Onko kukaan ottanu uppoavasta nollaliikkeestä vielä ohjaksia. Väyrys jätti puolueen noilottamaan. Joko joku on korjannut kurssin? Vai noilottaako nollaliike vielä?
Vastaukset 13
- Anonyymi
Kyllä se noilottaa!
- Anonyymi
Eipäs noilota. Seiskaliikkeen tilanne on hidas, mutta vakaa! Kuten tiedämme, hiljaa hyvää tulee! Seiskaliike ei mene noilottaen, vaan vakaasti lipuen!
- Anonyymi
Ei ole koskaan noilottanutkaan!
- Anonyymi
No mikä sinä oot sanomaan. Seiskaliike noilotti jo heti perustamisen alkuvaiheissa. Kaikki johtu siitä, että Paavo haali joukkoihin ihan vääriä ihmisiä.... Esimerkiksi Jösse Järvenpään olis voinu jättää rannalle. Samoin edesmenneen Ilja Janitskinin. Ne eivät totisesti tehneet hyvää Seiskaliikkeen maineelle. Nämä virheet joita väyrynen teki, sai puolueen noilottamaan heti alkumetreillä ja Paavokin jäi sen vuoksi rannalle!
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
No mikä sinä oot sanomaan. Seiskaliike noilotti jo heti perustamisen alkuvaiheissa. Kaikki johtu siitä, että Paavo haali joukkoihin ihan vääriä ihmisiä.... Esimerkiksi Jösse Järvenpään olis voinu jättää rannalle. Samoin edesmenneen Ilja Janitskinin. Ne eivät totisesti tehneet hyvää Seiskaliikkeen maineelle. Nämä virheet joita väyrynen teki, sai puolueen noilottamaan heti alkumetreillä ja Paavokin jäi sen vuoksi rannalle!
Nollaliike alko noilottamaan jo ennen Väyrysen pois lähtöä. Kun väyrynen huomasi, että oma puolue noilottaa, niin hän päätti hypätä sivuun. Reilua vai mitä?
- Anonyymi
Nollaliikkeille tiedossa tukea 28.4. Hallaaho: Ketään ei yllätä, että media haluaa koronan varjolla tukihanat pysyvästi auki. Toverituomioistuin päättäisi, kuka saa ja kuka ei. Entä jos tekisitte sellaista sisältöä, josta joku on valmis maksamaan jotakin?
Guug laa demarikomusta
Harakka: Mediaa on lyöty moukarilla – journalismille ehdotetaan koronatukea ja pysyvää tukijärjestelmää- Anonyymi
Nollaliikkeet kuihtuu. Turhaa niihin syytää rahaa yhtään. Ei nollaliikkeillä ole tulevaisuutta!
- Anonyymi
Kyllä asia on niin, että tähtiliike noilotttaa. Ei asia muuksi muutu.
- Anonyymi
Samaa mieltä!
- Anonyymi
Ei muuten noilota!!!! Tähtiliike tulee nousemaan! Se on selvä! Se odottaa vain aikaa!
- Anonyymi
Noilottaa, mutta vielä nousu tulee, kunhan ohjaksiin tulee riittävän asiantunteva tahokas
- Anonyymi
No niin mietitäänpä teologiaa. Olen kuullut Juutalaisilla olevan syntipukkiperinteen todennäköisesti vieläkin voimassa. Virallisesti kerrotaan, että kyseessä todella on nelijalkainen pukki. Mutta yllätys yllätys kyseessä onkin ihminen. Tämä ihminen kuulemma voidaan kasvattaa lapsuudesta asti sillä tavalla, että hänestä tehdään hyljeksitty ja päälle syljetty ihmien josta liikkuu kaikenlaisia pahansuovia juoruja. Nämä juorut saattavat pitää paikkansa jonkun muun kohdalla, joka on yhteisössä arvostetussa asemassa ja juutalaisyhteisö ajattelee ettei juuri tämän henkilön kuulu sovittaa rangaistusta vaan siihen määrätään hänen puolestaan joku muu yhteisössä alempiarvoisena pidetty henkilö. Tämä henkilö voi olla juuri tämä lapsesta asti tähän tarkoitukseen kasvatettu ihminen. Tällaista sanottaneen Kiiraslapsikasvatuksesksi. Tehtäköön selväksi, että tämä ihminen surmataan ja he harvoin elävät yli 30-vuotiaiksi. Joskus tällaiseksi voi valikoitua ihminen, joka ei edes ole Juutalainen, tämän saattaa ratkaista vaikka tämän "kiiraslapsen" vanhempien toiminta ja taustat. Minusta jokaisen ihmisen tulee sovittaa itse pahat tekonsa ja muut konkelonsa eikä jonkun toisen tai jonkun uhrilapsen. Minä ainakaan en suostu kenenkään paskiaisen rikoksia sovittamaan ja kärsimään niistä maanpäällisessä elämässä enkä yhtään enempää tuonpuoleisessa tai suostua siellä jonkun moolokin syötäväksi, jotta joku hirttämätön niljake saisi pelastuksensa. Turhaa soitella työpaikoille ja hankkia potkuja tai torpedoida työhakuja, turhs soitella kelalle ja työvoimatoimistoon ja katkoa yhteiskunnan tukia ja vaikka menisi kämppä alta tuon takia, en suostu vaikka pitäisi kuolla nälkään. Ei auta asiaa vaikka kuinka salajuottaisi minulle LSD-kahvia ja koettaisi sillä muunnella tajuntaani. Ei auta vaikka sylkisi maineeni naisten silmissä ja jäisin vaille inttiimikontakateja, ei auta vaikka veisi metsämökkiin kidutettavaksi vaikka ruoskimalla ja raajoja katkomalla ja uhkaisi ties millaislla lopuilla. Päinvastoin tuollaisessa vain kasvaa viha ja uhma tuollaisia vaatimuksia kohtaan. EI auta myöskään lahjonta eikä hyvittely. Yksinkertaisesti minua ei saa suostumaan tuollaiseen millään keinolla. Jokainen tekee pahat tekonsa, jos on tehdäkseen ja vastaa tuomioistuimessa niin maallisessa kuin tuonpuoleissakin niistä itse eikä kukaan muu. PISTE.
- Anonyymi
Noilottaako nollaliike, eli siis entinen seiskaliike vielä?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 981057
- 119873
- 48855
- 144842
- 70667
En haluaisi sanoa tätä
Mutta olet sokea sille, mitä sinulla jo on! Jos minä olisin sinä, pyrkisin tekemään kaikkeni kohentaakseni nykyistä pari40639Koska Sofia kertoo totuuden, että ovat eroneet miljonääri miehen kanssa?
Eikö olisi hänelle itselleen helpotus, kun voisi kertoa totuuden. Miksi salata asiaa ja pitkittää sitä harmaan tulevaisu184591- 32559
Muistelen lämmöllä
Se oli vaikein päätös, jonka olen joutunut tekemään. En pidä valehtelusta, mutta näin sait päätöksen asioille. Rakasti47538- 80530
Vasemmiston aloite
Pyhäjärvellä, ihan hyvä aloite. Toteutus ja puhdistus pitäisi alkaa ihan omasta pesästä. Näkeehän tuon sokeakin mitä ja62524- 65516
- 39489
Onko suhtautuminen kaivattusi
Fyysiseen vetovoimaan muuttunut? Jos, mihin suuntaan? Tunnetko enemmän vai vähemmän vetoa häneen fyysisesti kuin silloin35484Maajussille morsian: Farmiviikon voittajat ja häviäjät - Itkua ja pettymystä ei salattu
Maajussille morsian -suosikkisarjassa farmiviikolla selviää, onko ilmassa "sitä jotakin". Rakkauden etsintä on täynnä i3464Näyttää siltä ettet edes sinä.
Kukaan ei uskalla kohdata aitoa ja syvää sielun rakkautta. Hyvin harvat vain. Ihmisten on turha tavoitella sitä oikeaa31456- 45453
Jos olen aiheuttanut pahaa, pyydän anteeksi
Jos olen omalla kirjoittelullani aiheuttanut täällä jollekin pahaa mieltä tai sotkenut asioita, niin pyydän sitä anteeks61450- 41446
Hei, alettaisko oleen yhdessä?
Miltä tuntuisi jos joku ihminen josta tykkäät sanoisi haluavansa yhteen asumaan? Ajattelisitko menettäväsi vapauden, pys74446