Pyhä Henki EI

Anonyymi

Pyhä Henki ei anna kenellekään puhuttavaksi solvauksia. EI VARSINKAAN SOLVAUKSIA JEESUKSEN SOVITUSTYÖTÄ KOHTAAN.
Sellaisia solvauksia antaa vain Perkele.

26

83

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Perkeleen lempisolvauskohde on juurikin Jeesuksen teko Golgatan ristillä, sillä siellä ratkaistiin ihmisen ikuisuusongelma.

    • Kumpikohan noista innoitti aloittajaa?

      • Anonyymi

        Kirjoituksistasi ei tosiaan voi erehtyä hullukaan.


      • Anonyymi

        Mulla olis melko varma arvaus, mutta hienotunteisuus syistä jätän sen kertomatta.


    • Anonyymi

      Jokaisesta lauseesta lukija määrittelee omassa mielessään mihin luokkaan lauseessa olevan sisällön märittelee.
      Siinä on lukijan jumaluus

    • Saatana teki vain hyvää työtä,
      kun kaikki ulvovat sovitustyötä.

      Saatana sovitti heille omat vaatteensa, kuten ilmoitettu on:

      "Silmät sokeina he nyt harhailevat kaduilla veren tahrimissa vaatteissa.
      Vaatteita, joihin eivät saisi edes koskea, he kantavat yllään."

      • Anonyymi

        Saatanako sinut sovitti? Sitäkö tahdot solvauksellasi sanoa?


      • Anonyymi

        Ikävä juttu, että sinulle jäänyt tuo tautofoninen levy päälle ex-ystäväsi suhteen. No, jos haluat niin kovin pitää katkeruudestasi ja vihastasi kiinni häntä kohtaan, niin se on sitten sinun valintasi!


      • Anonyymi

    • Pyhä Henki ottaa Jumalan sanasta ja julistaa ihmisille.
      Pyhä Henki tekee Jeesuksen ja hänen sovitustyönsä eläväksi ihmisille..Hän muistuttaa kaikesta, mitä Jeesus on tehnyt..Hän näyttää myös todeksi synnin, vanhurskauden ja tuomion..
      Pyhä Henki täyttää uskovan voimallaan ja merkkinä Pyhän Hengen täyteydestä ovat uudet kielet ja Myös muita Pyhän Hengen lahjoja voinuskova saada, kuten profetoiminen, terveeksi tekemisen lahjat, henkien erottamisen lahja, eri kielillä puhumisen lahja, lahja avustaa, hallita, viisauden tai tiedon sanat, uskon lahja, lahjan tehdä voimallisia tekoja..lahjan puhua eri kielillä, lahjan selittää kieliä,..Kaiken tämän vaikuttaa Pyhä Henki jakaen kullekin erikseen niinkuin tahtoo..

    • Anonyymi

      Jos mieltä hallitsee jeesukset, pyhät henget perkeleet ja paholaiset niin on korkea aika hakeutua mielenterveyspalvelujen piiriin.

    • Anonyymi

      Talkat solvaukset on annettava ammattimiehille tehtäväksi, pelhana vieköön.

    • Anonyymi
    • Anonyymi

      Niin on, amen.

    • Anonyymi

      Pyhähenki on hienotunteinen opastaja, joka opastaa lempeästi ja pakottamatta. Mutta saatana tulee ovelasti ihmismieleen ja alkaa ottaa sitä valtaansa ja teetättää hirmutekoja käskyläisillään. Mutta Jeesus kuoli meidän kaikkien puolesta ja sovitti syntimme. Siksi meillä on mahdollisuus ottaa Jeesus Herraksemme ja syntiemme sovittajaksi ja anoa anteeksi lankeamuksiamme vilpittömästi Jeesukselta. Hän pesee meidät puhtaiksi saatanan saastan löyhkästä ja antaa meille Pyhänhengen tilalle.

      • Anonyymi

        Aamen kiitos Jeesus!


      • Anonyymi

        Aamen!


    • Anonyymi

      Ei ei ei. 2kor1:17 Kun minulla siis oli tämä aikomus, en kaiketi ole menetellyt kevytmielisesti? Vai päätänkö lihan mukaan, minkä päätän, niin että puheeni on sekä "on, on", että "ei, ei"? Mutta Jumala sen takaa, että puheemme teille ei ole "on" ja "ei."
      Niin Hän On. Amen

    Ketjusta on poistettu 8 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Tukalaa kuumuutta

      Tietäisitpä vaan kuinka kuumana olen käynyt viime päivät. Eikä johdu helteestä, vaan sinusta. Mitäköhän taikoja olet teh
      Ikävä
      43
      2987
    2. Ensi kesänä

      Näin kesän viimeisenä minuutteina ajattelen sinua. Olisiko seuraava kesä "meidän" kesä? Tänä vuonna ei onnistuttu, mutta
      Ikävä
      61
      2921
    3. Sinä, ihastukseni

      Mitä haluaisit tehdä kanssani ensimmäisenä?
      Ihastuminen
      42
      2357
    4. Tiedät ettei tule toimimaan.

      Mielenterveys ei kummallakaan kestä.
      Ikävä
      31
      1853
    5. Okei, myönnetään,

      Oisit sä saanut ottaa ne housutkin pois, mutta ehkä joskus jossain toisaalla. 😘
      Ikävä
      25
      1709
    6. Anne Kukkohovin karmeat velat ovat Suomessa.

      Lähtikö se siksi pois Suomesta ? Et on noin kar? mean suuret velat naisella olemassa
      Kotimaiset julkkisjuorut
      72
      1644
    7. Onko kaivatullasi

      himmeä kuuppa?
      Ikävä
      48
      1576
    8. Mihin hävisi

      Mihin hävisi asiallinen keskustelu tositapahtumista, vai pitikö jonkin Hannulle kateellisen näyttää typeryytensä
      Iisalmi
      77
      1255
    9. On jo heinäkuun viimeinen päivä.

      En taida nähdä sinua koskaan.
      Rakkaus ja rakastaminen
      36
      1236
    10. Lähtikö korvat

      puhtaaksi vaikusta?
      Tuusniemi
      79
      1070
    Aihe