Hesburger ruoka jäi saamatta

Anonyymi

Oli vähän hassu tilanne kun menin heselle abc.lle piha-alueella pari autoa hesen päässä ja ei montaa toisella parkkipaikalla. Sisällä kaksi ihmistä oottamassa jotain. Tiskillä hesen työntekijä sanoo ettei myydä tiskiltä mitään tulee sovelluksella tilattuja niin paljon ettei kerkiä.

Nyt kuitenkin vuoden vilkkainpia päiviä kuusamontiellä niin miksi ei meillä hese kerkiä myydä ruokaa tiskiltä. Oisko pitänyt vähän varautua kun ei kuitenkaa ole sulettu tietä ja kioski on auki. Eihän ihmiset jätä menemättä mökkeileen kun ei ole armeija ja poliisi sulkemassa tietä

Hankaleeksi menee jos pitää heselle ruoka tilata etukäteen kun on niin kiire

4

742

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Kun vastakarvaa ajo niin ei aivan kauhea liikenne ollut kuusamoon päin, mutta jokunen kuitenkin hienoilla isoilla autoilla ja firman paketti autolla kaahaamassa. Ajoin tietenkin keskiviivan tuntumassa kun jatkuvasti tuli näitä kärkkyjiä vastaan kiire on jonnekin

    • Anonyymi

      No hyväjäiskö se mittää, jos antasit tämän pallautteen sinne Heselle? Ehkä tilanne pääsi yllättämmään heijjät?

      Mikä siinä oikeen on, että se on pakko heti päästä tänne tai puskaratioon itkemään eikä avata suuta siellä missä se pitäs..

    • Anonyymi

      Hesburgerissa aina ihan paska palvelu.. Joka paikkakunnalla, mutta pudiksella palvelu varmaan huonoin mitä ikinä kokenut.

      • Anonyymi

        Samaa mieltä, paitsi mun mielestä sama koskee myös sitä abc:n puolta. Monesti tylyä ja lähes aina hidasta palvelua. Onneksi Pudasjärveltä saa ruokaa ja bensaa muualtakin, joten ohihan tuosta tulee useinmiten ajeltua. Joskus tulee tuollakin kuitenkin pysähdyttyä, jos muut paikat kiinni, mutta aina se vähän pettymys on. Ja kahvihan tuolla onnistutaan aina pilaamaan. Miten lie niin pahaa osaavat siitä keittääkin.


    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mikä kaivatussasi

      Oikein häiritsee?
      Ikävä
      152
      2206
    2. Stubb kävi pelaamassa golfia Trumpin kanssa Floridassa

      Presidentit tapasivat aamiaisella, pelasivat kierroksen golfia ja lounastivat yhdessä. Vierailu oli luonteeltaan epävir
      Maailman menoa
      348
      1461
    3. Mies, miksi et vaikuta halukkaalta?

      Ihmeellistä käytöstä mieheltä. Toki et ole mikään teinipoika enää.
      Ikävä
      97
      1453
    4. 177
      1332
    5. Hitto että tekis

      Mieli saada sua
      Ikävä
      68
      1101
    6. Minä tiedän sen

      Sinun ei tarvitse nainen sitä sanoa, minä tiedän jo sen.
      Ikävä
      35
      978
    7. Ikävä on häntä

      Josta on tullut niin tärkeä ja rakas. Olisinko onnellinen hänen kanssaan. Ne rakastavat silmät jotka mua katsoo aina jos
      Ikävä
      59
      950
    8. Minkä kultakimpaleen

      Menetän jos en saa häntä. Joku muu saisi nauttia siitä hellyydestä, huumorista ja intohimosta. Ehkä hän ymmärtää nyt mik
      Ikävä
      31
      949
    9. Joustoasuminen , kyykyttämistä vai ihan vaan mielenvikaisuutta?

      https://yle.fi/a/74-20149669 Kun asumistukia leikataan joittenkin sääntöjen mukaan,olis pakko muuttaa halvempaan. Mutta
      Maailman menoa
      27
      872
    10. Onko kaivattusi

      Työelämässä vai ei? Jo on niin mitä ajattelet hänen ammatistaan? Jos ei ole niin haittaako se sinua?
      Ikävä
      46
      859
    Aihe