Tilataan ensin miljoonilla euroilla huonoa, mutta laatuunsa nähden kallista suojainta ja sitten vasta tutkitaan, että nämähän ovat täyttä p**kaa!!!
Koko satsi tilattu hämärämiehiltä. TAAS yksi todiste lisää siitä, että Suomi on äärimmäisen KORRUPTOITUNUT maa! Tietenkin sotkussa ovat hormonipilleridiilerit, hämäräliikemiehet ja talousrikoksista tuomittu asianajaja. Helvetin Enkeleistä puhumattakaan.
Kunpa saataisiin jo Persut valtaan!
Eikö edes näytekappaletta viitsitty tutkia?
18
<50
Vastaukset
- Anonyymi
Jos olisi tilattu näyte, olisi tullut muutama priima tuote. Lopputilaus roskaa. Taitaa olla kiinalainen tapa.
- Anonyymi
Joo, mutta ainakin olisi todisteet, että toimitus ei vastannut tilausta.
- Anonyymi
Ehdottomasti valtio päätyi virolaiseen klinikkaan, vaikka kotimaisiakin tarjouksia oli pilvin pimein. Vieläpä edullisempia.
- Anonyymi
Onko kaikki kytkökset selvitetty?
- Anonyymi
Haatainen ei kanna näköjään asiaankuuluvaa vastuutaan?
- Anonyymi
Persut vallassa on priimatuotetta. :D
- Anonyymi
Ei ymmärrys riitä sellaiseen.
Miksi just tältä parivaljakolta?
Tutkikoon poliisi!Vähäiselläkin kookletuksella olisi selvinnyt näitten taustat, senjälkeen olis pitäny harkita uskoako miljoonia heille.
- Anonyymi
vakker kirjoitti:
Vähäiselläkin kookletuksella olisi selvinnyt näitten taustat, senjälkeen olis pitäny harkita uskoako miljoonia heille.
Onhan niillä hallituksessa juuri sen vuoksi hele**tin monta täysiaikaista neuvonantajaa!
- Anonyymi
Melkoista pösilöintiä vaikuttaa kepulaiselta toiminnalta?🧐🧐🧐🧐
- Anonyymi
Kuinka pääsisi valtion töihin neuvonantajaksi? Mulla olis paljon hyviä neuvoja ja veloitan vain 500€ per neuvo! Paljon halvempaa kuin nämä avustajat jotka eivät näytä olevan kovin hyviä töissään.
Ilman neuvo 1: ÄLÄ. KOSKAAN. LUOTA. KIINALAISEN. KOMMARIN. SANAAN. - Anonyymi
Voiko sian pahemmin ostaa säkissä? Hinta 30 miljoonaa ja tuotteen soveltuvuudesta ei ollut mitään tietoa. Aika kallis näyte erä tuli kiinasta.
- Anonyymi
Mikä tulee kappalehinnaksi?
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Mikä tulee kappalehinnaksi?
En tiedä mutta aika moni kotimainen työtön olisi saatu palkattu tekemään oikeasti laadukkaita suojia kotimaassa tolla pienellä summalla. Voi hemmetti tätä suomen menoa.
- Anonyymi
5 minuutin kooklauksella olisi kauppaan osallistuneista saanut vaikka mitä tietoa.
Joku henkilösuojalaki varmaan kielsi kooklaamisen? - Anonyymi
Et ymmärrä pätkän vertaa. Noin persujen "päättelykyky" toimii, ei siis mitenkään.
- Anonyymi
Tietenkin sotkussa ovat hormonipilleridiilerit, hämäräliikemiehet ja talousrikoksista tuomittu asianajaja. Helvetin Enkeleistä puhumattakaan.
Kunpa saataisiin jo Persut valtaan!
Haluat siis hormonipilleridiilerit, hämäräliikemiehet ja talousrikoksista tuomitun asianajajan, sekä Helvetin Enkelit valtaan. - Anonyymi
Toiveesi tule toteutumaan. Siitä olen aivan varma! Huvittavaa seurata kun persupelkoiseten perse reijän ympärillä kylmä rinki sen kun vain kiristyy.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Epäily: Räppäri yritti tappaa vauvansa.
https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/epaily-mies-yritti-tappaa-vauvansa/9300728 Tämä on erittäin järkyttävä teko täysin p565745Räppäri kuoli vankilassa
Ei kuulemma ole tapahtunut rikosta. Sama vahinkohan kävi Epsteinille. https://www.hs.fi/suomi/art-2000011840869.html "752932Välillä kyllä tuntuu, että jaat vihjeitä
Mutta miten niistä voi olla ollenkaan varma? Ja minä saan niistä kimmokkeen luulemaan yhtä sun toista. Eli mitä ajatella222168No kyllä te luuserit voitte tehdä mitä vaan keskenänne, sitä en ymmärrä miksi pelaat,nainen
Pisteesi silmissäni, edes ystävätasolla tippui jo tuhannella, kun sain selville pelailusi, olet toisen kanssa, vaikka ol401935Onko Sanna menossa Ukrainaan viettämään vuosipäivää?
Kun on bongattu Varsovan lentokentältä?1611829- 191828
Kulukusuunnat
Eikö kuhmolaiset iha oikiasti tiiä kumpi o vasen ja kumpi oikia? Tuolla ku liikennemerkissä näkyy nuolet ylös ja alas, v61559Muusikko yritti tappaa kaksiviikkoisen vauvan
Karu epäily: Muusikko, 32, yritti tappaa kaksiviikkoisen vauvan Oulussa. IS:n selvityksen perusteella miestä ei ole syy83117281-vuotias Frederik avoimena - Ei omasta mielestä kelpaa tästä syystä realityihin: "Veemäinen..."
Junttidiscon kuninkaana tunnettu Frederik, 81, on esiintymislavoilla suvereeni tekijä. Mies on viihdyttänyt ympäri Suome191171Tynkä Eläintarha ei ole enää visiitin väärti
Ähtärin MesiZoo on vajonnut alas. Näytillä olevien eläinten määrä on romahtanut lähemmäs -40%. Paikat ovat päässeet pah721006