EU ostaa suosiota jäsenvaltioiden jäsenmaksuilla?

EU käyttää koko ajan jäsenmaksuja osoittaakseen kuinka
hyvä EU on kun auttaa kaikkia maailman kriisi pisteitä.
767
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

Ne jäsenmaksut ovat pieni erä EUn hulvattomassa rahastuksessa. EKP niistää kaikilta ihmisiltä joka vuosi biljoona euroa jotka se lahjoittaa kuoleville yrityksille ja huonosti hoidetuille valtioille.Eniten tätä maksua rahoittavat säästäjät jotka siis jouruvat vuodesta toiseen luopumaan rahoistaan monta prosenttia ja siksi kukaan ei enää voi säästää jos pystyy saamaan velkaa joka maksetaan pois inflaatiolla.

Äänestä
  • Inflaatio EU:ssa on matala, jopa liian matala. Säästäminen on helppoa, mutta käteisen rahan kanssa on aina se pieni ongelma inflaatiosta. Onneksi nykyään ei sentään puhuta markkakauden kaksinumeroisista inflaatioluvuista.

    Itse säästän osakerahastoihin ja tietysti omaa asuntolainaa maksellessa. Toimiva taktiikka, kun korotkin ovat nollassa. Kiitos EU:n ja euron.

    Äänestä

Euroopan unioni on myös raha. ! Persu ja raha käsitteenä voi olla pelkkä nimi
ja paperilappu. Sen rahan arvon määrää kansainväliset markkinat ja vaihto.

Älä Persu sinä sitä mieti sitä rahan arvoa, vaan kyllä se punnitaan maailmanlaajuisesti.

Äänestä
  • Onneksi Jeesus tulee kaatamaan taas rahanvaihtajien pöydän.

    Äänestä

Jäsenmaksuilla rahoitetaan pääosa EU:n budjetista.

Huomattava osa palautetaan tukina heikoille jäsenmaille.

" Maailman kaikkien kriisipisteiden auttaminen" ei ole peruskirjassa määritetty tehtävä, vaan EU-vihaajien valehtelua.

Äänestä

Olisi viisasta maksaa maataloustuki suoraan valtion kassasta, kuin kierrättää se eurostoliiton kautta.

Äänestä
  • Valtio maksaa budjetistaan maatalous-, yritys- ym tukia.

    EU taas maksaa maataloustukia oman harkintansa perusteella ylläpitääkseen maatalouden omavaraisuutta.
    Suurimmat tuet menevät Keski- ja Etelä-Eurooppaan, jotka ruokkivat EU:n väestön pääosan..

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

EU käyttää koko ajan jäsenmaksuja osoittaakseen kuinka
hyvä EU on kun auttaa kaikkia maailman kriisi pisteitä.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu