niin kertokaa minkälainen teiän luonne on?? ja minkälaisia ootte muuten?? kertokaa vähän kaikkee itestänne siis horoskooppiin liittyen? mitkä on teiän huonot puolet ja mikä on nouseva merkki??
PS: en oo sit niinkään perehtyny näihin, että korjailkaa jos laitan ihan puuta heinää!! kun en tajuu noita kuu ja nouseva ja aurinko merkkejä!! vaikka haluaisin tietää/opetella niitä!!!
PS: en oo sit niinkään perehtyny näihin, että korjailkaa jos laitan ihan puuta heinää!! kun en tajuu noita kuu ja nouseva ja aurinko merkkejä!! vaikka haluaisin tietää/opetella niitä!!!
Vastaukset 7
Vanhimmat
mä oon syntyny 12.8.86. en enää muista kysyitkö millanen luonne ...? no mä oon aika ujo vielä( monet leijonat on sanonu että isompana rohkaistuu) en oo pitkävihanen, mielestäni en oo hirveesti hienojen korujen perään vaikka oon lukenu että leijonat ois. oon ehkä enempi sitte tosi hyvännäkösten poikien perään=). muuta leijonalle tyypillistä ( vaikket ihan sitä kysynykkään) on että oon ehkä ,nolo myöntää, mutta aika "ylpeä" en kuitenkaan itserakas! just luin jostain että leijonilla on aika värikkäitä vaatteita ja se kyllä pitää täysin paikkaansa!!!
niin, olen ja samalla tulihevonen .
olen seikkailja ja vaikka pelottaa, olen sisimmältäni arka , teen juuri sen mikä pelottaa eniten.
olen monipuolinen .en jaksa tehdä mitään kovin pitkään jos ei tule haasteita ja uutta.
olen äärimmäisen utelias, elämän suhteen johon lasketaan kaikki elämään kuuluvat asiat.
haluan elää kauniiden asioiden ympäröimänä vaikka makuni onkin aika vanhan aikainen ja rakastan kauniita koruja.pronssi ja vanhan aikainen myös...
hiukset pitää olla hyvin...itseään pitää hoitaa.
muita pitää hoitaa niin kuin he haluavat tulla hoidetuiksi...
epäonnistun aina miessuhteissa , mutta sen annan aina lopulta anteeksi. sekä itselleni ja muille,.
en ole helppo partneri, mutta rakastuessani annan kaikkeni ja ylikin..
en siedä pettämistä ainakaan valheiden kanssa. jos ei anna käyttää älyäni on pulassa...
miehet ovat kiinostuneita mutta samalla joillain lailla pelkäävät...tulee aina tahtojen taistelua ...
työssäni pitää kehittyä ja kehityttyä oikeista
syistä, olen aika tiukka tietyissä asioissa ...en siedä fuulinkia edes itseltäni sikäli olen joskus kovinkun surullinen , petyn ihmisiin ja kaikkeen .odotan aina parasta ...ja pyrin siihen itsekin.oliko apua...voimia...
No, oon syntyny 13.8 että melkein sama päivä :P
"hiukset pitää olla hyvin...itseään pitää hoitaa.
muita pitää hoitaa niin kuin he haluavat tulla hoidetuiksi...
epäonnistun aina miessuhteissa , mutta sen annan aina lopulta anteeksi. sekä itselleni ja muille,.
en ole helppo partneri, mutta rakastuessani annan kaikkeni ja ylikin..
en siedä pettämistä ainakaan valheiden kanssa. jos ei anna käyttää älyäni on pulassa...
miehet ovat kiinostuneita mutta samalla joillain lailla pelkäävät...tulee aina tahtojen taistelua ...
työssäni pitää kehittyä ja kehityttyä oikeista
syistä, olen aika tiukka tietyissä asioissa ...en siedä fuulinkia edes itseltäni sikäli olen joskus kovinkun surullinen , petyn ihmisiin ja kaikkeen .odotan aina parasta ...ja pyrin siihen itsekin.oliko apua...voimia... "
Tuo kyllä kuulosti mahdottoman tutulta. Leijonaa mussa oli ennen ehkä enemmän, nykyään kuuhoroskooppi eli skorppari pääsee enemmän esiin ja tuntuukin omemmalta.
Tere kaikki 12.8. syntyneet! :)
Jaa, että minkälainen olen???
Olen todella kunnianhimoinen tyyppi siinä mielessä, että haluan tehdä täydellisesti kaiken sen minkä olen aloittanut. Haluan olla paras, aina. Mutta asetan kuitenkin perheeni ehdottomasti työn edelle. Oma perhe menee aina KAIKEN edelle. Yllättävää kyllä en ole kunnianhimoinen etenemään uralla, mutta jotenkin minulle niitä tilaisuuksia silti aina tarjoutuu... johtuneeko sitten siitä, että tosiaan teen sen minkä lupaan, kunnolla.
Turhamainen myönnän olevani myös. Tykkään käyttää merkkivaatteita ja olen aina viimeisen päälle huoliteltu. Ulos en lähde ilman kevyttä meikkiä ja sävy sävyyn vaatteita ;) Annan itsestäni varakkaamman vaikutelman kuin mitä olenkaan.
Nuorempana olin todella ujo ja inhosin esiintymistä. Mutta iän myötä tuo on karissut ja nykyisin olen todella itsevarma ja viihdyn esim. luennoimassa. Tuntuu kuin leijona minussa olisi nostanut päätään iän myötä. Nyt olen siis 30 .
Tunnen paljon ihmisiä ja tutustuun uusiin ihmisiin helposti. Mutta todellisia ystäviä minulla on vähän. Kun joku on minun luottamukseni ansainnut, teen hänen puolestaan vaikka mitä. Joskus olen kokenut karvaita pettymyksiä, kun ystäväni ei olekaan ollut valmis tekemään minun puolestani kaikkeansa... ei ole mahtunut ymmärrykseeni ;)
Luonteeltani olen empaattinen ja minulla on kova halu auttaa ihmisiä... ammattikin on terveydenhuoltoalalla. Haluan kuunnella ja auttaa ihmisiä heidän murheissaan. Tosin helposti elän harhakuvitelmassa, että olen aina oikeassa. Se voi joskus ärsyttää ihmisiä.
Nuorena leijonana ihmissuhteeni kaatuivat siihen, että etsin vain ulkoisesti kauniita ihmisiä joiden kanssa olimme upea pari, joka käänsi katseita. Yksi avioero on takana vaaka-miehen kanssa. Eron jälkeen olen ruvennut arvostamaan ihmisessä sitä sisäistä kauneutta.
Nouseva merkkini on kalat ja se pehmittää minua hurjasti...ja laiskistuttaa ;) Saatan viettää tuntikausia haaveilemasssa jostain mikä ei edes ole käteni ulottuvilla.
Tässäpä näitä jo tulikin :)
olen syntynyt 12.8.klo 00.20. nouseva merkki krapu
Myös nuorena ollut tosi ujo, mutta nyt esiinnyn työni puolesta päivittäin (opettaja)Nautin jopa ollessani keskipisteenä.Mielikuvitusta on vaikka muille jakaa.Taide ja aidot asiat elämässä tärkeitä olivat ne sitten mitä tahansa, henkisiä tai aineellisia.Perhe tosi tärkeä samoin elämisen laatu. Terveet elämäntavat, liikunta ja hyvinvointi tärkeitä samoin korkea moraali ja ihanteet.Kärsimätön olen ja jotenkin taikauskoinen. Ikuinen optimisti. Laiska osaan olla ja myös tehokas kun niikseen tulee.Lojaali ystäviä kohtaan, myötätuntoinen. En pidä koruista enkä pitseistä. Klassinen pukeutuminen ok. Stressaan usein eril.asioista. Tietyt asiat on oltava viimesen päälle. Saan usein huonon omantunnon tekemättömistä töistä.
minusta??? :)
jepjep
niin kissat on kauniita ja niiden häntää ei nosta kukaan muu kuin ne itse.
kissa on omanarvonsa tunteva mutta hellä kuin mikä mutta jos kissa suuttu jollekkin se on tyhmyydestä ...
kissa on laiska ja inhoaa aamuheräämistä
se nauttii rakkaidesta ja hellimisestä ja hellii itsekkin jos oikea kohde löytyy
kissa on ylpaä ja nuorena melko kestämätönkin
vanhetessaan se viisastuu ja antaa elämän olla niin kuin se on ja vain antáa auringon paistaa
työtä kissa tekee mutta osaa myös laiskotella.