Käväisi tuossa mielessä, että kun Tintsu lennähtänyt täältä Thaimaasta sinne Suomeen turrevisalla aikana kun lennot ok ja sitten tämä korona, niin miten ....
Onkos perhe-elämä kukoistanut pitkäänkin ja mitäs olette puuhaillut, entä miten oppaan lapset pärjänneet mummulassa.
Onko ollut pelkkää paratiisia ja massia palanut?
Tindereiden Suomenmatkailu.
4
<50
Vastaukset
- Anonyymi
Tinderit vähissä?
Massi loppu?
Eikö kelakortti lomalompakossa tehnyt vaikutusta?
Mitä Tintsu pitää sossuvuokraläävästä parvekkeelta maisema ostarille? Hei rakkaat sinne suomeen.
Joko pajunkissaa pukkaa tai kissaa pökkää livenä?
Täälä Chiang Maissa ei kassat laula Pattayan tavoin, joka aiheuttanut monta muutosta.
Ei Pattayan tavoin duunarit lähtenyt landelle sukulaisten huolenpitoon, kun sukulaiset ei edes asu landella.
Työsopimukset ja ihmisyys velvoittaa, joten muuta puuhaa on tullut keksittyä että lojaalit työntekijät ei joutuisi sietämättömään ahdinkoon.
Uusioisäkin kertoi namilumpun olevan aktiivi lapsien auttaja, joten varmaankin näinä aikoina hänelläkin kiire ja rahaa palaa, ovathan niin kovasti pyyteettömästi huoltapitäviä heikko-osaisista ottaen varpaistaan valokuvia.
Onneksi meidän elämämme ei perustu kuukausituloihin vaan vuosikymmenien taloudenpitoon, johon ei ole kuulunut minun yksin miltsillä matkailuja ja miltsillä oppaita, joten plakkarissa on ns. pahan päivän varalle.
En käynyt aamulenkillä tänään.
Ohjelmassa palaveri tänään jota suomessa kutsuttaisiin yt-neuvotteluksi ja tiedän jo lopputuloksen, ainuttakaan duunaria ei irtisanota ja jokaiselle löytyy tehtävä, sekä tulot kattamaan koko perheen tulotarpeen, vaikka aviopuoliso olisi ollut toisen työnantajan tai oman yrityksensä palveluksessa.
Tämä ei ole taloudellisesti järkevää, väkihän lisääntyy entisestään, mutta elämä ei ole pelkkää liiketoimintaa, vaan kun sen oikein oivaltaa miksi ollaan ihmisiä, eikä apinalauman päälliköitä, niin ihmisyys on tärkein.
Elämällä on tarkoitus, kuten kilahtaneella omansa.- Anonyymi
Kertoisit nyt lääkärille tuosta eturauhasvaivastasi niin saisit nukutuksi.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Kertoisit nyt lääkärille tuosta eturauhasvaivastasi niin saisit nukutuksi.
Tämä kelakuukauden alku meni alkoholin merkeissä Kuopiossa senssulla, mutta ehkä ensi kuussa saamme tuoreen kuksakuvan silakkalaatikon kera.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Suomen markka otettiin käyttöön vuonna 1860
Suomi käytti vuoteen 1840 asti rahayksikkönään rinnakkain Ruotsin riikintaalareita ja Venäjän ruplaa. Tämän jälkeen oli499907Kaivatullesi viesti ensi vuoteen?
Kerro meneekö naiselle vai miehelle ja vähintään yksi tunniste, esim. kirjain.1135491"Mä elän vieläkin"
Ikurin turbiini vetäisi taannoin lainabiisin Topin (RIP också) ja kumppaneiden kanssa. Toivottavasti on yläkerrassa kunn604388Pate Mustajärvi on kuollut
Ihan pari tuntia sitten. Että sellaista. https://www.is.fi/viihde/art-2000011715177.html1382967Yksityinen sektori aiheuttanut Suomen taantuman
Investointien sijasta nostaneet voitot osinkoina omistajille. Ehdotan korjausliikkeenä yksityisen sektorin sosialisoimi1432738Nyt Yle otti silmätikukseen sisäministeri Rantasen
Aivan erinomaista työtä tehnyt sisäministeri Mari Rantanen on saanut paljon aikaiseksi. Maahanmuuttoon ja maahanmuuttaji1972659Miten ikinä kelpaisin sulle
Sinä saat niiltä muilta naisilta paljon enemmän, mitä minulta... Tai mihin minä olisin valmis. Enkä edes olisi niin tait291993- 201717
Edes vitamiinit eivät taanneet loputonta elämää
Nimittäin niistä rahaa itselleen taikonut tohtori siirtyi tuonpuoleiseen.371569Liikaa vauhtia
Nuorukainen 17v. on ajanut 114 km/h 60 km:n alueella Nesteen kohdalla ja onneksi poliisi oli paikalla ja hurjastelu lopp241193