En käsitä en ymmärrä en ja en.

En tiedä mitä ajatella. Mikä saa aikuiset ihmiset kiusaamaan ja haukkumaan toisiaan täällä? En edes ymmärrä mitä viihdearvoa sillä on. Pakkohan näiden on olla teinejä muuten menee usko kokonaan ihmisiin. Ihan niinkuin toisen tunteet olisi joku normaali vitsailun aihe.
13<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 13

Vanhimmat

Ei ole mitään viihdearvoa enkä sellaiseksi halua miteen edes sanoa.

No mediaplays kiitos. Eli ei mediapeliä kiitos.

Äänestä

Missä kuplassa elät, kyllä ne aikuset ihmiset harrastaa sitä samaa kaikkialla muuallakin reaalissa asia ilmenee vaan eri muodossa

Äänestä
  • Elän vissiin hyvin käyttäytyvien ja älykkäiden ihmisten seurassa. Koska en normaali elämässäni ole kokenut vastaavaa kuin täällä. Olen ihan tyytyväinen siihen kuplaan.

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Elän vissiin hyvin käyttäytyvien ja älykkäiden ihmisten seurassa. Koska en normaali elämässäni ole kokenut vastaavaa kuin täällä. Olen ihan tyytyväinen siihen kuplaan.

    Miksi sitten olet päätynyt tälle palstalle?
    :D Alkoiko kupla rakoileen?

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Miksi sitten olet päätynyt tälle palstalle?
    :D Alkoiko kupla rakoileen?

    Tunteet halusin kirjoittaa niistä jonnekin. Kupla on vielä täysin ehjä.

    Äänestä

Luonnevikaiset aikuiset voivat kirjoitella sellaisia. Valitettavasti niitä löytyy.

Äänestä

Mä oon taas ihmetelly sitä et mikä saa jotkut ihmiset kiinnostumaan niin hirveästi toisten ihmisten asioista? Se on uskomatonta aina kun sellaiseen törmää ja se saa miettimään aina et mikähän ruuvi tuollakin on löysällä.

Äänestä
  • Niin se on asia ihan erikseen, eikä liity mitenkään siihen että ihmiset käyttävät huonosti nettipalstalla. Itsellä ei tarvetta puuttua muiden asioihin paitsi jos tarvitsevat apua.

    Äänestä

Ai niin siis sinä uskot vielä ihmisiin? Niinkuin millä tavalla?

Äänestä
  • Uskon. Elämässäni on paljon mukavia ihmisiä. Outoa olettaa että tunnet minut.

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Uskon. Elämässäni on paljon mukavia ihmisiä. Outoa olettaa että tunnet minut.

    Et tajunnut kysymystä. Ei se kirjoittaja varmaan kuvitellut sua tuntevansa.

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Et tajunnut kysymystä. Ei se kirjoittaja varmaan kuvitellut sua tuntevansa.

    Tajusin . Kuinka voit selittää että miten uskot johonkin kerro se? Elämässäni on mukavia ihmisiä jotka saavat uskomaan siihen.

    Äänestä

Ei mutta tää oli kyllä nyt pirun hyvä!

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

En tiedä mitä ajatella. Mikä saa aikuiset ihmiset kiusaamaan ja haukkumaan toisiaan täällä? En edes ymmärrä mitä viihdearvoa sillä on. Pakkohan näiden on olla teinejä muuten menee usko kokonaan ihmisiin. Ihan niinkuin toisen tunteet olisi joku normaali vitsailun aihe.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu