Helppoa ja vaivatonta kaupankäyntiä, maksu suoraan Viron mafialle.
Suojaimiakin tuli heti lentokonelastillinen, ei laadun niin väliä kunhan tuli.
Seuraavat lentokonekaupat kannattaa myös kierrättää samaisen luotettavaksi havaitun tahon kautta. Eihän sitä koskaan tiedä mitä toimitus pitää sisällään.
Suojaimiakin tuli heti lentokonelastillinen, ei laadun niin väliä kunhan tuli.
Seuraavat lentokonekaupat kannattaa myös kierrättää samaisen luotettavaksi havaitun tahon kautta. Eihän sitä koskaan tiedä mitä toimitus pitää sisällään.
Vastaukset 22
Vanhimmat
Eiköhän tuo pelleily pidä lopettaa nyt !
Hallituksen on otettava vakavasti nyt tämä varmuus varastoon ostettujen suojaimien toimitukset.!
Kiinaa on lähetettävä Finnairin koneen mukana asiantuntijat ,niin VTT n ja jopa tullilaitoksen laborantit ja tutkijat niin että on selvää mitä on ostettu ja mitä nyt on lähdössä !
Samaa mieltä ,nyt tuo kokemattoman hallituksen ja muun virkamies kunnan on aika ryhdistäytyä tekemään järkevää ja tuloksellista työtä ,sekä ilmoitettava 20 prosenttia voi heidän palkoista ,kuten ministerien ja 15 alivaltiosihteerin ja 70 erikoisavustajan palkkioita ja palkkoja alentaa .
Kohta miljoona Suomalaista elää köyhyys rajan alapuolella
tämä on sitä sipilöintiä sieltä ostetaan mistä halvimmalla saadaan
Jos Tiinan tavara on kuranttia, niin mikäpäs siinä.
Botoxit ja irtoperseet ei auta nyt tämän epidemian hoitamisessa
Miten mahtoi näiden vasemmiston Rouva ministereiden mieleen pätkähtää : "Ai hei, tilataankin ne 5 miljoonan sairaalavarusteet Virossa asuvalta kauneusleikkaus yrityksen Tiina Jylhältä !"
Noilla ministereillä on 50 avustajaa valmiina palkattuina tekemään töitä ja ministeriöissä vähintäin yhtä monta virkamiestä, alan asiantuntijoina olisivat ehkä osanneet auttaa … Mutta ei, omin pikku kätösin piti näyttää taitotasoa.
Urmas Vilunki sanoisi, että kyllä alvi pitää maksaa.
Tuleeko kaupassa tekoripsiä kylkiäisinä?
Kyllä siinä duunari joutuu tekemään nyt vähän enemmän talkootyötä kuin Sipilän aikana, pelkästään tämän demarihankinnan takia.
Eikö se ollutkaan vtt joka tämän tilauksen teki.Olenko asian käsittänyt väärin kun hallitusta tästä syytetään.
Olet pihalla kuin lumiukko ;-)
VTT on tutkimuslaitos. Tuula Haataisen "valvonnan alainen" hankintakeskus on se mokaaja.
Ja niinhän siinä kävi kuin aloittaja on otsikoinut. Iltalehden mukaan HVK, Huoltovarmuuskeskus (Tuula Haataisen sdp valvontaan kuuluva virasto) on kuin onkin tehnyt jo uuden tilauksen maskeja ja suojaimia Tiina Jylhän Viron yritykselle.
Demareiden viisaudelle ei löydy rajaa ei määrää !
HVK = demarien HyväVeliKerho joka luulee, että isommatkin kuoprut peittyy koronavirusaikana peloittelu-uutisten alle.
Varmaan kauppaan kuuluu myös uudet silikonit näille naisministereille.
Oli liian pienet kaupat noin isoihin kylkiäisiin. Taisivat saada vain kynsihoitoa.
Vuoden turhake on nyt selvillä: Tekonaamamaski.
Toi on hyvä. Se voisi olla myös valemaski.
Hallitus tilasi vappunaamareita, vaikka piti tilata hengityssuojaimia ja Haavistolla jäi lasti ilmaisia suojia toiselle puolen maapalloa. Sari sairaanhoitajat jää kotiin, koska pelkäävät tekevänsä hoitovirheitä puutteellisten suojaimien vuoksi.
Tuula Haataisen ainut pelastuskeino on nyt kovaan ääneen joka mediassa vaatia HVK:n toimitusjohtaja Tomi Louneman erottamista. Joko Haatainen itse eroaa tai Lounema on erotettava, siinä vaihtoehdot.
Onko Tuula käyttänyt Tiinan kauneuspalveluja ja siinä sivussa sovittu kaupat?
Samalla mopo hiiret lähtivät liikkeelle.
Pakkelia sen olla pitää, Miranol ei enää riitä.
Haatainen on välittömästi siirrettävä kykyjä vastaaviin tehtäviin esim. Risto Reipas- nimituslautakunnan johtoon.