Ihmettelen HSL:n toimintaa

HSL:n kuljettajat ajelevat busseilla Espoossa edestakaisin ihan yksikseen? Ainakin 104 ja 111 ajavat Espoossa peräkkäin aamusta iltaan muutaman minuutin välein tyhjinä. Eikö HSL aloita lomautuksia? Minusta ei ole kiva että veronmaksajien rahoja tuhlataan tuolla tavalla.
865
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 8

Vanhimmat

Kohta siirtyvät ajamaan harvennetun kesäaikataulun mukaan.

Äänestä

Miksi pitää liioitella?

111 muutaman minuutin välein = puolen tunnin vuoroväli

Äänestä

Puhumatta+kuinka+suuret+valtion+tuet+saa+HSL+saa+käsitämatönta+ei+olisi+kauan+pystyssä+jos+omalla+kassavirralla+pitäs+maksaa+liksat+ja+kulut.+oikeasti+ihmelen+näitä+Julkistalouden+touhuja+kuinka+surkeita+kunnat+ja+kuntaliitot+on.+kauhean+suuret+palkat+sika+suuret.+kuinka+suuria+virheitä+eduskunta+ja+kevat+tekevät+palkat+ensinnäkin+-50%.+ja+työ+päivän+pituus+10+tuntiin.

Äänestä

Busseja pitää olla, että matkustajat eivät joudu istumaan liian lähekkäin tartuntavaaran vuoksi. Tollokin tämän tajuaa.

Äänestä
  • Tautivaaran takia on ihan hyvä, että busseissa on väljää. Aloittaja on vähän dorka.

    Äänestä

Liioittelun tarkoitus on hakea oikeutusta omalle mielipiteelleen totuutta venyttämällä jotta se saadaan valjastettua oman totuuden puolelle muiden silmissä, jotta muutkin voi kauhistella että kuinka kauheaa tämä on. :D Mutta kun totuus valkenee niin joutuukin totuuden venyttäjä kyseenalaisempaan valoon. ;)

Äänestä

Olet varmasti suuri veronmaksaja?? He,he.

Äänestä

Eihän HSL:llä ole kuskeja, eikä toimistohenkilökunnasta taida olla tarvetta lomauttaa. Jokainen kuljettaja on työsuhteessa johonkin liikennoitsijäfirmaan ja on ihan sen bussifirman asia onko tarvetta lomauttaa. HSL siirtyi jo harvennettuun kesäaikatauluun, joten eiköhän joitakin kuskeja lomauteta kun liikenne harvenee.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

HSL:n kuljettajat ajelevat busseilla Espoossa edestakaisin ihan yksikseen? Ainakin 104 ja 111 ajavat Espoossa peräkkäin aamusta iltaan muutaman minuutin välein tyhjinä. Eikö HSL aloita lomautuksia? Minusta ei ole kiva että veronmaksajien rahoja tuhlataan tuolla tavalla.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu