Yrittäjille 724 euroa kuukaudessa. Ei mitenkään mahdoton summa, mutta henkilökohtaisesti auttaa todella paljon tässä tilanteessa. Kiitos hallitukselle tästä.
Hyvin tehty
Anonyymi
7<50
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 7
Vanhimmat
Tässä on ollut monenlaista demari kepu kok hallitusta jo tätä ennen miksei sitä asiaa ole saatu aikaisemmin kuntoon
Kotona makoillaan ja rahaa tulee, tätä se on sosialistin unelma, toiset maksaa ja otetaan velkaa. Miksi en ole tätä ennen tajunnut, raatanut vuosikymmeniä yrittäjänä. Nyt liityn valittajien kuoroon
Sekin että pääsee pois yrittäjän statuksesta on saattanut kestää toista vuotta eikä ketään ole kiinnostanut pätkääkään
Ymmärryshän se juuri erottaa yrittäjän menestyjästä...
Oltuani+aikoinaan+yrittäjänä+yli+30+vuotta+voin+vakuuttaa+ettei+monikaan+jää+kotiin+makoilemaan+vaikka+ei+sillä+hetkellä+olisikaan+asiakkaita+tai+valmistus+olisi+pysähdyksissä+koska+kauppa+ei+käy.
Noissa+tapauksissa+yrittäjät+valmistelevat+tulevaa+kaikin+tavoin+joka+heille+on+mahdollista+esim+rahoituksen+suhteen.+Muutakin+väsäämistä+löytyy+johon+sitten+pitää+tyytyä+jos+tilien+pohja+paistaa.+Arvelen+pienyrittäjien,+joille+tuo+maksetaan,+elävän+pitkälti+kädestä+suuhun+periaatteella,+joten+tuo+on+viisas+teko.
Tilannehan+ei+ole+riippuvainen+yrittäjien+toimista+vaan+yrittämättömyyden+eli+kommunismin+joka+Kiinassa+ei+laita+paikkojaan+kuntoon.+Mieluummin+pyritään+saamaan+lännestä+vaikutusvaltaa+tänne+sijoittamalla+kuten+Hesa+-+Tallinna+tunneliinkin,+kuin+oman+maan+kuntoon+saattamiseen.
Kiina+pitääkin+laittaa+pannaan+jossa+kaikista+sen+ansaitsemista+varoista+sen+pitää+sijoittaa+oman+maansa+kehittämiseen+YK:n+valvonnassa+ainakin+70%+jotta+koko+maa+ja+kansa+saadaan+tähän+päivään+eikä+ole+uuden+komucoronan+vaaraa!
- verot , jää päälle 500 ?
Summa vaihtelee tosin pula-aikoina aikapulan edessä ollen juurikin 724€ tai 472$ tai 247£.