönen tyttönen edes riittävän pätevä tullakseen valituksi pääministeriksi... Koko ajan törmätään kokemattomuuteen, tietämättömyyteen ja kymmeniin avustajiin, jotka on rekrytoitu paikkaamaan näiden omaa tyhmyyttä. Tämän jälkeen Kepusta ei paljon itsestään jää. Tukitolppa kelpaa kyllä jokaiselle, jopa hallitukselle. Mutta puolueen omaan tulevaan menestykseen eli sen puutteeseen ei ainakaan äänestäjät enää luota.
Kun Kepu on pelkkä SDP:n tukitolppa
Anonyymi
4<50
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
Voi voi, kun persuilla on kova tarve trollata keskustalaisia. Onhan teillä tietysti suuri huoli, kun Marinin sekä hallituksen suosio senkun kasvaa ja persujen valuu alas hitaasti, mutta varmasti. Miksi keskustalaisten pitäisi olla huolissaan asemastaan, koska menestyvän pääministerin johtamassa hallituksessa myös Keskustan on hyvä kasvattaa kannatustaan?
Keskusta on tekemässä nyt vastuullista työtä ihmisten hyväksi.
Punamultapolitiikka osoittaa taas merkityksellisyytensä. Lupaa hyvää Keskustan ja SDP:n väliselle yhteistyölle jatkossakin.
No onhan kommentti. Ei ( tyttönen) ole äiti, perheellinen, aikuinen nainen. Nyt en ota kantaa politiikkaan enkä puolueisiin, mutta on turha mennä (tytöttelemään) ketään aikuista naista. Voi olla että tämän mielipiteen on kirjoittanut joku (poikanen) tai sitten ( ikääntynyt papparainen). Marin on akateemisesti koulutettu, selväsanainen, asioista perillä oleva ja siksi täysin pätevä vaativaan tehtäväänsä. Kirjoittajan kannattaa (tytötellä) omia tyttäriään, jos niitä on, tai jos olet nuorempi niin kannattaa ottaa oppia uraa tekevistä naisista.
Keskustan ei todellakaan pidä pönkittää Marinia ja hänen hallitustaan. Keskusta kuolee apupuolueen roolissa.