Joko riittäisi siis se hoitajien syyttäminen? Jos on pakko etsiä syyllinen niin paikantakaapa se omainen joka on sen oman rakkaan mummon/papan tartuttanut ja sitten kärrännyt tartuttamaan kaikki muutkin.
Koronan attendolle toi toinen asukas
Anonyymi
651
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 6
Vanhimmat
"Tiedotteen mukaan tartunnan saaneet ovat eristettyinä ja altistuneet on kontaktoitu ja asetettu karanteeniin. Tartuntaketjut ovat tiedossa"
Tuo tiedote oli jo ajat sitten Savon Sanomien sivuilla.
Täytyy tunnustaa, että ei tuo Savon Sanomien teksti ole suomen kieltä jota minulle on opetettu koulussa.
Mielestäni siinä kerrotaan, että koronavirus tartuntaketjut on selvitetty ja sinä alat hämmentämään omiasi.
Eli tiedossa on myös se mistä vanhus sai tartunnan.
Mutta jos ei ole, niin joku kertoilee toimittajille omiaan.
Juuri uutisissa oli että julkaistu on uuden asukkaan tuoneen tartunnan taloon.
Kiitos Sipilä, että leikkasit. Onneksi ei ole rahaa tuhlattu turhiin koronatesteihin.
Miksi hitossa sairaita testataan, kun terveille vaikuttavat levittävät?
THL ohjeetkin kuin hevoisen persieistä kotoisin.
Tartuntalähde on helppo selvittää, jos on totta, että uusi asukas on tuonut tartunnan mukanaan. Hänen kontakteitaan seuraamalla lähde selviää.
Eipä kuollut vanhus ole kertomassa missä on liikkunut.
Attendon johdon antama lausunto ja selitys on ihan yhtä luotettava kuin Molotov-Ribbendropp sopimus aikoinaan. Luotto on mennyt vanhuksilla tuottoa tekevään puljuun.