Seuraava kommunistinen puolue

Anonyymi

Kun Suomessa ei oo enää SKDLlää eika SKPtä niin onko SDP nyt sitte kommunisinen? Entäs kun SDP loppuu nii onko sitte vihreet ja keskusta kommunisteja?

14

182

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Ei ole enää kommunisteja!

      • Anonyymi

        Tietysti on ja aina tulee olemaan.
        Olen itse kommunisti.
        Kommunismi on utopia mikä ei tule koskaan toteutumaan.

        Ainoastaan kukkolankosken lippoajat ja atsteekit toteuttivat ja toteuttevat kommunismia.
        He kantavat/..toivat saalinsa pöytään josta jokainen sai/saa ottaa omansa.

        Se on kommunismia kaikki jaetaan tasan keskenään.
        Nykyään se on mahdoton toteuttaa valtakunnallisesti.


    • Anonyymi

      Kommareita ovat kaikki oikeistosta vasemmalle olevat. Tarvitaan vai yksi puolue.

    • Anonyymi

      Nimenomaan seuraava -, jo täällä hetkellä on SDP suomen kommunistinen puolue. Sitä johtaa kommunisti Sanna Marin.
      Jos sdp loppuu niin vihreät ovat seuraava ja mikäli keskusta sulautuu vihreisiin, niin kuten nykyään on käynyt vasemmistoon, ei ole jää jäljelle mitään muutakaan mahdollisuutta. Eikös olekin tosi hienoa täysi rosvokopla.
      Mitä sitten sanovat kokoomus ja persut. Kokoomushan on jo niin lähellä kommunisteja, että olisi tosi hävettävää ollakaan erimieltä.
      Persut taasen, ei heitä saa kommunisteiksi tekemälläkään, sehän nyt on aivan taivahan tosi. Mutta eikö olisi hienoa kokeilla kommunismiakin, kun ei kapitalistiinkaan olla tyytyväisiä.
      Sitten tämä nykyajan peikko virtuaalinen todellisuu ja taloudelliset seikat?
      Kaikkien perseaukiisena kävellä kaupunkien katuja pitkin, ei tarvitse leipäjonoissakaan seista, kun ei siellä ole mitään syötävää.

    • Ne ovat kummaa porukkaa..kun kysyy ootko kommari ,niin eivät kehtaa tunnustaa .Eli häpeävät omaa kantaansa.Pohjois korea on hieno esimerkki kommareista... täysin aivopestyä porukkaa ja köyhyys ja nälänhätä seuraa aina tätä uskontoa ......

    • Anonyymi

      Se on aina se puolue mikä on seuraavana vasemmalla. Ja jos oikeisto pääsee ainoaksi puolueeksi, niin sitten aletaan lahdata omia kommunismista epäiltyinä.

    • Anonyymi

      Jos Suomeen perustettaisiin kansallissosialistinen puolue niin silloin saisi persutkin kyytiä tulipunakommareina.

    • Anonyymi

      Ylessä on täydellinen uutispimento.
      Eli suomea johtaa kiinan kommunistinen puolue.
      Kätyrinään marin.

      Kokeileppa katsoa Joshua Phillip tai China in focus youtube.

    • Anonyymi

      Suomessa on skp ja suomen kommunistinen työväenpuolue ovat pienpuolueita,mutta mitä aatteelista eroa niillä on..

      • Anonyymi

        SKP haikailee menetettyä Neuvostoliittoa. Se toinen haluaa sosialisoida yritystoiminnan. Eli jos hyötyy toisen hädällä, nälällä, tai muulla keinolla, niin valtio sen hoitakoot.


    • Anonyymi

      Kaikki tällä hetkellä hallituksessa olevat puolueet ovat kommunistisia puolueita, eikä niitä pidä kenenkään koskaan enää äänestää.

    • Anonyymi

      Edelleen on kommunisteja, eli SDP, Vasemmistoliitto ja Myrkynvihreät, HÄÄH HÄH HÄH HÄÄ HÄÄH HÄH HÄH HÄÄ

    • Anonyymi

      just nämä edelliset ja niitä ihannoidaan ja eivät edes osaa laskea.

    • Anonyymi

      suosittelen niihin yliopisto-opintoihin pakollisia matematiikan kursseja, muissa niitä on.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. SDP on vastuunkantaja, ja siksi suosituin kansan keskuudessa

      Kiusaamiseenkin SDP puuttuu heti sellaisen tultua ilmi. Esimerkiksi persut lakaisevat nämä maton alle ja pahentavat site
      Maailman menoa
      116
      6166
    2. Punavihreät puolueet haluavat Suomeen satoja tuhansia kehitysmaalaisia

      SDP, vihreät ja vassarit haluavat nostaa esim. pakolaiskiintiötä todella paljon. Orpon hallituksen aikana maahanmuutto
      Maailman menoa
      60
      5109
    3. SDP:n johto pesi kätensä häirintäkohusta

      "Suurimman oppositiopuolue SDP:n johto olisi todennäköisimmin halunnut vaieta puolueen ympärillä velloneen häirintäkohun
      Maailman menoa
      65
      4242
    4. SDP on selvästi paras valinta äänestyskopissa

      Puolueella on arvomaailma kohdallaan, sillä on hyvä CV itsenäisen Suomen historiassa vastuunkantajana ja hyvinvointivalt
      Maailman menoa
      96
      3819
    5. Miksei Korhonen (pers) vastaa Kokon (sd) esittämiin kysymyksiin?

      Hyviin käytöstapoihin kuuluu kysymyksiin vastaaminen, eikä alkaa syyttelemään kysymyksen esittäjää. Mikä vaivaa Korhost
      Maailman menoa
      11
      3604
    6. Häirintäkohun keskellä olevalta kansanedustajalta Jani Kokolta (sd) rajua tekstiä somessa.

      https://www.is.fi/politiikka/art-2000011772322.html Ajaakohan tämä SDP:n kansanedustaja Jani Kokko oikein täysillä valoi
      Maailman menoa
      119
      3151
    7. SDP:n selitykset ontuu pahasti - "On käsitelty heti, mutta kukaan ei tiedä"

      Kokoomuslaiset pistää taas demareita nippuun. Tuppuraisen mukaan mukaan SDP:n useat ahdistelutapaukset on käsitelty het
      Maailman menoa
      52
      2536
    8. Oletko nainen turhautunut, kun en tule juttelemaan siellä?

      Haluaisin tottakai tulla. Älä käsitä väärin. Ehkä ensi kerralla?
      Ikävä
      35
      2479
    9. Kähmijä puolueen kannatus romahtamassa

      Erityisesti naiset ovat suuttuneet SDP:lle kertoo asiantuntijat
      Maailman menoa
      64
      2217
    10. Persut pettävät ja valehtelevat aina

      Petoksistahan jää kiinni kuten olemme persujen kannatusromahduksesta nähneet, mutta siitä huolimatta persut jatkavat val
      Maailman menoa
      23
      1561
    Aihe