Minulla pahat addiktiot

Anonyymi

Olen korviani myöten veloissa ja syytän siitä rahapelejä joihin hurahdin. Perimmäinen syy on muualla mutta sitä en ala tässä retostelemaan. Joka tapauksessa olen aina selvinnyt täpärästi ja yhä luottotiedot säilyttänyt puhtaana. Jos koronasta mitään hyötyä kellekkään niin minulle on. En ole päässyt enää pubiin jomaan ja pelaamaan. Siitä olen kiitollinen, todellakin. Pelasin älyttömät summat enkä halua edes tietää kuinka paljon. Makselen niitä lopun ikääni takaisin. Tiedän että olen heikko ja suurin syy oli yksinäisyys. Pubissa on aina ihmisiä enkä enää kärsinyt ja olut antoi rohkeutta ja totohuumassa aika kului mukavasti, liiankin mukavasti. En haluaisi enää samaa ja jos tämä tauko kestää niin ehkä järkiinnyn. En tiedä mitä muut kanssasisaret ja veljet touhuaa. Kutsuvat varmaan kaverit kylään ja dokaavat yhdessä. Minulle sattui niin sopivasti tekemistä että oikein nautin tästä tilanteesta. Toki karsea tuo viirus. Asiasta kahta mieltä eli meidän tyyli ja sitten Ruotsin tyyli. Jos meillä annettaisiin valta sille niin joutuisimme pulaan kun sairalat täytyttyisivät mutta sitten jos se tuleekin uutena aaltona niin taas kaikki paikat kiinni etc. Kuka tietää mikä parasta mutta Intiassa ei varmaan edes voida mitään päätöksiä tehdä. Ihmisä 1200 miljoonaa. Meitä vain 5-6 miljoonaa. Miettikääpä sitä. Aivan järkyttävää. Meillä niin hyvä sosiaaliturva että uskon ettei kukaan telttaan joudu. Tsemppiä kaikille ja koettakaa touhuta jotain hyödyllistä niin siten päästään pahan yli. Taivaan Isä pitää omistaan huolen.

2

159

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Onko se taivaan isän ote jotenkin lurpahtanut kun nyt kuolee kristittyjä, muslimeja sekä ateisteja kuin heinää. Eihän se pidä omistaan yhtään huolta .

    • Anonyymi

      Taivaan isä piti näköjään sustakin todella hyvää huolta.

      Alkoholiongelma, peliongelma ja järjettömät velat. Jos taivaan isä kohtelee ystäviään noin, niin en halua edes miettiä miten se kohtelee vihamiehiään.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Suuri tulipalo

      Missä mikä palaa?
      Kiuruvesi
      16
      3361
    2. Muistatko vielä viime kesän "sutinat"?

      Kohtalo vai mikä lie järjesti, että törmäiltii jatkuvasti toisiimme. Ihan uskomatonta, koska eihän me mitään ikinä sovit
      Ikävä
      20
      2006
    3. Mies! Lupaatko

      enskerral kertoo mis mennään..? :D <3
      Ikävä
      18
      1851
    4. En tullut, koska käytit päätäsi.

      Ja koska ihmiset pilaavat sillä mahdollisuudet, kaikki mikä toimii vaatii oman lähestymistapani. Kun levittää punaisia m
      Ikävä
      32
      1825
    5. Yksi "sometähti" vähemmän

      Ei tunnu missään.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      82
      1768
    6. Tuliko ikävä

      Vai miksi laitoit viestin? Soittamalla voisi saada kiinni. Mutta et sä uskalla
      Ikävä
      26
      1572
    7. Saitko ne viestit

      Silloin viime kuussa? Vai etkö lukemut niitä.
      Ikävä
      29
      1420
    8. Miten lasketaan?

      Ompa ollut valtava ihmismassa taas Folkkaajia liikenteessä. Miten noin 2200 lipunostaneesta muodostuu 11000 kävijää?.
      Haapavesi
      9
      1384
    9. Kulta, sovitetaanko joku ilta avainta lukkoon?

      Musta tuntuu että me ollaan pari. Olisi ihana saada asialle sinetöinti viemällä suhde päätyyn asti. ❤️ Rakastan sua ikui
      Ikävä
      36
      1357
    10. Hyvää Huomenta Rakas Neiti

      Hyvää Huomenta Nainen🤗 Kaikkea hyvää toivon sinun päivääsi😘 Näin toivoo mies
      Ikävä
      11
      1314
    Aihe