Yritin laittaa kaksi kertaa tubuttimesta (18.04) jossa on rotan kuva taustakuvana kuvankaappauksen, jossa tubutin ei pystynyt lukemaan ulkoista kovalevyä. Kumpaakaan aloitustani ei kuitenkaan tullut palstalle asti. Mistähän johtuu?
Miksi palstalle ei saa enää postata aloituksia?
Anonyymi
7<50
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 7
Vanhimmat
Varmaankin valehtelun tunnistusautomaatti on saatu toimimaan tai et vaan osaa.
Eräällä palstalla poistettiin ainakin kahteen kertaan minun viesti siitä, miten kissat oppii käyttämään vessanpyttyä oikein ja asiallisesti.
Sekin on kiellettyä totuutta.
Ihmisetkää ei ymmärrä että kansi kiinni ennenkuin vetää ettei paskapöpöt leviä huussiin.
Aloittajan ongelman ovat huomanneet varmasti muutkin, koskapa vanhoja viestiketjuja nostellaan jatkuvasti ylös.
Jos ei uusi viesti pysy senkauempaa kuin 15 minuuttia, eihän sitä ole enää muita vaihtoehtoja kuin nostaa vanha tai olla ilman koko palstaa.
Jos on keksinyt mielestään uuden idean, mutta mode poistaa sen toistuvasti, on ainoa keino ujuttaa se vanhojen viestiketjujen sekaan.
Lisättäköön vielä tähän, että se suuri ja mahtava koookkllle (tahallaan väärin kirjoitettu) myös moderoi palstaa, eikä se anna kirjoitella itsestään mitään epäedullista, joka vaikeuttaa sen tiedonkeruuta.
Jos siis annat neuvoja jollekin, miten vähentää seurantaa, viesti todennäköisesti poistuu, mikäli automaattinen mode havaitsee siinä jotain em. yhtiön vastaista kirjoitusta.
Vihaiset nuoret miehet taitavat kirjoittaa liian "vihaisia viestejä" jotka poistetaan.
Tuskinpa. Poistoja tapahtuu tavallisille viesteille, ettei mitään sopimatonta niistä löydy. On muistettava, kuka hyötyy tai kenen hyöty on tietynlaisten viestien poistoista. Ei se mitään salatiedettä ole.