Iltapäivälehtien lööpeissä kerrottiin Pentti Linkolan kuolemasta.
Ehtiköhän kukaan toimittaja tiedustella kalastaja Pentti Linkolan näkemystä koronataudista? Ja ehtikö antaa lausuntoja?
Sillä ainahan ennen on ollut niin, oli sitten melkein mikä vaan maailmanlopun skenaario tai uhkakuva, niin Linkolan näkökulmaa toimittajat tivaamaan.
Kuka nyt korvaamaan Linkolaa tässä asiassa? On paikka auki!
Linkola ja korona
13
101
Vastaukset
- Anonyymi
Linkola ehti todeta koronasta, että liian vähän se vaikuttaa, vaikka se vähän paussia pistääkin.
- Anonyymi
Hämeen sanomat haastatteli Linkolaa maaliskuussa:
hameensanomat.fi/kanta-hame/pentti-linkola-korona-viivyttaa-ihmiskunnan-lopullista-tuhoa-1141577/ - Anonyymi
Hänellä oli siis periaatteellisen positiivinen asennoituminen koronaan?
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Hänellä oli siis periaatteellisen positiivinen asennoituminen koronaan?
Linkolalla on ollut periaatteellisen positiivinen asennoituminen kaikkea, mikä vähentää ihmisiä, kohtaan.
- Anonyymi
Kaikkihan muistavat linkolan aurinkoiset kasvot, kun hän leveästi hymyillen julkitoi ajatuksiaan.......
Linkola on oikeassa.
Ihmisiä on liikaa.
Ja uskovaiset ovat tämän kehityskulun suuri syyllinen.- Anonyymi
Ateismi ei mitenkään määritä oikeaa ihmiskunnan kokoakaa.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Ateismi ei mitenkään määritä oikeaa ihmiskunnan kokoakaa.
No kerropa sinä mikä on kristinuskon käsitys ihmiskunnan oikeasta koosta.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
No kerropa sinä mikä on kristinuskon käsitys ihmiskunnan oikeasta koosta.
Raamatun mukaan tavoitteena on täyttää maa. Joten lisää porukkaa tarvitaan vielä. Suomessakin on tyhjää vaikka kuinka paljon. ½ metriä kanttiinsa pläntti per nassu piisaa jos eletään kristillisessä sovussa.
- Anonyymi
Aivan varmasti Linkola on oikeassa siinä, että ihmisiä on aivan liian paljon elämään niin kuin Linkola eli, eli kalastajana ja marjastajana.
Tämänkin takia metsästäjä-keräilijä tasolla elävissä ihmisyhteisöissä väentiheys on alhainen.
- Anonyymi
Eikös ole filosofi Immanuel Kant, joka sanoi, että toimi niin, että maksimisi voi tulla yleiseksi laiksi?
Jos jokainen Suomessa asuva olisi "Linkola", niin hänellä olisi n. 0,06128 neliökilometriä (n. 248 m kanttiinsa oleva ala) reviiriä missä poimia marjoja ja kalastaa.
Kheopsin pyramidin sivun pituus on n. 230 m.
Sisävesikalastusaluetta olisi jokaiselle "Linkolalle" 0,006253 neliökilometriä, eli n. 79 m kanttiinsa oleva ala. Kyllä siihen mahtuisi monta katiskaa ja rysää!
Laskelmani perustuvat Wikipediassa ilmoitettuihin arvoihin Suomen väkiluvusta, pinta-alasta, ja Kheopsin pyramidin koosta.- Anonyymi
Sitten kaikki "Linkolat" kyräilisivät toisiaan, onko toinen "Linkola" käynyt omilla marjamailla ja kalavesillä. Näin kaiken aikaa.
Se olisi onnea se!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Suomen kansa haluaa Antti Lindtmanista pääministerin
Lindtman on miltei tuplasti suositumpi kuin etunimikaimansa Kaikkonen. Näin kertoo porvarimedian teettämä kysely. http2604596Vain 21% kannattaa Lindtmania pääministeriksi
se on selvästi vähemmän kuin puolueen kannatus, mites nyt noin?1323003Miten löydän sinut
Ja saan sanottua kaiken mitä haluan sinulle kertoa? Ja kuinka kuuntelisit minua sen hetken? Kuinka voin ilmaista sen mit432776Yöllinen autolla kaahari Heinolan seudulla
Asukkaita häiriköivän nuoren herran autokaahaus keskustelu poistettu, onko jokin hyvävelijärjestelmä käytössä ?751749Vaikea tilanne
Hieman kolkuttaa omatuntoa, kun on osoittanut kiinnostusta väärää naista kohtaan. En ymmärrä miten toinen on voinut te1061604Jouluksi miettimistä: kuka tai mikä valmistaa rahan?
Nyt kun on ollut vääntöä rahasta ja eritoten sen vähyydestä, niin olisi syytä uida rahan alkulähteille, eli mistä se syn281493- 551334
- 931245
- 471119
Julkinen sektori on elänyt aivan liian leveästi yli varojensa!
Viimeisen 15 vuoden aikana julkisen puolen palkat ovat nousseet n. 40%, kun taas yksitysellä sektorilla vain n. 20%. En2081116